2019-11-18   20:56:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 12 juli 2019 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor
Försök 1 (13)
Sponsor:
14oy 1:11.04 Emelie Fast 2004 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2018-06-29
15 1:10.58 Julia Månsson 2002 Örebro SA SWE Malmö SWE 2017-01-01
16-17 1:09.25 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Trollhättan SWE 2015-01-01
FM 14oy 1:11.04 Emelie Fast 2004 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2018-06-29
FM 15 1:11.77 Hilja Schimmel 2003 Skövde SS SWE Malmö SWE 2018-06-29
FM 16-17 1:10.77 Julia Månsson 2002 Örebro SA SWE Malmö SWE 2018-06-29
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
1 50m
742 2 Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG 1:24.02 50m
623 3 Maya Wallström 2004 VELLINGE-N 1:21.43 50m
740 4 Alicia Sjögren 2005 TRELLEBORG 1:21.29 50m
211 5 Alice Karlsson 2004 KUNGSBACKA 1:21.31 50m
509 6 Veronika Hiram 2004 SÖDERTÖRN 1:22.14 50m
7 50m
8 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
653 1 Milla Wahlund 2006 VÄSBY SS 1:20.81 50m
560 2 Moa Nyblom 2005 TÄBY SIM 1:20.44 50m
626 3 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 1:20.41 50m
743 4 Erma Duratovic 2005 TRELLEBORG 1:20.33 50m
122 5 Sofia Frisk 2005 HS 1:20.36 50m
650 6 Alice Lindgren 2005 VÄSBY SS 1:20.41 50m
765 7 Alva Tingstorp 2005 VARBERG 1:20.69 50m
689 8 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 1:21.03 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
500 1 Jennifer Mardo 2005 SÖDERTÄLJE 1:20.14 50m
274 2 Klara Lindqvist 2005 LULEÅ SS 1:20.05 50m
391 3 Frida Jansson 2006 POSEIDON 1:19.98 50m
47 4 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 1:19.90 50m
25 5 Elsa Berge Kleber 2004 ELFSBORG 1:19.97 50m
360 6 Ebba Holgersson 2005 NKK 1:20.03 50m
279 7 Isabel Smideberg 2004 SK LÖDDE 1:20.09 50m
194 8 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 1:20.21 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
282 1 Linnea Liljenfors 2004 MKK 1:19.83 50m
537 2 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK TRITON 1:19.72 50m
11 3 Viola Berntsson 2005 SS DELFIN 1:19.70 50m
573 4 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 TÄBY SIM 1:19.68 50m
193 5 Amanda Johansson 2005 KARLSTAD 1:19.69 50m
275 6 Randi Arnesen 2005 LULEÅ SS 1:19.71 50m
566 7 Engla Ellbrant 2004 TÄBY SIM 1:19.73 50m
425 8 Cassandra Malmström 2005 SJÖBO SS 1:19.87 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
257 1 Alva Högberg 2002 LASS 1:19.62 50m
428 2 Tora Hansson 2002 SKURU IK 1:19.51 50m
417 3 Lova Skanse 2003 S 02 1:19.46 50m
538 4 Siri Bokander 2003 SK TRITON 1:19.44 50m
72 5 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 1:19.45 50m
733 6 Evelina Wester 2004 UDDEVALLA 1:19.48 50m
490 7 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 1:19.58 50m
635 8 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 1:19.62 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
219 1 Emma Hassling 2004 LANDSKRONA 1:19.17 50m
168 2 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 1:19.08 50m
466 3 Sara Torstensson 2004 SKK 1:19.02 50m
83 4 Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN 1:18.95 50m
260 5 Märta Högfeldt 2005 LASS 1:18.96 50m
54 6 Amanda Jobs 2003 FALUN 1:19.06 50m
366 7 Nellie Myrlander 2003 NÄSSJÖ 1:19.15 50m
710 8 Alma Mühr 2005 ÖSA 1:19.37 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
27 1 Sally Olsson 2005 ELFSBORG 1:18.87 50m
226 2 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 1:18.82 50m
324 3 Alva Hagström 2003 SK NEPTUN 1:18.68 50m
230 4 Nathalie Barrington 2002 SK LAXEN 1:18.54 50m
252 5 Hanna Persson 2004 LASS 1:18.65 50m
158 6 Jazmina Hedqvist 2002 JÖNKÖPING 1:18.69 50m
233 7 Elsa Jonsson 2004 SK LAXEN 1:18.87 50m
208 8 Thindra Hackwitz 2003 KUNGSBACKA 1:18.88 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:18
Anm tid
Start ca:
543 1 Daniella Alström 2003 TROLLHÄTTA 1:18.52 50m
41 2 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 1:18.39 50m
8 3 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 1:18.28 50m
221 4 Livia Sjunnesson 2005 LANDSKRONA 1:18.14 50m
611 5 Stella Warborn 2003 VARBERG 1:18.26 50m
536 6 Maja Björnström 2005 SK TRITON 1:18.33 50m
20 7 Linnea Hyvönen 2005 ELFSBORG 1:18.46 50m
136 8 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 1:18.52 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
248 1 Wilma Holmertz 2003 LASS 1:18.08 50m
180 2 Isabelle Johansson 2005 KARLSKO SF 1:17.85 50m
442 3 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 1:17.53 50m
98 4 Telma Maltesjö 2002 HS 1:17.52 50m
238 5 Amanda Andersson 2003 LIDINGÖ SK 1:17.52 50m
559 6 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 1:17.73 50m
71 7 Viola Berlin 2002 GÖTEBORG 1:17.91 50m
550 8 Sara Arnö 2004 TUREBERG 1:18.11 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
413 1 Emelie Edberg 2002 S 02 1:17.45 50m
435 2 Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS 1:17.42 50m
495 3 Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE 1:17.16 50m
639 4 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 1:17.09 50m
579 5 Mathilda Sandberg 2005 TÄBY SIM 1:17.15 50m
59 6 Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS 1:17.32 50m
75 7 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 1:17.42 50m
326 8 Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN 1:17.49 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
587 1 Nellie Luthman 2002 UMEÅ SS 1:16.75 50m
563 2 Ingrid Franks 2003 TÄBY SIM 1:15.48 50m
655 3 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 1:14.20 50m
437 4 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 1:11.41 50m
608 5 Linnéa Englund 2003 VARBERG 1:13.06 50m
92 6 Lisa Bengtsson 2002 HS 1:15.20 50m
465 7 Hilma Brunnberg 2003 SKK 1:16.50 50m
673 8 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:17.06 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:26
Anm tid
Start ca:
561 1 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 1:16.55 50m
207 2 Lina Dahlgren 2005 KUNGSBACKA 1:15.44 50m
351 3 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 1:13.70 50m
512 4 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 1:11.04 50m
206 5 Olivia Klint Ipsa 2005 KSLS 1:12.57 50m
606 6 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 1:14.89 50m
283 7 Johanna Andersson 2002 MKK 1:16.49 50m
80 8 Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN 1:16.94 50m
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor Försök 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
464 1 Nora Segerström 2002 SKK 1:16.55 50m
680 2 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 1:15.27 50m
232 3 Moa Bergdahl 2003 SK LAXEN 1:13.56 50m
706 4 Julia Månsson 2002 ÖSA 1:10.46 50m
664 5 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 1:11.41 50m
239 6 Cecilia Viberg 2003 LIDINGÖ SK 1:14.59 50m
145 7 Moa Arvehed 2003 JÄRFÄLLA S 1:16.05 50m
667 8 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 1:16.75 50m
2019-07-11 19:29:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner