2020-01-29   09:02:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA cupen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
ENA Cupen 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019
24 50m Bröstsim Herrar
10 år o y 42.00 Patrik Nimander 1970 SK Ena 1980-10-11
11 år 42.80 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb 2015-09-05
12 år 37.87 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb 2016-09-10
13 år 36.62 Alexander Ozerov 1996 Bålsta Simklubb 2009-10-18
14 år 34.32 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2009-10-18
15 år 32.34 Adam Ackerstierna 1995 SK Ena 2010-09-18
16 år o ä 31.47 Kristoffer Dooley 1991 Upsala Simsällskap 2010-09-18
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Adam Ackerstierna Simklubben Ena 25m 30.49
1995 AH4995
2 3 Johannes Ålander Simklubben Ena 25m 32.48
1995 AC7995
3 31 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 50m 37.84
2005 AA5905
4 33 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 25m 41.96
2005 AF2505
5 92 Algot Rådman Västerås Simsällskap 25m 43.38
2006 AO5506
6 139 Adam Straubhaar Hallsberg Kumla Simklubb 50m 43.56
2008 AH4308
7 81 Johan Widén Västerås Simsällskap 25m 44.75
2004 AH5304
8 137 Erik Norén Hallsberg Kumla Simklubb 25m 45.36
2005 AM8705
9 34 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 50m 45.49
2003 AY3903
10 14 Viggo Redlund Simklubben Ena 50m 45.69
2005 AV2305
11 16 Anton Olsen Simklubben Ena 25m 50.20
2010 AB2510
12 12 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 25m 50.71
2008 AD1908
13 51 Albin Rejås Norrtälje Simklubb 25m 53.25
2004 AX3904
14 153 Hugo Lindquist Strängnäs Simklubb 25m 54.19
2007 AC5707
15 17 Mohammed Oulaywan Simklubben Ena 25m 54.52
2009 AE8909
16 109 Svante Lignell Västerås Simsällskap 25m 54.83
2010 AC3110
17 108 Olle Ulfvebrand Västerås Simsällskap 25m 54.86
2010 AC3310
18 142 Eldin Sakambet Hallsberg Kumla Simklubb 25m 55.13
2007 AR5307
19 106 Max Nordanberg Västerås Simsällskap 25m 55.82
2008 AM7108
20 18 Dennis Johdet Simklubben Ena 25m 56.09
2007 AR2107
21 107 Noah Åkerberg Västerås Simsällskap 25m 57.10
2008 AM7308
22 112 Melker Darvå Västerås Simsällskap 25m 59.06
2009 AG7709
23 15 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 25m 1:01.78
2010 AB7310
24 115 Filip Nygren Västerås Simsällskap 25m 1:06.80
2008 AO9308
25 98 Emil Överstam Västerås Simsällskap 2008 AI0308 25m 1:08.93
26 156 Albin Kirchhoff Strängnäs Simklubb 2008 AL3108 25m
27 67 Alvin Bergling Norrtälje Simklubb 2009 AK0109 25m
28 80 Fabian Drott Västerås Simsällskap 2009 25m
29 65 Gustav Strandman Norrtälje Simklubb 2007 AT0507 25m
30 131 Oskar Nore’n Hallsberg Kumla Simklubb 2007 25m
31 151 Viggo Scholz Strängnäs Simklubb 2008 25m
2019-09-06 16:33:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner