Program för Gurrasimmet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 9.00 Insim 8.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
|
Nils Ekengren |
2010 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
3 |
|
Axel Johansson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Raoul Eneskjöld |
2007 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
Gustav Dahlberg |
2002 |
SALTSJÖB |
3:15.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
DANDERYD |
3:01.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
TÄBY SIM |
3:06.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
5 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
1 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
TÄBY SIM |
2:52.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
SKURU IK |
2:44.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
3 |
|
Leo Trolin |
2003 |
HELLAS SK |
2:39.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
4 |
|
Filip Norlin |
2005 |
TÄBY SIM |
2:42.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Erik Rosander |
2007 |
DANDERYD |
2:46.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
6 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
TÄBY SIM |
2:59.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
2:37.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
DANDERYD |
2:32.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
3 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:22.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Max Eriksson |
2003 |
GUSTAVSBER |
2:23.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
GUSTAVSBER |
2:33.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
6 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:39.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
1 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
2:18.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:14.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
2:09.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
DANDERYD |
2:11.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Victor Karell |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:15.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
2:20.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 08:27:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|