Program for Sum-Sim (50m) 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Ryggsim Flickor |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:17.76 |
|
|
Ida Lindborg |
1994 |
Trelleborg Kappsim |
SWE |
Malmö |
SWE |
2009-01-01 |
|
|
16-17 |
2:17.02 |
|
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2013-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:24.75 |
|
|
Vera Karlsson |
2003 |
Linköpings ASS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
FM 16-17 |
2:21.42 |
|
|
Isabella Revstedt |
2001 |
SK Ran |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-07-01 |
|
|
|
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
404 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
336 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
251 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Liv Bexell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
BD2205 |
50m |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
115 |
|
Hildur Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AO7605 |
50m |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
674 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
724 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Sofia Hein |
Föreningen Göteborg Sim |
2004 |
BY7804 |
50m |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
360 |
|
Ebba Holgersson |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7205 |
50m |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
414 |
|
Lia Bromander |
Simklubben S 02 |
2004 |
AZ4604 |
50m |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
12 |
24 |
|
Thilda Häll |
Simklubben Elfsborg |
2005 |
AE5205 |
50m |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
13 |
125 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BU7604 |
50m |
2:34.07 |
|
|
|
|
|
14 |
734 |
|
Hilda Eriksson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AO5204 |
50m |
2:34.29 |
|
|
|
|
|
15 |
750 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
16 |
373 |
|
Johanna Fransson |
Oskarshamns Simsällskap |
2004 |
AT6404 |
50m |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
17 |
539 |
|
Maja Blomliden |
Simklubben Triton |
2004 |
AW1804 |
50m |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
18 |
483 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
19 |
160 |
|
Matilda Nilsson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AD0804 |
50m |
2:34.82 |
|
|
|
|
|
20 |
44 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
21 |
16 |
|
Sofie Persson |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AB5804 |
50m |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
22 |
114 |
|
Ebba Jönsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AO1605 |
50m |
2:35.64 |
|
|
|
|
|
23 |
419 |
|
Ella Holmqvist |
Simklubben S 02 |
2005 |
AY3405 |
50m |
2:35.65 |
|
|
|
|
|
24 |
651 |
|
Felicia Brännbäck |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC4606 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
25 |
732 |
|
Lina Nielsen |
Föreningen Uddevalla Sim |
2005 |
AD5605 |
50m |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
26 |
469 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
50m |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
18 |
|
Signe Wahlberg |
Simklubben Elfsborg |
2005 |
AA7805 |
50m |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
28 |
190 |
|
Joline Bakken |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AC1405 |
50m |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
29 |
385 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
50m |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
30 |
509 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
2:36.40 |
|
|
|
|
|
31 |
260 |
|
Märta Högfeldt |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AM0805 |
50m |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
32 |
540 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
50m |
2:38.80 |
|
|
|
|
|
33 |
124 |
|
Kornelia Pavlovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BR3204 |
50m |
2:41.60 |
|
|
|
|
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
135 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
2 |
350 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
3 |
152 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
4 |
249 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AI8403 |
50m |
2:23.62 |
|
|
|
|
|
5 |
434 |
|
Trine Forss |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD8403 |
50m |
2:23.63 |
|
|
|
|
|
6 |
284 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
50m |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
7 |
703 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
Örebro Simallians |
2003 |
AO6603 |
50m |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
8 |
76 |
|
Lucie Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2003 |
CC2403 |
50m |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
9 |
100 |
|
Alice Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AN5803 |
50m |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
10 |
575 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
11 |
521 |
|
Jenny Virtanen |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS0202 |
50m |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Alicia Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI2603 |
50m |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
13 |
216 |
|
Viktoria Dellhede |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AD2403 |
50m |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
14 |
664 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
15 |
505 |
|
Alwa Widmark |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AN4402 |
50m |
2:28.52 |
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Emilia Nordén |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AT3803 |
50m |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
17 |
298 |
|
Malin Levén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
CE1603 |
50m |
2:28.79 |
|
|
|
|
|
18 |
21 |
|
Tindra Aminoff |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AU5403 |
50m |
2:28.88 |
|
|
|
|
|
19 |
507 |
|
Elin Lundgren |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AW2603 |
50m |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
20 |
401 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
2002 |
AC6202 |
50m |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
21 |
538 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
50m |
2:29.59 |
|
|
|
|
|
22 |
433 |
|
Linn Suchomel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD2203 |
50m |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
23 |
730 |
|
Marit Cuperus |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
BD0202 |
50m |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
24 |
490 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
25 |
234 |
|
Wilma Svensson |
Simklubben Laxen |
2002 |
BK8402 |
50m |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
26 |
663 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
27 |
546 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
50m |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
28 |
591 |
|
Marie-Chantal Ballnus |
Umeå Simsällskap |
2002 |
BX7602 |
50m |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
29 |
668 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
2:32.76 |
|
|
|
|
|
30 |
217 |
|
Matilda Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AG6803 |
50m |
2:32.89 |
|
|
|
|
|
31 |
545 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
32 |
291 |
|
Lovisa Bjurnemark |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
BG9603 |
50m |
2:33.36 |
|
|
|
|
|
33 |
625 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
50m |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
34 |
325 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
35 |
313 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG4603 |
50m |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
205 |
|
Olivia Jarl Halvarsson |
Kristianstads SLS |
2003 |
AX2203 |
50m |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
37 |
520 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
312 |
|
Clara Sjöstedt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG6603 |
50m |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
246 |
|
Lena Årebo |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AJ1202 |
50m |
2:34.78 |
|
|
|
|
|
40 |
245 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
41 |
220 |
|
Wilma Rundblad |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AP5803 |
50m |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
42 |
80 |
|
Elsa Bitzén |
Simklubben Hajen |
2003 |
AD8203 |
50m |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
43 |
641 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
44 |
713 |
|
Maja Byström |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2003 |
BS3603 |
50m |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
45 |
496 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-09 19:37:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|