Program för Sum-Sim (50m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
200m Bröstsim Pojkar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:24.19 |
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2014-01-01 |
|
|
16-17 |
2:17.52 |
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Borås |
SWE |
2012-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:30.43 |
|
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen SF |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
FM 16-17 |
2:22.79 |
|
|
August Mathisen |
2001 |
Helsingborgs S |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
|
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
630 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
290 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
339 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
499 |
|
Malte Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
154 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
50m |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
449 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
84 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
333 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
693 |
|
Aron Persson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AM4504 |
50m |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
569 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
26 |
|
William Dahlqvist |
Simklubben Elfsborg |
2005 |
AG5305 |
50m |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
123 |
|
Malte Svensson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AN2305 |
50m |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
758 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
50m |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
652 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
David Bergqvist |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA7505 |
50m |
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
394 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
50m |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
338 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
50m |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
38 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
2:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
757 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
50m |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
501 |
|
Elton Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AH0306 |
50m |
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
447 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
747 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
2:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
296 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
2:47.10 |
|
|
26 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.22 |
|
|
117 |
|
Niklas Andersson |
2005 |
AF9905 |
|
27 |
|
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.42 |
|
|
183 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
|
28 |
|
|
|
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:47.55 |
|
|
393 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
|
29 |
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
50m |
2:47.61 |
|
|
739 |
|
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
|
30 |
|
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.68 |
|
|
439 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
|
31 |
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
50m |
2:48.14 |
|
|
590 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
AO4304 |
|
32 |
|
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
2:48.43 |
|
|
167 |
|
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
558 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
517 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
728 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5902 |
50m |
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
210 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
50m |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
451 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
303 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
50m |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
454 |
|
Jakub Majta |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AV9703 |
50m |
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
90 |
|
John Brolin |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AB6302 |
50m |
2:32.94 |
|
|
11 |
|
|
|
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:33.27 |
|
|
448 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
|
12 |
|
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:33.62 |
|
|
640 |
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
13 |
|
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:33.88 |
|
|
721 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
|
14 |
|
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
50m |
2:34.92 |
|
|
201 |
|
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
|
15 |
|
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:35.02 |
|
|
722 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
|
16 |
|
|
|
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:35.03 |
|
|
446 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
|
17 |
|
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
2:35.22 |
|
|
250 |
|
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
|
18 |
|
|
|
Täby Sim |
|
|
50m |
2:35.85 |
|
|
570 |
|
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
|
19 |
|
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:36.76 |
|
|
315 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
700 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
21 |
530 |
|
Linus Forsgren |
Simklubben Triton |
2003 |
AA1103 |
50m |
2:37.59 |
|
|
|
|
|
22 |
709 |
|
Anton Svennberg |
Örebro Simallians |
2002 |
AV3702 |
50m |
2:39.02 |
|
|
|
|
|
23 |
285 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
50m |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
24 |
565 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
25 |
694 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
50m |
2:39.59 |
|
|
|
|
|
26 |
494 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
27 |
681 |
|
Gustav Hammarstedt |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AL1302 |
50m |
2:39.84 |
|
|
|
|
|
28 |
445 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
29 |
684 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AN7502 |
50m |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
30 |
497 |
|
Juan Esbjörnsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AQ6902 |
50m |
2:40.24 |
|
|
|
|
|
31 |
544 |
|
Michael Stille |
Turebergs Simklubb |
2002 |
AD7902 |
50m |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
32 |
255 |
|
Nicola Lundqvist |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AM0302 |
50m |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
33 |
556 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
34 |
476 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:40.58 |
|
|
|
|
|
35 |
189 |
|
Ludvig Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AD7903 |
50m |
2:40.64 |
|
|
|
|
|
36 |
444 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
37 |
103 |
|
Kalle Edelhamre |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI3303 |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-09 19:37:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|