Program för DeltaSwim Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 128 | Sørensen Mads | 2000 | H2Odense | 0097AC | 25 m | 52.55 | |
2 | 130 | Henriksen Simon Juul | 2001 | H2Odense | 0161AG | 25 m | 52.68 | |
3 | 191 | Petersen Rasmus | 2002 | HADERSLEV | 0223AU | 25 m | 54.64 | |
4 | 201 | Jensen Jacob Schelde | 2001 | KOLDING | 0125AJ | 25 m | 55.49 | |
5 | 138 | Henriksen Mads Juul | 2004 | H2Odense | 0465AA | 25 m | 56.63 | |
6 | 72 | Pedersen Aske Sommerlund | 2003 | ESBJERG | 0393AJ | 50 m | 57.18 | |
7 | 141 | Bjerregaard August B | 2003 | H2Odense | 0313AN | 50 m | 57.37 | |
8 | 171 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | H2Odense | 0235AI | 25 m | 57.46 | |
9 | 49 | Grinderslev Lucas | 2001 | ERRITSØ | 0101AR | 25 m | 57.58 | |
10 | 185 | Oxenvad Christian | 2003 | HADERSLEV | 0325AI | 25 m | 58.02 | |
11 | 9 | Falk Malte Lyck | 2003 | DELTA | 0337AR | 50 m | 58.06 | |
12 | 178 | Pedersen Christoffer R.s. | 2004 | H2Odense | 0405AA | 25 m | 59.30 | |
13 | 253 | Ellekjær Lauritz Baad | 2003 | VEJLE | 0323AG | 25 m | 59.55 | |
14 | 203 | Hansen Mattias | 2003 | KOLDING | 0369AM | 25 m | 1:00.08 | |
15 | 53 | Poulsen Peter Rom | 2005 | ERRITSØ | 0593AJ | 25 m | 1:00.13 | |
16 | 59 | Lorey Christian | 2003 | ERRITSØ | 0367AQ | 25 m | 1:00.33 | |
17 | 4 | Andersen Matti | 2005 | BRÆDSTRUP | 0583AL | 25 m | 1:00.40 | |
18 | 17 | Steenhold Emil | 2000 | DELTA | 0033AN | 25 m | 1:00.84 | |
19 | 39 | Skorstengaard Rasmus | 2001 | DELTA | 0147AQ | 25 m | 1:02.82 | |
20 | 187 | Bos Jonathan | 1998 | HADERSLEV | 9827AU | 25 m | 1:02.89 | |
21 | 273 | Mikkelsen Peter Kvorning | 2004 | VEJLE | 0499AC | 25 m | 1:03.79 | |
22 | 36 | Madsen Mikkel Holme | 2005 | DELTA | 0539AK | 25 m | 1:04.00 | |
23 | 112 | Mondrup Lasse Metz | 2004 | ESBJERG | 0407AK | 25 m | 1:05.21 | |
24 | 60 | Hejslet Tobias | 2001 | ERRITSØ | 0181AT | 25 m | 1:05.24 | |
25 | 121 | Londero Oliver | 2004 | FREM | 0451AQ | 50 m | 1:05.66 | |
26 | 143 | Pedersen Julian Vitus | 2007 | H2Odense | 0775AA | 50 m | 1:05.67 | |
27 | 199 | Christensen Christian N. | 2006 | KOLDING | 0621AH | 25 m | 1:05.73 | |
28 | 23 | Falk Jonatan Lyck | 2006 | DELTA | 0661AO | 50 m | 1:07.10 | |
29 | 20 | Skorstengaard Jakob | 2003 | DELTA | 0371AS | 25 m | 1:08.72 | |
30 | 119 | Foss Oskar | 2006 | ESBJERG | 0677AC | 25 m | 1:08.74 | |
31 | 144 | Schou Noah | 2005 | H2Odense | 0513AP | 25 m | 1:09.55 | |
32 | 290 | Poulsen Tobias Holt | 2005 | VEJLE | 0511AE | 25 m | 1:10.37 | |
33 | 291 | Pedersen Toke Østergaard | 2007 | VEJLE | 0731AL | 25 m | 1:12.02 | |
34 | 64 | Beck Frederik Billesø | 2008 | ERRITSØ | 0815AA | 25 m | 1:13.37 | |
35 | 92 | Husted Anton Egholm | 2006 | ESBJERG | 0621AN | 25 m | 1:14.08 | |
36 | 87 | Neuber Malte | 2007 | ESBJERG | 0765AF | 25 m | 1:14.60 | |
37 | 96 | Mathiasen Jonas | 2006 | ESBJERG | 0609AM | 50 m | 1:16.40 | |
38 | 89 | Iversen Sigurd Salskov | 2006 | ESBJERG | 0637AL | 25 m | 1:16.67 | |
39 | 26 | Hansen Lasse | 2000 | DELTA | 0081AV | 25 m | 1:16.79 | |
40 | 99 | Pimenta Villads Isko | 2007 | ESBJERG | 0751AD | 50 m | 1:18.42 | |
41 | 95 | Madsen Frederik Møhring | 2007 | ESBJERG | 0713AD | 50 m | 1:18.70 | |
42 | 257 | Schwartz Mads Emil | 2008 | VEJLE | 0891AA | 25 m | 1:19.35 | |
43 | 240 | Jørgensen Frederik | 2008 | VEJLE | 0819AG | 25 m | 1:21.35 | |
44 | 168 | Bergmann Jonas | 2006 | H2Odense | 0627AN | 25 m | 1:22.69 | |
45 | 160 | Bøttiger Gustav | 2008 | H2Odense | 0849AI | 25 m | 1:27.62 | |
46 | 153 | Bentsen Louis Stæhr | 2010 | H2Odense | 1031AB | 25 m | 1:30.27 | |
47 | 14 | Ladekjær Bastian | 2007 | DELTA | 0705AK | 25 m | 1:30.85 | |
48 | 221 | Breinholt Alexander | 2008 | VEJLE | 0843AB | 25 m | 1:33.71 | |
49 | 245 | Sundstrøm Gustav | 2006 | VEJLE | 0675AM | 25 m | 1:33.76 | |
50 | 279 | Christensen Simon | 2009 | VEJLE | 0901AB | 25 m | 1:34.92 | |
51 | 162 | Lunden Hjalmer | 2008 | H2Odense | 0821AK | 25 m | 1:35.27 | |
52 | 244 | Hansen Gustav | 2008 | VEJLE | 0877AE | 25 m | 1:35.36 | |
53 | 44 | Høirup Tobias | 2007 | DELTA | 0793AK | 25 m | 1:35.49 | |
54 | 241 | Klinkby Frederik | 2007 | VEJLE | 0789AI | 25 m | 1:36.25 | |
55 | 246 | Bjerre Hektor | 2008 | VEJLE | 0887AE | 25 m | 1:36.67 | |
56 | 155 | Kjeldsen Martin | 2007 | H2Odense | 0705AO | 25 m | 1:37.70 | |
57 | 164 | Kristiansen Silas Elving | 2008 | H2Odense | 0811AK | 25 m | 1:43.51 | |
58 | 159 | Bentsen Vitus Stæhr | 2012 | H2Odense | 1201AA | 25 m | 1:43.72 | |
59 | 307 | Almind Emil | 2008 | H2Odense | 0895AK | 25 m | 1:43.94 | |
60 | 157 | Stokbæk Bille | 2009 | H2Odense | 0959AF | 25 m | 1:44.05 | |
61 | 156 | Vinther-Okholm Hjalte | 2008 | H2Odense | 0851AK | 25 m | 1:45.76 | |
62 | 170 | Birk Villads | 2009 | H2Odense | 0937AF | 25 m | 1:47.09 | |
63 | 166 | Understrup Albert Vinten | 2006 | H2Odense | 0605AQ | 25 m | 1:53.19 | |
64 | 229 | Juel Asger | 2009 | VEJLE | 0939AB | 25 m | 2:13.01 | |
65 | 147 | Pedersen Alexander R. S. | 2006 | H2Odense | 0619AH | 50 m | ||
66 | 302 | Nielsen Felix | 2006 | ERRITSØ | 0683AQ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 08:42 |