Startliste for Triton Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 308 | Harpøth Julia | 2002 | VIBORG | 0208AX | 50 m | 1:17.68 | |
2 | 51 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 1:18.60 | |
3 | 272 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 50 m | 1:19.80 | |
4 | 229 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 50 m | 1:20.14 | |
5 | 327 | Buck Maja | 2004 | HOLBÆK | 0456AP | 50 m | 1:21.48 | |
6 | 222 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 1:22.28 | |
7 | 4 | Hansen Caroline Rygaard | 2006 | SOLRØD | 0632AL | 50 m | 1:23.42 | |
8 | 20 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 50 m | 1:23.73 | |
9 | 271 | Larsen Frederikke | 2005 | SØLLERØD | 0524AS | 50 m | 1:23.76 | |
10 | 276 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 50 m | 1:23.96 | |
11 | 153 | Toft Annette | 2006 | KØGE | 0672AC | 50 m | 1:25.34 | |
12 | 303 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 50 m | 1:26.00 | |
13 | 36 | Müller Beatrice Buhr | 2006 | KALUNDBORG | 0652AK | 50 m | 1:26.81 | |
14 | 300 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 50 m | 1:26.85 | |
15 | 29 | Hansen Anna Marott | 2004 | KALUNDBORG | 0442BC | 50 m | 1:27.23 | |
16 | 157 | Christensen Anna Hjorth | 2006 | KØGE | 0652AI | 50 m | 1:27.97 | |
17 | 301 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 50 m | 1:28.14 | |
18 | 245 | Salhauge Liv | 2005 | TRITON B | 0586AE | 50 m | 1:28.45 | |
19 | 96 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:28.58 | |
20 | 302 | Nielsen Freja Jungersen | 2004 | VIBORG | 0484AS | 50 m | 1:29.26 | |
21 | 2 | Anderson Daniella | 2006 | SOLRØD | 0608AR | 50 m | 1:29.69 | |
22 | 246 | Strandby Andrea | 2007 | TRITON B | 0718AA | 50 m | 1:29.83 | |
23 | 162 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 1:30.31 | |
24 | 206 | Østergaard Josephine N. | 2005 | SK-SYD | 0576AU | 50 m | 1:30.87 | |
25 | 124 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 1:31.64 | |
26 | 219 | Jensen Emilie Wilms | 2006 | TRITON B | 0658AB | 50 m | 1:31.79 | |
27 | 159 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 1:31.99 | |
28 | 258 | Juhl Isabella Koch | 2006 | TRITON B | 0604AH | 50 m | 1:32.51 | |
29 | 88 | Kruuse Astrid | 2005 | RINGSTED | 0554AQ | 50 m | 1:33.03 | |
30 | 158 | Frederiksen Agnes Dalgas | 2005 | KØGE | 0508AA | 50 m | 1:33.88 | |
31 | 138 | Petersen Anna Steen | 2007 | KØGE | 0706AH | 50 m | 1:34.20 | |
32 | 182 | El-Nagdy Isabella | 2005 | HØRSHOLM | 0526AY | 50 m | 1:34.81 | |
33 | 179 | Dommer Emilie | 2007 | HØRSHOLM | 0706AF | 50 m | 1:35.26 | |
34 | 176 | Britze Astrid Hjuler | 2006 | HØRSHOLM | 0684AE | 50 m | 1:35.33 | |
35 | 111 | Hansen Malou | 2004 | NAKSKOV | 0454AM | 50 m | 1:37.49 | |
36 | 47 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 50 m | 1:37.54 | |
37 | 149 | Kristensen Anne-Marie T. | 2007 | KØGE | 0722AE | 50 m | 1:38.00 | |
38 | 266 | Clan Asta-Marie Mailund | 2006 | SØLLERØD | 0652AN | 50 m | 1:39.05 | |
39 | 27 | Bjerborg Isabella Holme | 2005 | KALUNDBORG | 0536AV | 50 m | 1:39.28 | |
40 | 52 | Grange Fanny | 2006 | ROSKILDE | 0618AV | 50 m | 1:39.72 | |
41 | 56 | Johansen Klara Frida | 2005 | ROSKILDE | 0586AQ | 50 m | 1:39.95 | |
42 | 10 | Liechti Amanda | 2008 | SOLRØD | 0824AF | 50 m | 1:40.34 | |
43 | 247 | West Daniella Li | 2006 | TRITON B | 0664AI | 50 m | 1:40.35 | |
44 | 269 | Shapley Dina | 2006 | SØLLERØD | 0614AM | 50 m | 1:40.38 | |
45 | 135 | Pedersen Mathilde | 2007 | KØGE | 0796AO | 50 m | 1:42.12 | |
46 | 6 | Hjortshøj Charlotte | 2006 | SOLRØD | 0658AP | 50 m | 1:42.21 | |
47 | 43 | Vinding Rebecca Skov | 2007 | KALUNDBORG | 0716AL | 50 m | 1:42.52 | |
48 | 8 | Jørgens Filippa Tvistholm | 2008 | SOLRØD | 0878AM | 50 m | 1:42.68 | |
49 | 188 | Nezdiikovskaia Sasha | 2005 | HØRSHOLM | 0564AK | 50 m | 1:42.83 | |
50 | 288 | Aaby Katrine Bruhn | 2007 | SØLLERØD | 0756AF | 50 m | 1:43.64 | |
51 | 286 | Heegaard Helene | 2007 | SØLLERØD | 0794AN | 50 m | 1:44.46 | |
52 | 137 | Birk Amalie Mønster | 2007 | KØGE | 0796AI | 50 m | 1:44.92 | |
53 | 178 | Sederholm Clara Katharina | 2006 | HØRSHOLM | 0634AJ | 50 m | 1:45.22 | |
54 | 190 | Hjortshøj Thilde | 2006 | HØRSHOLM | 0648AO | 50 m | 1:48.51 | |
55 | 115 | Petersen Signe Hofmann | 2006 | NAKSKOV | 0612AU | 50 m | 1:49.39 | |
56 | 282 | Terney Caroline | 2007 | SØLLERØD | 0728AM | 50 m | 1:50.37 | |
57 | 290 | Krogsgaard Laura | 2007 | SØLLERØD | 0756AP | 50 m | 1:51.03 | |
58 | 35 | Mortensen Shauli | 2006 | KALUNDBORG | 0638AU | 50 m | 1:54.77 | |
59 | 293 | Halskov Mia | 2009 | SØLLERØD | 0916AC | 50 m | 1:54.89 | |
60 | 139 | Høyer Anna | 2007 | KØGE | 0708AI | 50 m | 1:54.95 | |
61 | 85 | Grønnehøj Mathilde | 2006 | RINGSTED | 0652AR | 50 m | 1:55.86 | |
62 | 260 | Gagnér Helena | 2008 | TRITON B | 0884AJ | 50 m | 1:56.05 | |
63 | 147 | Bollmann Augusta | 2009 | KØGE | 0932AA | 50 m | 1:56.59 | |
64 | 5 | Hansen Mathilde Rygaard | 2008 | SOLRØD | 0812AK | 50 m | 1:57.36 | |
65 | 292 | Kristensen Mathilde | 2007 | SØLLERØD | 0744AG | 50 m | 1:57.98 | |
66 | 250 | Hinchely Ida | 2008 | TRITON B | 0826AJ | 50 m | 1:59.02 | |
67 | 296 | Munk-Hansen Pauline | 2008 | SØLLERØD | 0892AF | 50 m | 1:59.19 | |
68 | 50 | Bluhm Caroline | 2006 | ROSKILDE | 0632AW | 50 m | 2:00.82 | |
69 | 18 | Poulsen Mia Højer | 2007 | SOLRØD | 0780AW | 50 m | 2:01.26 | |
70 | 279 | Pedersen Anna Bjerre | 2009 | SØLLERØD | 0936AG | 50 m | 2:13.32 | |
71 | 285 | Nørskov Emma | 2009 | SØLLERØD | 0956AC | 50 m | 2:15.73 | |
72 | 31 | Jensen Lærke | 2008 | KALUNDBORG | 0876AJ | 50 m | ||
73 | 64 | Vincentz Julia | 2007 | ROSKILDE | 0778AU | 50 m | ||
74 | 69 | Eriksen Sarah Hjulgaard | 2008 | ROSKILDE | 0896AO | 50 m | ||
75 | 252 | Olsen Bettina M. V. | 2009 | TRITON B | 0912AG | 50 m | ||
76 | 334 | Sørensen Cecilie Amalie Holst | 2006 | HOLBÆK | 0660AY | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:13 |