2019-11-12   00:03:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 12 juli 2019 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 16, 200m Medley Pojkar
Försök 1 (12)
Sponsor:
14oy 2:13.94 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Stockholm SWE 2006-01-01
15 2:07.79 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Linköping SWE 2016-01-01
16-17 2:04.92 Emil Hassling 2000 Landskrona S SWE Malmö SWE 2017-01-01
FM 14oy 2:17.69 Hugo Lennartsson 2004 Malmö KK SWE Malmö SWE 2018-06-29
FM 15 2:14.15 Simon Fröde 2003 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-29
FM 16-17 2:05.26 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-29
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
386 1 Lucas Bontidean 2005 POSEIDON 2:33.21 50m
522 2 Tobias Lindberg 2005 SÖDERTÖRN 2:32.48 50m
148 3 Oliver Harper 2005 JÄRFÄLLA S 2:32.31 50m
409 4 Lucas Humling 2005 SANDVIKEN 2:31.86 50m
576 5 Noah Juhlin Fredriksson 2005 TÄBY SIM 2:31.98 50m
744 6 Jonathan Ravn Rehnström 2005 TRELLEBORG 2:32.43 50m
513 7 Kevin Hellman 2005 SÖDERTÖRN 2:32.99 50m
8 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
656 1 Johan Montero 2005 VÄSBY SS 2:31.25 50m
22 2 Tim Nageus 2005 ELFSBORG 2:31.18 50m
61 3 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 2:30.99 50m
405 4 Botvid Wiell 2005 SALA SS 2:30.37 50m
393 5 Jakob Lindskoug 2004 POSEIDON 2:30.45 50m
698 6 Gustaf Stokholm 2004 ÄNGELHOLM 2:31.07 50m
163 7 David Bergqvist 2005 JÖNKÖPING 2:31.22 50m
170 8 Leopold Grinnemo 2005 JÖNKÖPING 2:31.49 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
467 1 Vincent Flores 2005 SKK 2:30.07 50m
123 2 Malte Svensson 2005 HS 2:29.76 50m
289 3 Seth Nillund 2005 MKK 2:29.57 50m
602 4 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 2:29.31 50m
167 5 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 2:29.55 50m
394 6 Nayan Ljungholm 2005 POSEIDON 2:29.76 50m
701 7 Joel Nilsson 2005 ÄNGELHOLM 2:29.91 50m
268 8 Levente Nagy 2005 LJUNGBY SS 2:30.28 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
406 1 Olle Nilsson 2004 SALA SS 2:29.12 50m
693 2 Aron Persson 2004 YSTADS SS 2:29.01 50m
717 3 Viktor Svärd 2005 SK ÄGIR 2:28.59 50m
305 4 Gustav Fahlström 2005 MOTALA SS 2:28.30 50m
449 5 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 2:28.35 50m
120 6 Olle Olsson 2004 HS 2:28.75 50m
214 7 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 2:29.03 50m
332 8 Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN 2:29.18 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
731 1 Elias Robertsson 2004 UDDEVALLA 2:28.09 50m
741 2 Ludvig Romare 2004 TRELLEBORG 2:27.37 50m
191 3 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 2:27.25 50m
270 4 Magnus Lindström 2004 LULEÅ SS 2:27.19 50m
311 5 Max Swegmark 2004 MASS 2:27.20 50m
262 6 Markus  Stahre 2004 LASS 2:27.27 50m
699 7 Axel Vaide 2005 ÄNGELHOLM 2:28.04 50m
296 8 Bill Beckman 2005 MKK 2:28.17 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
333 1 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 2:27.00 50m
402 2 Noah Malmgren 2004 S 71 2:26.74 50m
30 3 Charlie Skoglund Macmillan 2004 ELFSBORG 2:26.46 50m
116 4 Jacob Langell 2005 HS 2:26.07 50m
609 5 Malte Almqvist 2004 VARBERG 2:26.12 50m
149 6 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 2:26.57 50m
334 7 Gustavs Cerps 2004 SK NEPTUN 2:26.85 50m
119 8 Kasper Nygren 2004 HS 2:27.09 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
117 1 Niklas Andersson 2005 HS 2:25.42 50m
747 2 Gustav Niring 2004 SPIF SF 2:25.03 50m
454 3 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 2:24.51 50m
258 4 Gustav Edlund 2004 LASS 2:23.71 50m
172 5 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 2:23.90 50m
141 6 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 2:24.98 50m
508 7 Henry Plavans 2005 SÖDERTÖRN 2:25.07 50m
278 8 Anton Witzell 2004 SK LÖDDE 2:25.95 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:53
Anm tid
Start ca:
309 1 Alvin Välkki 2004 MASS 2:23.21 50m
630 2 Elias Lyth 2004 WISBY SS 2:23.12 50m
494 3 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 2:22.69 50m
154 4 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 2:22.17 50m
339 5 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 2:22.42 50m
110 6 Alan Jovic 2004 HS 2:22.99 50m
519 7 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 2:23.13 50m
108 8 Felix Tjärnberg 2005 HS 2:23.65 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:56
17 1 David Reinholdsson 2002 ELFSBORG 2:21.48 50m
446 2 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 2:21.19 50m
303 3 Elliot Fielder 2003 MOTALA SS 2:21.00 50m
517 4 Theodor Fridh 2002 SÖDERTÖRN 2:20.29 50m
9 5 Birkan Ates 2002 SS DELFIN 2:20.86 50m
722 6 Leonardo Montes 2002 SS04 2:21.18 50m
161 7 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 2:21.45 50m
684 8 Oskar Axandersson 2002 VÄXJÖ SS 2:21.62 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:59
195 1 Max Leisten 2002 KARLSTAD 2:19.41 50m
290 2 Hugo Lennartsson 2004 MKK 2:17.69 50m
379 3 Nils Wergeland 2002 POSEIDON 2:16.42 50m
632 4 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:11.86 50m
90 5 John Brolin 2002 HS 2:15.93 50m
448 6 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:17.33 50m
104 7 William Lundblad 2004 HS 2:19.19 50m
700 8 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 2:19.81 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:02
640 1 William Lernå 2002 VÄSBY SS 2:19.41 50m
201 2 Simon Persson 2003 KK KARPEN 2:17.44 50m
286 3 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 2:16.12 50m
558 4 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 2:10.85 50m
620 5 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 2:15.64 50m
349 6 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 2:17.11 50m
669 7 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:18.79 50m
285 8 Bo Beckman 2002 MKK 2:19.79 50m
Gren 16, 200m Medley Pojkar Försök 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:05
Anm tid
Start ca:
159 1 Viktor Henrysson 2003 JÖNKÖPING 2:19.25 50m
94 2 Gustav Lind 2002 HS 2:17.43 50m
443 3 Gustav Henriksen 2002 SPÅRVÄGEN 2:16.07 50m
91 4 Daniel Fischer 2002 HS 2:10.13 50m
403 5 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:15.56 50m
621 6 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 2:16.76 50m
647 7 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 2:18.23 50m
599 8 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 2:19.60 50m
2019-07-11 19:29:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner