Program for Sum-Sim (50m) 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Fjärilsim Flickor |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15oy |
2:17.29 |
|
|
Mikaela Laurén |
1976 |
|
SWE |
Linköping |
SWE |
1991-01-01 |
|
|
16-17 |
2:14.11 |
|
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2013-01-01 |
|
|
FM 15oy |
2:22.22 |
|
|
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-29 |
|
|
FM 16-17 |
2:18.50 |
|
|
Edith Jernstedt |
2002 |
Västerås SS |
SWE |
Malmö |
SWE |
2018-06-29 |
|
|
|
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
404 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
251 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
166 |
|
Ida Rudelius |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AM7204 |
50m |
2:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
419 |
|
Ella Holmqvist |
Simklubben S 02 |
2005 |
AY3405 |
50m |
2:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Emma Ragnarsson |
Simsällskapet Delfin |
2004 |
AI4203 |
50m |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
516 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AS7804 |
50m |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
655 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
654 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
416 |
|
Elna Magnusson |
Simklubben S 02 |
2004 |
BG1804 |
50m |
2:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
732 |
|
Lina Nielsen |
Föreningen Uddevalla Sim |
2005 |
AD5605 |
50m |
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
352 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
2:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
574 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
2:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
415 |
|
Ellen Vråmo |
Simklubben S 02 |
2004 |
BF8604 |
50m |
2:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
371 |
|
Clara Johansson |
Osby Simsällskap |
2005 |
BH9805 |
50m |
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
471 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
329 |
|
Else Jomaa |
Simklubben Neptun |
2004 |
AK1204 |
50m |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
17 |
196 |
|
Danika Lindgren |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
BX4405 |
50m |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
18 |
598 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
19 |
422 |
|
Clara Sandberg |
Simklubben 1970 |
2004 |
AH6604 |
50m |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
20 |
550 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
50m |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
21 |
463 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
2:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
12 |
|
Elsa Sjöström |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA0206 |
50m |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
23 |
314 |
|
Astrid Virén |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AV5204 |
50m |
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
623 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
50m |
2:42.87 |
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
50m |
2:43.03 |
|
|
|
|
|
26 |
19 |
|
Agnes Holmblad |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA5206 |
50m |
2:43.11 |
|
|
|
|
|
27 |
16 |
|
Sofie Persson |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AB5804 |
50m |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
28 |
589 |
|
Vilma Fagerström |
Umeå Simsällskap |
2005 |
AM5805 |
50m |
2:49.75 |
|
|
|
|
|
29 |
365 |
|
Moa Zetterström |
Norrtälje Simklubb |
2005 |
AA9805 |
50m |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
665 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
2 |
228 |
|
Mellie Wijk |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM1602 |
50m |
2:21.51 |
|
|
|
|
|
3 |
156 |
|
Cornelia Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF1803 |
50m |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
4 |
245 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
5 |
411 |
|
Selma Avdic |
Simklubben S 02 |
2003 |
AM6803 |
50m |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AI8403 |
50m |
2:25.43 |
|
|
|
|
|
7 |
283 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AK8202 |
50m |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
8 |
510 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
9 |
381 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
50m |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
10 |
670 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
2:28.10 |
|
|
|
|
|
11 |
424 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
12 |
367 |
|
Moa Olofsson |
Osby Simsällskap |
2002 |
AG8202 |
50m |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
13 |
153 |
|
Tova Magnusson |
Jönköpings Simsällskap |
2002 |
AC5802 |
50m |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
14 |
401 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
2002 |
AC6202 |
50m |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
15 |
313 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG4603 |
50m |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.10 |
|
|
54 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
|
17 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.38 |
|
|
97 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
|
18 |
|
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
2:31.71 |
|
|
21 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
AU5403 |
|
19 |
|
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.48 |
|
|
690 |
|
Alva Wardrum |
2003 |
AQ1805 |
|
20 |
|
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.52 |
|
|
433 |
|
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
|
21 |
|
|
|
Täby Sim |
|
|
50m |
2:32.56 |
|
|
562 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
|
22 |
|
|
|
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:33.34 |
|
|
549 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
|
23 |
248 |
|
Wilma Holmertz |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
2:33.34 |
|
|
|
2003 |
AD1803 |
|
24 |
506 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
2:33.47 |
|
|
|
2002 |
AT6402 |
|
25 |
259 |
|
Amanda Weiding |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
2:33.67 |
|
|
|
2003 |
BF9803 |
|
26 |
388 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:33.75 |
|
|
|
2003 |
BI2803 |
|
27 |
671 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
2:34.40 |
|
|
|
2003 |
AQ6603 |
|
28 |
69 |
|
Ebba Holmdahl |
Föreningen Göteborg Sim |
|
|
50m |
2:34.46 |
|
|
|
2003 |
BA2203 |
|
|
|
|
29 |
461 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:35.07 |
|
|
|
2002 |
AH2202 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
442 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
2:36.06 |
|
|
|
|
|
31 |
162 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
32 |
143 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
33 |
81 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH3203 |
50m |
2:38.03 |
|
|
|
|
|
34 |
243 |
|
Martina Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AA9603 |
50m |
2:38.76 |
|
|
|
|
|
35 |
643 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
36 |
188 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
37 |
28 |
|
Cornelia Sundqvist |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
BP3403 |
50m |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
38 |
65 |
|
Hannah Hemberg |
Föreningen Göteborg Sim |
2002 |
AD2402 |
50m |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
39 |
140 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
40 |
298 |
|
Malin Levén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
CE1603 |
50m |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
41 |
642 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
2:41.35 |
|
|
|
|
|
42 |
619 |
|
Klara Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AE2603 |
50m |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
43 |
257 |
|
Alva Högberg |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
BF0202 |
50m |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
44 |
586 |
|
Hedda Ferm |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AH4802 |
50m |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
45 |
559 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
46 |
247 |
|
Elin Gunnarsson |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AJ6802 |
50m |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
47 |
515 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
48 |
145 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
49 |
748 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
50 |
618 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
50m |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
51 |
327 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
50m |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
52 |
430 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
53 |
492 |
|
Nadia Welin-Berger |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU4402 |
50m |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
54 |
713 |
|
Maja Byström |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2003 |
BS3603 |
25m |
2:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-09 19:37:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|