2020-02-17   20:20:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Cetus Games

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
52  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  2:18.29  2:23.29   
176  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  2:20.66  2:25.66   
81  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  2:24.32  2:29.32   
204  Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  50 m  2:30.16  2:30.16   
46  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  25 m  2:28.19  2:33.19   
17  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  2:28.55  2:33.55   
42  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  2:29.08  2:34.08   
112  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  50 m  2:36.10  2:36.10   
92  Ingberg Charlotte  2002  Cetus  02A370  50 m  2:36.75  2:36.75   
10  113  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:38.36  2:38.36   
11  120  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  2:33.46  2:38.46   
12  76  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:34.01  2:39.01   
13  152  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  2:34.72  2:39.72   
14  119  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  2:43.45  2:43.45   
15  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  50 m  2:48.81  2:48.81   
16  154  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  25 m  2:47.71  2:52.71   
17  18  Mylly Mariel  2001  JUK  01B048  25 m  2:48.58  2:53.58   
18  180  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  2:54.14  2:54.14   
19  147  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  25 m  2:53.64  2:58.64   
20  139  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  2:54.67  2:59.67   
21  151  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  25 m  2:55.01  3:00.01   
22  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  2:57.62  3:02.62   
23  146  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  50 m  3:05.42  3:05.42   
24  199  Taskinen Sini  2005  Octopus  05B079  25 m  3:01.96  3:06.96   
25  166  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  50 m  3:10.39  3:10.39   
26  132  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  25 m  3:05.53  3:10.53   
27  163  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  50 m  3:18.49  3:18.49   
28  198  Palovaara Ella  2005  Octopus  05A562  25 m  3:23.18  3:28.18   
29  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  25 m  3:31.51  3:36.51   
30  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
2_S
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
50  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus  89A286  25 m  47.64  49.64   
48  Kiviluoma Tuomas  1993  Cetus  93A444  25 m  50.85  52.85   
228  Heräjärvi Werner  1999  Plaani  99A844  25 m  51.34  53.34   
Markkanen Janne Markus  1994  A4 IF  94A792  50 m  53.59  53.59   
88  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  54.19  56.19   
178  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  56.21  56.21   
86  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  56.00  58.00   
214  Sarre Rasmus  2001  ORCA  01B119  25 m  56.37  58.37   
142  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  50 m  58.43  58.43   
10  184  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  50 m  58.59  58.59   
11  131  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  56.75  58.75   
12  11  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  57.20  59.20   
13  40  Samrin Ruslan  2001  SiWa  01B198  25 m  57.26  59.26   
14  59  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  50 m  59.40  59.40   
15  193  Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  50 m  59.48  59.48   
16  35  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  59.93  59.93   
17  44  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  25 m  58.12  1:00.12   
18  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  58.55  1:00.55   
19  121  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  1:01.10  1:01.10   
20  186  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:01.24  1:01.24   
21  12  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  50 m  1:01.43  1:01.43   
22  70  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  59.43  1:01.43   
23  62  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  25 m  59.51  1:01.51   
24  117  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  59.61  1:01.61   
25  207  Väkeväinen Heikki  2002  Gladius  02B021  50 m  1:02.49  1:02.49   
26  135  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  1:03.37  1:03.37   
27  203  Mäkivuokko Otso  2003  Gladius  03A331  25 m  1:01.43  1:03.43   
28  57  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  1:01.56  1:03.56   
29  126  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  1:02.73  1:04.73   
30  64  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  50 m  1:04.96  1:04.96   
31  102  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  1:03.11  1:05.11   
32  206  Ruotsi Daniel  2002  Gladius  02A968  25 m  1:03.16  1:05.16   
33  124  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  1:03.25  1:05.25   
34  160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  1:05.44  1:05.44   
35  167  Cormier Simola Sasha  2002  Cetus  02B294  50 m  1:06.00  1:06.00   
36  123  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  1:04.10  1:06.10   
37  101  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  50 m  1:08.94  1:08.94   
38  125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  1:11.18  1:11.18   
39  173  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  25 m  1:09.91  1:11.91   
40  164  Purokoski Henrik  2002  Cetus  02B290  50 m  1:11.99  1:11.99   
41  116  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  25 m  1:11.21  1:13.21   
42  141  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  1:17.66  1:19.66   
43  155  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  1:25.01  1:27.01   
44  Söderling William  1999  HSS  99B007  50 m  1:41.47  1:41.47   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
3_S
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
226  Hirvonen Susanne  1997  Plaani  97A118  25 m  27.64  28.64   
28  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis  00A310  25 m  28.00  29.00   
105  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  29.51  30.51   
55  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  25 m  29.58  30.58   
181  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  29.85  30.85   
38  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  31.60  32.60   
195  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  50 m  32.77  32.77   
175  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  31.95  32.95   
103  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  32.56  33.56   
10  201  Lehtolainen Sara  1996  Gladius  96B072  25 m  32.58  33.58   
11  128  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  33.92  33.92   
12  69  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  34.05  34.05   
13  42  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  33.09  34.09   
14  67  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  33.11  34.11   
15  72  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  34.22  34.22   
16  133  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  33.27  34.27   
17  223  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  25 m  33.34  34.34   
18  91  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  33.42  34.42   
19  108  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  33.70  34.70   
20  68  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  34.85  34.85   
21  137  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  34.03  35.03   
22  218  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  25 m  34.52  35.52   
23  23  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  34.78  35.78   
24  77  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  35.10  36.10   
25  100  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  36.26  36.26   
26  19  Laaksonen Vilja  2002  JUK  02A941  50 m  36.30  36.30   
27  172  Pylvänäinen Venla  2003  La-Ka  03B026  25 m  35.76  36.76   
28  113  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  35.83  36.83   
29  138  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  36.11  37.11   
30  25  Pitkänen Laura  2002  JUK  02B208  50 m  37.19  37.19   
31  34  Löfgren Henrietta  2003  SiWa  03A262  50 m  37.32  37.32   
32  185  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  36.35  37.35   
33  37  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  37.85  37.85   
34  89  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  37.46  38.46   
35  130  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  25 m  37.94  38.94   
36  209  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  25 m  38.53  39.53   
37  219  Andström Sofi  2005  ORCA  05A556  50 m  40.39  40.39   
38  221  Wiemers Hilla  2005  ORCA  05A637  25 m  39.98  40.98   
39  114  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  41.06  42.06   
40  211  Kiuru Aava  2004  Gladius  04B184  25 m  41.42  42.42   
41  222  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  41.51  42.51   
42  165  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  25 m  44.37  45.37   
43  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  45.80  45.80   
44  94  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m       
45  99  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
4_S
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
79  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  50 m  30.24  30.24   
177  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  29.50  31.00   
230  Malvela Eetu  2000  Plaani  00B072  50 m  31.25  31.25   
43  Aho Jonni  1999  Cetus  99A002  50 m  31.66  31.66   
56  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  50 m  31.75  31.75   
51  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  50 m  32.26  32.26   
104  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  32.27  32.27   
58  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m  30.95  32.45   
106  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  30.96  32.46   
10  191  Närhi Eetu  1998  Octopus  98A620  25 m  31.47  32.97   
11  225  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  50 m  33.58  33.58   
12  54  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  32.16  33.66   
13  156  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  32.25  33.75   
14  194  Törmi Miska  2004  Octopus  04A440  50 m  34.84  34.84   
15  82  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  33.58  35.08   
16  107  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  33.71  35.21   
17  75  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  34.06  35.56   
18  217  Valonen Arttu  2004  ORCA  04A796  50 m  37.11  37.11   
19  123  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  37.61  39.11   
20  173  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  25 m  38.53  40.03   
21  213  Karppi Kirill  2002  ORCA  02A699  25 m  38.67  40.17   
22  101  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  25 m  40.41  41.91   
23  116  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  50 m  45.32  45.32   
24  Söderling William  1999  HSS  99B007  25 m  54.35  55.85   
25  13  Salmenhaara Perttu  1977  HSS  77A111  25 m  1:16.63  1:18.13   
26  83  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m       
27  125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m       
28  160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m       
29  170  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
5_S
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
46  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  25 m  1:11.57  1:14.57   
134  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:17.15  1:20.15   
90  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  1:18.87  1:21.87   
150  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  1:23.93  1:23.93   
110  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  1:21.05  1:24.05   
67  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  1:21.31  1:24.31   
15  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  25 m  1:21.55  1:24.55   
151  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  1:25.60  1:25.60   
84  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:22.82  1:25.82   
10  87  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  1:23.01  1:26.01   
11  229  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  1:23.92  1:26.92   
12  65  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  1:24.67  1:27.67   
13  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:24.75  1:27.75   
14  212  Salm Elisabeth Marie  2002  ORCA  02A530  25 m  1:24.96  1:27.96   
15  14  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  25 m  1:25.16  1:28.16   
16  148  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  1:28.76  1:28.76   
17  127  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:25.77  1:28.77   
18  147  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:28.86  1:28.86   
19  136  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  25 m  1:26.63  1:29.63   
20  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  50 m  1:30.70  1:30.70   
21  109  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  1:30.87  1:30.87   
22  98  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  50 m  1:31.24  1:31.24   
23  89  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  1:28.50  1:31.50   
24  111  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  1:29.02  1:32.02   
25  215  Mustonen Maria  2005  ORCA  05A222  25 m  1:29.79  1:32.79   
26  139  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  1:32.08  1:35.08   
27  132  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  1:36.26  1:36.26   
28  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:37.83  1:40.83   
29  149  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  25 m  1:38.88  1:41.88   
30  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m  1:46.55  1:46.55   
31  200  Flinkman Janna  2005  Octopus  05B161  50 m  1:48.15  1:48.15   
32  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  25 m  1:46.47  1:49.47   
33  168  Olkkonen Viivi  2005  Cetus  05B174  25 m  1:57.37  2:00.37   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
6_S
Laji 6, 400m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
182  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  4:50.29  5:00.29   
63  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  50 m  5:12.27  5:12.27   
124  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  5:15.26  5:25.26   
129  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  25 m  5:48.74  5:58.74   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
7_S
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
204  Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  50 m  2:10.84  2:10.84   
176  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  2:07.64  2:11.64   
181  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  2:07.81  2:11.81   
94  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  2:19.39  2:19.39   
97  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  2:17.72  2:21.72   
93  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  2:17.79  2:21.79   
187  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  2:18.00  2:22.00   
144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  2:22.87  2:22.87   
133  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  2:22.98  2:22.98   
10  119  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  2:19.14  2:23.14   
11  36  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  50 m  2:23.28  2:23.28   
12  185  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  2:19.58  2:23.58   
13  91  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  2:19.99  2:23.99   
14  10  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m  2:21.32  2:25.32   
15  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  50 m  2:26.10  2:26.10   
16  118  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m  2:22.34  2:26.34   
17  140  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  25 m  2:25.88  2:29.88   
18  74  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  25 m  2:26.33  2:30.33   
19  16  Harju Sofia  2002  JUK  02A556  50 m  2:30.45  2:30.45   
20  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  25 m  2:26.81  2:30.81   
21  209  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  25 m  2:27.08  2:31.08   
22  212  Salm Elisabeth Marie  2002  ORCA  02A530  25 m  2:27.56  2:31.56   
23  171  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  25 m  2:33.76  2:37.76   
24  122  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  2:38.71  2:38.71   
25  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  50 m  2:38.89  2:38.89   
26  215  Mustonen Maria  2005  ORCA  05A222  25 m  2:37.13  2:41.13   
27  146  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  50 m  2:41.15  2:41.15   
28  24  Luostarinen Sanni  2002  JUK  02B200  25 m  2:38.29  2:42.29   
29  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  2:38.38  2:42.38   
30  111  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  2:39.69  2:43.69   
31  159  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m  2:41.69  2:45.69   
32  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  3:01.04  3:01.04   
33  222  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  2:58.84  3:02.84   
34  172  Pylvänäinen Venla  2003  La-Ka  03B026  50 m       
35  221  Wiemers Hilla  2005  ORCA  05A637  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
8_S
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  54.46  56.46   
44  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  50 m  59.66  59.66   
107  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  59.61  1:01.61   
104  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:02.03  1:04.03   
170  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  1:02.43  1:04.43   
80  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  1:03.02  1:05.02   
45  Pentti Miika  1997  Cetus  97A163  25 m  1:05.08  1:07.08   
35  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:05.30  1:07.30   
58  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m  1:05.55  1:07.55   
10  86  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:05.70  1:07.70   
11  79  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  1:06.63  1:08.63   
12  117  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  1:06.85  1:08.85   
13  88  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  1:09.05  1:09.05   
14  121  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  1:07.29  1:09.29   
15  183  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:10.18  1:10.18   
16  131  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  1:08.72  1:10.72   
17  193  Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  25 m  1:09.36  1:11.36   
18  205  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  25 m  1:10.32  1:12.32   
19  142  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:11.22  1:13.22   
20  203  Mäkivuokko Otso  2003  Gladius  03A331  25 m  1:11.87  1:13.87   
21  62  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  25 m  1:11.97  1:13.97   
22  123  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  1:15.32  1:17.32   
23  135  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  1:19.38  1:19.38   
24  129  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  25 m  1:17.66  1:19.66   
25  101  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  25 m  1:20.73  1:22.73   
26  164  Purokoski Henrik  2002  Cetus  02B290  25 m  1:22.58  1:24.58   
27  64  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m  1:26.80  1:28.80   
28  116  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  50 m  1:29.50  1:29.50   
29  141  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  1:41.47  1:43.47   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
9_S
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Ruohoniemi Tanja  1995  Cetus  95A598  50 m  1:02.18  1:02.18   
28  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis  00A310  25 m  1:00.25  1:02.25   
47  Nenonen Sohvi  1999  Cetus  99A092  50 m  1:03.27  1:03.27   
52  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  1:03.15  1:05.15   
55  Koivu Sini  1999  Cetus  99A482  25 m  1:03.22  1:05.22   
72  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  1:09.45  1:09.45   
112  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  50 m  1:09.66  1:09.66   
93  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  1:12.19  1:12.19   
71  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  50 m  1:12.99  1:12.99   
10  29  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  50 m  1:14.82  1:14.82   
11  76  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  1:13.39  1:15.39   
12  157  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  1:15.17  1:17.17   
13  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:15.21  1:17.21   
14  150  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  1:17.30  1:17.30   
15  216  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  25 m  1:18.92  1:20.92   
16  154  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  1:27.35  1:27.35   
17  110  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  1:27.50  1:27.50   
18  149  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  25 m  1:28.26  1:30.26   
19  166  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  50 m  1:34.53  1:34.53   
20  162  Hakala Tuike  2001  Cetus  01B372  25 m  1:33.93  1:35.93   
21  199  Taskinen Sini  2005  Octopus  05B079  25 m  1:35.48  1:37.48   
22  198  Palovaara Ella  2005  Octopus  05A562  25 m  1:35.91  1:37.91   
23  163  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  25 m  1:48.07  1:50.07   
24  46  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
10_S
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
82  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:18.60  2:22.60   
184  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:23.62  2:27.62   
156  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  2:26.71  2:30.71   
206  Ruotsi Daniel  2002  Gladius  02A968  25 m  2:39.92  2:43.92   
102  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  2:50.30  2:54.30   
125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  25 m  2:54.42  2:58.42   
160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  3:11.58  3:11.58   
217  Valonen Arttu  2004  ORCA  04A796  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
11_S
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
38  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  2:28.38  2:32.38   
134  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  2:32.69  2:36.69   
109  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  2:37.87  2:41.87   
145  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  25 m  2:38.45  2:42.45   
37  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  2:42.81  2:42.81   
114  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  2:43.21  2:43.21   
204  Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:40.24  2:44.24   
34  Löfgren Henrietta  2003  SiWa  03A262  25 m  2:40.69  2:44.69   
196  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  2:40.78  2:44.78   
10  138  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  2:41.15  2:45.15   
11  218  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  25 m  2:41.23  2:45.23   
12  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  25 m  2:41.61  2:45.61   
13  23  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  2:43.73  2:47.73   
14  152  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  2:49.92  2:49.92   
15  14  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  25 m  2:46.27  2:50.27   
16  148  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  25 m  2:48.69  2:52.69   
17  137  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  2:49.88  2:53.88   
18  229  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  2:55.75  2:59.75   
19  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  3:07.06  3:07.06   
20  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  50 m  3:15.13  3:15.13   
21  49  Ruohoniemi Tanja  1995  Cetus  95A598  50 m       
22  200  Flinkman Janna  2005  Octopus  05B161  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
12_S
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
177  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  2:25.04  2:31.04   
183  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  2:26.49  2:32.49   
191  Närhi Eetu  1998  Octopus  98A620  25 m  2:34.06  2:40.06   
207  Väkeväinen Heikki  2002  Gladius  02B021  50 m  2:51.74  2:51.74   
194  Törmi Miska  2004  Octopus  04A440  50 m  2:56.69  2:56.69   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
13_S
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
188  Pulkkinen Suvi  1988  HäUS  88A094  50 m  26.97  26.97   
231  Moisio Jenni  2002  Plaani  02A607  50 m  26.97  26.97   
120  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  50 m  27.24  27.24   
181  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  50 m  27.31  27.31   
47  Nenonen Sohvi  1999  Cetus  99A092  50 m  27.46  27.46   
105  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  26.53  27.53   
96  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  25 m  27.24  28.24   
90  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  28.43  28.43   
92  Ingberg Charlotte  2002  Cetus  02A370  50 m  28.46  28.46   
10  68  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  28.93  28.93   
11  69  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  29.26  29.26   
12  99  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  28.37  29.37   
13  145  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  29.47  29.47   
14  93  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  29.54  29.54   
15  33  Lyyra Emilia  2003  SiWa  03A219  50 m  29.69  29.69   
16  187  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  50 m  29.87  29.87   
17  143  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  29.93  29.93   
18  157  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  29.98  29.98   
19  87  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  30.00  30.00   
20  19  Laaksonen Vilja  2002  JUK  02A941  25 m  29.06  30.06   
21  223  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  50 m  30.09  30.09   
22  127  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m  30.16  30.16   
23  175  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  30.25  30.25   
24  112  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  25 m  29.28  30.28   
25  201  Lehtolainen Sara  1996  Gladius  96B072  25 m  29.47  30.47   
26  77  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  50 m  30.52  30.52   
27  65  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  30.70  30.70   
28  180  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  30.72  30.72   
29  144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  25 m  29.79  30.79   
30  84  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  29.88  30.88   
31  172  Pylvänäinen Venla  2003  La-Ka  03B026  25 m  29.98  30.98   
32  128  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  30.05  31.05   
33  16  Harju Sofia  2002  JUK  02A556  50 m  31.14  31.14   
34  130  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  50 m  31.16  31.16   
35  162  Hakala Tuike  2001  Cetus  01B372  25 m  30.52  31.52   
36  212  Salm Elisabeth Marie  2002  ORCA  02A530  50 m  31.56  31.56   
37  108  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  30.65  31.65   
38  24  Luostarinen Sanni  2002  JUK  02B200  50 m  32.34  32.34   
39  140  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  32.66  32.66   
40  171  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  25 m  31.73  32.73   
41  25  Pitkänen Laura  2002  JUK  02B208  50 m  32.89  32.89   
42  221  Wiemers Hilla  2005  ORCA  05A637  50 m  32.96  32.96   
43  166  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  50 m  33.12  33.12   
44  216  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  25 m  32.26  33.26   
45  118  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  33.32  33.32   
46  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  50 m  33.75  33.75   
47  122  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  33.78  33.78   
48  163  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  50 m  34.39  34.39   
49  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  36.19  36.19   
50  159  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  50 m  37.07  37.07   
51  222  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  37.54  38.54   
52  165  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  50 m  39.77  39.77   
53  81  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  50 m       
54  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
14_S
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  23.62  23.62   
50  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus  89A286  50 m  24.02  24.02   
Markkanen Janne Markus  1994  A4 IF  94A792  50 m  24.88  24.88   
54  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  24.98  25.98   
189  Kastarinen Roope  1994  TaTU  94A478  50 m  26.21  26.21   
228  Heräjärvi Werner  1999  Plaani  99A844  50 m  26.58  26.58   
88  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  26.76  26.76   
104  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  26.84  26.84   
106  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  25.90  26.90   
10  83  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  26.97  26.97   
11  202  Koski Henri  2000  Gladius  00A803  50 m  27.03  27.03   
12  45  Pentti Miika  1997  Cetus  97A163  50 m  27.34  27.34   
13  179  Ruuhonen Jere  2001  LaUS  01A461  50 m  27.43  27.43   
14  61  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  26.48  27.48   
15  80  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  27.71  27.71   
16  178  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  27.90  27.90   
17  225  Lindfors Ville  1976  Vanders  76A013  50 m  27.96  27.96   
18  230  Malvela Eetu  2000  Plaani  00B072  25 m  27.02  28.02   
19  73  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  28.12  28.12   
20  58  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m  27.15  28.15   
21  Nyman Kasper  2001  BS-PU  01B329  50 m  28.24  28.24   
22  131  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  28.05  29.05   
23  170  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  50 m  29.31  29.31   
24  35  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  29.34  29.34   
25  182  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  28.45  29.45   
26  40  Samrin Ruslan  2001  SiWa  01B198  50 m  29.60  29.60   
27  142  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  29.07  30.07   
28  70  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  29.14  30.14   
29  186  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  30.26  30.26   
30  224  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  29.58  30.58   
31  57  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  29.86  30.86   
32  107  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  30.89  30.89   
33  214  Sarre Rasmus  2001  ORCA  01B119  25 m  30.11  31.11   
34  59  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m  30.30  31.30   
35  117  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  32.08  33.08   
36  213  Karppi Kirill  2002  ORCA  02A699  25 m  32.21  33.21   
37  167  Cormier Simola Sasha  2002  Cetus  02B294  50 m  33.81  33.81   
38  173  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  25 m  34.47  35.47   
39  126  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  36.81  37.81   
40  125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  38.92  38.92   
41  141  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  51.73  52.73   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
15_S
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
115  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  17:49.79  18:19.79   
66  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  18:14.04  18:44.04   
95  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  18:55.73  18:55.73   
36  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  25 m  18:54.26  19:24.26   
94  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  19:24.91  19:24.91   
30  Kanerva Noora  2000  SiWa  00A317  50 m  19:56.14  19:56.14   
10  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  50 m       
29  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  50 m       
74  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  50 m       
10  97  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  50 m       
11  100  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m       
12  232  Janhunen Tuuli  2001  Plaani  01B380  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
16_S
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
107  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  16:27.50  16:57.50   
104  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  16:49.42  17:19.42   
141  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  50 m  24:44.04  24:44.04   
170  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
17_S
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
28  Heinola Nea-amanda  2000  NumKis  00A310  50 m  56.50  56.50   
78  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  50 m  57.57  57.57   
53  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  58.73  58.73   
231  Moisio Jenni  2002  Plaani  02A607  25 m  57.23  59.23   
120  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  50 m  1:00.32  1:00.32   
81  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  50 m  1:00.97  1:00.97   
195  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  50 m  1:02.00  1:02.00   
69  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  1:02.57  1:02.57   
134  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:01.24  1:03.24   
10  196  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  50 m  1:03.49  1:03.49   
11  145  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  1:03.78  1:03.78   
12  103  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  1:03.81  1:03.81   
13  185  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  50 m  1:04.09  1:04.09   
14  175  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  1:04.63  1:04.63   
15  187  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  1:02.72  1:04.72   
16  130  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  50 m  1:04.75  1:04.75   
17  133  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  1:04.89  1:04.89   
18  93  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  1:05.11  1:05.11   
19  72  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  1:05.35  1:05.35   
20  144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  50 m  1:05.40  1:05.40   
21  223  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  50 m  1:05.43  1:05.43   
22  33  Lyyra Emilia  2003  SiWa  03A219  50 m  1:05.62  1:05.62   
23  36  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  50 m  1:05.80  1:05.80   
24  143  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  1:06.04  1:06.04   
25  127  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m  1:06.07  1:06.07   
26  31  Manninen Anni  2001  SiWa  01A194  50 m  1:06.13  1:06.13   
27  109  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:04.28  1:06.28   
28  22  Ahola Emma-lotta  2005  JUK  05A527  50 m  1:06.34  1:06.34   
29  87  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  1:06.38  1:06.38   
30  208  Syväniemi Ella-maija  2004  Gladius  04A654  25 m  1:04.54  1:06.54   
31  119  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:06.63  1:06.63   
32  84  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  1:07.00  1:07.00   
33  227  Svahn Saara  2001  Plaani  01A172  25 m  1:05.19  1:07.19   
34  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  50 m  1:07.42  1:07.42   
35  157  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m  1:05.53  1:07.53   
36  91  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  1:07.87  1:07.87   
37  128  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  1:05.97  1:07.97   
38  180  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  1:08.18  1:08.18   
39  23  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  1:06.31  1:08.31   
40  138  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  25 m  1:06.70  1:08.70   
41  139  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  1:07.38  1:09.38   
42  209  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  25 m  1:07.38  1:09.38   
43  150  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  25 m  1:07.47  1:09.47   
44  162  Hakala Tuike  2001  Cetus  01B372  50 m  1:09.95  1:09.95   
45  140  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  25 m  1:08.22  1:10.22   
46  85  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  1:10.29  1:10.29   
47  210  Mäkelä Veera  2004  Gladius  04B106  25 m  1:08.54  1:10.54   
48  154  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  25 m  1:08.77  1:10.77   
49  166  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  50 m  1:10.83  1:10.83   
50  229  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  1:09.40  1:11.40   
51  136  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  1:12.05  1:12.05   
52  122  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  1:12.56  1:12.56   
53  146  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  25 m  1:10.94  1:12.94   
54  111  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  1:11.57  1:13.57   
55  216  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  50 m  1:13.95  1:13.95   
56  98  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  50 m  1:14.25  1:14.25   
57  215  Mustonen Maria  2005  ORCA  05A222  25 m  1:12.51  1:14.51   
58  149  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  25 m  1:12.76  1:14.76   
59  89  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  1:13.63  1:15.63   
60  163  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  50 m  1:16.25  1:16.25   
61  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  1:17.09  1:17.09   
62  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m  1:17.41  1:17.41   
63  132  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  1:17.91  1:17.91   
64  159  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  25 m  1:15.94  1:17.94   
65  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  1:18.85  1:18.85   
66  222  Ljungqvist Vivian  2003  ORCA  03B253  25 m  1:18.00  1:20.00   
67  165  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  25 m  1:29.33  1:31.33   
68  168  Olkkonen Viivi  2005  Cetus  05B174  50 m  1:37.73  1:37.73   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
18_S
Laji 18, 200m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
56  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  2:08.37  2:13.37   
177  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  2:11.37  2:16.37   
43  Aho Jonni  1999  Cetus  99A002  25 m  2:13.25  2:18.25   
106  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  50 m  2:18.86  2:18.86   
192  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  50 m  2:22.27  2:22.27   
182  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  2:18.36  2:23.36   
63  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  2:21.08  2:26.08   
179  Ruuhonen Jere  2001  LaUS  01A461  25 m  2:23.18  2:28.18   
75  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  2:23.93  2:28.93   
10  142  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  50 m  2:31.13  2:31.13   
11  207  Väkeväinen Heikki  2002  Gladius  02B021  25 m  2:32.46  2:37.46   
12  135  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  2:38.79  2:38.79   
13  102  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  2:36.41  2:41.41   
14  205  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  50 m  2:44.97  2:44.97   
15  26  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  50 m  2:50.90  2:50.90   
16  21  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  25 m  2:51.48  2:56.48   
17  27  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  2:53.70  2:58.70   
18  155  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  3:36.33  3:41.33   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
19_S
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
188  Pulkkinen Suvi  1988  HäUS  88A094  50 m  33.56  33.56   
96  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  33.76  33.76   
46  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  33.92  33.92   
76  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  34.77  34.77   
113  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  35.80  35.80   
115  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  34.76  36.26   
71  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  34.77  36.27   
68  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  50 m  36.45  36.45   
49  Ruohoniemi Tanja  1995  Cetus  95A598  50 m  36.50  36.50   
10  66  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  37.23  37.23   
11  227  Svahn Saara  2001  Plaani  01A172  50 m  37.36  37.36   
12  41  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  50 m  37.38  37.38   
13  100  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  35.96  37.46   
14  150  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  38.42  38.42   
15  219  Andström Sofi  2005  ORCA  05A556  50 m  39.09  39.09   
16  105  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  50 m  39.35  39.35   
17  67  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  50 m  39.50  39.50   
18  95  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  39.80  39.80   
19  38  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  38.59  40.09   
20  110  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  38.69  40.19   
21  130  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  25 m  39.05  40.55   
22  99  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  40.33  41.83   
23  147  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  41.85  41.85   
24  108  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  50 m  42.13  42.13   
25  74  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  25 m  40.84  42.34   
26  98  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  40.94  42.44   
27  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  41.88  43.38   
28  111  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  43.42  43.42   
29  85  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  45.90  45.90   
30  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  1:00.78  1:00.78   
31  168  Olkkonen Viivi  2005  Cetus  05B174  25 m  59.54  1:01.04   
32  112  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
20_S
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
189  Kastarinen Roope  1994  TaTU  94A478  25 m  25.57  26.57   
60  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  26.29  27.29   
44  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  25 m  26.97  27.97   
61  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  28.68  29.68   
73  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  29.17  30.17   
86  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  29.69  30.69   
40  Samrin Ruslan  2001  SiWa  01B198  25 m  29.95  30.95   
202  Koski Henri  2000  Gladius  00A803  25 m  30.06  31.06   
191  Närhi Eetu  1998  Octopus  98A620  25 m  30.50  31.50   
10  213  Karppi Kirill  2002  ORCA  02A699  50 m  34.82  34.82   
11  121  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  34.88  35.88   
12  20  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  25 m  37.54  38.54   
13  164  Purokoski Henrik  2002  Cetus  02B290  25 m  37.72  38.72   
14  27  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  38.42  39.42   
15  48  Kiviluoma Tuomas  1993  Cetus  93A444  50 m       
16  160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
21_S
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
204  Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  5:15.80  5:25.80   
97  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  5:22.68  5:32.68   
37  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m  5:38.94  5:48.94   
42  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  5:39.99  5:49.99   
114  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  5:41.65  5:51.65   
138  Ryynänen Säde  2005  Cetus  05A460  50 m  6:00.80  6:00.80   
157  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
22_S
Laji 22, 100m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
230  Malvela Eetu  2000  Plaani  00B072  25 m  1:06.27  1:09.27   
183  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:10.43  1:10.43   
156  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:08.90  1:11.90   
124  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  1:14.30  1:14.30   
224  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  1:12.11  1:15.11   
121  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  50 m  1:15.17  1:15.17   
82  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  1:16.70  1:16.70   
193  Rantamäki Pauli  2003  Octopus  03A269  50 m  1:17.01  1:17.01   
186  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:14.60  1:17.60   
10  20  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  25 m  1:14.94  1:17.94   
11  26  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  1:20.03  1:23.03   
12  21  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  50 m  1:26.58  1:26.58   
13  220  Hänninen Aku  2004  ORCA  04A914  25 m  1:29.17  1:32.17   
14  203  Mäkivuokko Otso  2003  Gladius  03A331  25 m  1:29.84  1:32.84   
15  197  Lammassaari Verner  2004  Octopus  04A838  25 m  1:35.16  1:38.16   
16  155  Silander Niko  2003  Cetus  03B204  25 m  1:51.05  1:54.05   
17  173  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
23_S
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
226  Hirvonen Susanne  1997  Plaani  97A118  25 m  1:00.92  1:02.92   
105  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:02.74  1:04.74   
181  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  1:05.22  1:07.22   
53  Otava Aino  1999  Cetus  99A484  50 m  1:08.33  1:08.33   
174  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  25 m  1:06.82  1:08.82   
38  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  1:07.95  1:09.95   
195  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  50 m  1:10.82  1:10.82   
66  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:09.03  1:11.03   
175  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  1:09.11  1:11.11   
10  103  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  1:11.44  1:11.44   
11  99  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:09.66  1:11.66   
12  91  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  1:10.76  1:12.76   
13  120  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  1:11.18  1:13.18   
14  95  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:12.01  1:14.01   
15  133  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  1:12.31  1:14.31   
16  109  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:12.46  1:14.46   
17  208  Syväniemi Ella-maija  2004  Gladius  04A654  25 m  1:12.90  1:14.90   
18  115  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:13.37  1:15.37   
19  113  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:13.74  1:15.74   
20  134  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:13.84  1:15.84   
21  77  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:14.29  1:16.29   
22  152  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  1:16.37  1:16.37   
23  128  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  1:14.50  1:16.50   
24  218  Vesa Iida  2005  ORCA  05A536  25 m  1:14.65  1:16.65   
25  144  Hakkarainen Anna  2005  Cetus  05A514  25 m  1:14.67  1:16.67   
26  87  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  1:14.73  1:16.73   
27  118  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m  1:14.74  1:16.74   
28  196  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  50 m  1:16.76  1:16.76   
29  137  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  1:17.96  1:19.96   
30  229  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  1:18.33  1:20.33   
31  148  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  1:20.69  1:20.69   
32  22  Ahola Emma-lotta  2005  JUK  05A527  25 m  1:18.97  1:20.97   
33  171  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  50 m  1:21.57  1:21.57   
34  85  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  25 m  1:19.82  1:21.82   
35  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:19.83  1:21.83   
36  139  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  1:20.09  1:22.09   
37  154  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  25 m  1:20.42  1:22.42   
38  209  Eskola Peppi  2005  Gladius  05A552  25 m  1:21.36  1:23.36   
39  119  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:23.49  1:23.49   
40  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  1:24.17  1:26.17   
41  158  Tahvanainen Milla  2005  Cetus  05A928  50 m  1:28.30  1:28.30   
42  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m  1:28.69  1:28.69   
43  210  Mäkelä Veera  2004  Gladius  04B106  25 m  1:26.80  1:28.80   
44  159  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  50 m  1:33.23  1:33.23   
45  211  Kiuru Aava  2004  Gladius  04B184  25 m  1:32.00  1:34.00   
46  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  1:34.90  1:34.90   
47  165  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  25 m  1:38.70  1:40.70   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
24_S
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
32  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  50 m  1:58.90  1:58.90   
39  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  25 m  2:00.89  2:04.89   
86  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:02.61  2:06.61   
11  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  2:04.30  2:08.30   
Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  2:05.39  2:09.39   
142  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  2:07.29  2:11.29   
131  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  2:07.83  2:11.83   
12  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  50 m  2:13.49  2:13.49   
206  Ruotsi Daniel  2002  Gladius  02A968  25 m  2:19.05  2:23.05   
10  220  Hänninen Aku  2004  ORCA  04A914  25 m  2:24.42  2:28.42   
11  160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  25 m  2:25.85  2:29.85   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
25_S
Laji 25, 200m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Ruohoniemi Tanja  1995  Cetus  95A598  50 m  2:16.62  2:16.62   
204  Einiö Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:36.00  2:40.00   
41  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  25 m  2:37.63  2:41.63   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
26_S
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  53.16  53.16   
56  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  58.46  1:00.46   
178  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  59.24  1:01.24   
106  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  50 m  1:02.62  1:02.62   
177  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  1:01.74  1:03.74   
192  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  50 m  1:05.04  1:05.04   
202  Koski Henri  2000  Gladius  00A803  25 m  1:03.47  1:05.47   
Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  50 m  1:08.65  1:08.65   
203  Mäkivuokko Otso  2003  Gladius  03A331  25 m  1:08.79  1:10.79   
10  20  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  50 m  1:11.34  1:11.34   
11  186  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:12.27  1:12.27   
12  217  Valonen Arttu  2004  ORCA  04A796  50 m  1:12.57  1:12.57   
13  102  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  50 m  1:12.94  1:12.94   
14  135  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  50 m  1:13.71  1:13.71   
15  124  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  1:13.94  1:13.94   
16  126  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  1:18.43  1:20.43   
17  26  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  50 m  1:22.50  1:22.50   
18  27  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  1:22.89  1:24.89   
19  125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  50 m  1:25.45  1:25.45   
20  197  Lammassaari Verner  2004  Octopus  04A838  25 m  1:30.50  1:32.50   
21  44  Schwarte Jari  1990  Cetus  90A017  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
27_S
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
174  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  50 m  2:38.73  2:38.73   
76  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:45.75  2:51.75   
137  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  2:53.61  2:53.61   
67  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  2:49.56  2:55.56   
110  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  3:01.39  3:01.39   
118  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m  2:56.91  3:02.91   
15  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  25 m  2:57.53  3:03.53   
151  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  3:06.20  3:06.20   
152  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  3:09.76  3:09.76   
10  159  Hollström Nea  2005  Cetus  05A947  50 m  3:48.10  3:48.10   
11  127  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m       
12  163  Kinnunen Leenu Karolina  2005  Cetus  05B009  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
28_S
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
170  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  2:14.29  2:18.29   
82  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:17.92  2:21.92   
156  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  2:26.27  2:30.27   
205  Einiö Matteus  2004  Gladius  04A376  25 m  2:29.53  2:33.53   
129  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  25 m  2:38.70  2:42.70   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
29_S
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
226  Hirvonen Susanne  1997  Plaani  97A118  50 m  27.97  27.97   
46  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  28.92  28.92   
231  Moisio Jenni  2002  Plaani  02A607  25 m  28.44  29.44   
33  Lyyra Emilia  2003  SiWa  03A219  50 m  30.03  30.03   
92  Ingberg Charlotte  2002  Cetus  02A370  50 m  30.14  30.14   
78  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  50 m  30.56  30.56   
120  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  29.82  30.82   
84  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  31.52  31.52   
133  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  50 m  31.91  31.91   
10  66  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  32.00  32.00   
11  93  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  32.01  32.01   
12  100  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  32.03  32.03   
13  97  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  31.40  32.40   
14  87  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  31.62  32.62   
15  143  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  32.64  32.64   
16  31  Manninen Anni  2001  SiWa  01A194  50 m  33.59  33.59   
17  115  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  33.00  34.00   
18  95  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  34.11  34.11   
19  130  Severinkangas Janita  2004  Cetus  04A650  25 m  33.71  34.71   
20  128  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  50 m  34.93  34.93   
21  94  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  34.97  34.97   
22  229  Laakkonen Veera  2003  Plaani  03A241  25 m  34.09  35.09   
23  216  Saarinen Ada-maj  2004  ORCA  04A688  50 m  35.47  35.47   
24  110  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  34.53  35.53   
25  162  Hakala Tuike  2001  Cetus  01B372  25 m  34.89  35.89   
26  171  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  25 m  35.93  36.93   
27  91  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  37.19  37.19   
28  161  Päivärinta Siiri  2005  Cetus  05A954  25 m  37.50  38.50   
29  166  Ristevirta Ronja  2005  Cetus  05B092  50 m  40.08  40.08   
30  114  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  40.76  41.76   
31  153  Autio Emma  2005  Cetus  05A791  50 m  43.85  43.85   
32  169  Lindqvist Silvia  2005  Cetus  05B208  50 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 
30_S
Laji 30, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
50  Liukkonen Ari-pekka  1989  Cetus  89A286  50 m  21.58  21.58   
60  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  50 m  24.25  24.25   
228  Heräjärvi Werner  1999  Plaani  99A844  25 m  23.64  24.64   
190  Herpola Santeri  2003  ÅSK  03A188  50 m  24.72  24.72   
58  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  50 m  25.70  25.70   
106  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  24.95  25.95   
178  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  25.97  25.97   
39  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  50 m  26.20  26.20   
40  Samrin Ruslan  2001  SiWa  01B198  50 m  26.22  26.22   
10  32  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  25.42  26.42   
11  61  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  25.46  26.46   
12  63  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  50 m  26.71  26.71   
13  131  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  50 m  26.78  26.78   
14  75  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  50 m  26.96  26.96   
15  207  Väkeväinen Heikki  2002  Gladius  02B021  25 m  27.21  28.21   
16  213  Karppi Kirill  2002  ORCA  02A699  50 m  28.85  28.85   
17  129  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  29.33  29.33   
18  173  Tenhu Aaro  2004  La-Ka  04B217  25 m  28.79  29.79   
19  21  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  50 m  31.86  31.86   
20  160  Pylvänäinen Joonas Patrik  2004  Cetus  04B178  50 m  33.56  33.56   
21  125  Hautaniemi Leo  2004  Cetus  04A580  25 m  34.62  35.62   
22  141  Laitala Ilmari  2003  Cetus  03A963  25 m  35.09  36.09   
23  13  Salmenhaara Perttu  1977  HSS  77A111  25 m  45.89  46.89   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.11  Tulostuspäivämäärä  27 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner