2019-12-14   23:08:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
5 50m Bröstsim A+B Herrar
A 17 o ä 28.56 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 29.61 Elias Persson 2002 SS Mora SWE Örebro SWE 2018-09-22
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 122 Robert Lindblom Harnäs Skutskär Simsällskap 1995 AP6395 25m 28.09
2 429 Björn C-G Calleberg Örebro Simallians 1981 AA1581 25m 28.66
3 14 Eldin Kadic Eskilstuna Simklubb 1999 AG5199 25m 28.72
4 30 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 25m 29.61
5 253 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 25m 30.03
6 308 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 25m 30.26
7 78 Max Feng Göteborg Sim 2001 AR6301 25m 30.28
8 235 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 25m 30.80
9 448 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 31.11
10 16 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 31.71
11 442 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 32.10
12 310 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 33.93
13 210 Filip Håll Kungälvs Simsällskap 2002 AT5702 25m 34.99
14 238 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS 2001 AF6501 25m 36.36
15 435 William Forsström Örebro Simallians 2002 AM0902 25m 37.37
16 362 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 25m 38.59 SB14
17 168 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 25m 45.77 SB14
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 170 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 50m 31.08
2003 AD7903
2 4 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 25m 31.29
2003 AJ9703
3 400 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 25m 31.90
2004 AC6704
4 140 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 25m 32.09
2004 AB1504
5 260 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 25m 32.16
2004 AG7504
6 401 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 25m 33.49
2003 AH5703
7 204 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 25m 33.76
2004 AJ1304
8 144 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 25m 33.87
2004 AI3504
9 508 Artur Romin Strängnäs Simklubb 25m 34.16
2003 AJ0303
10 23 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 50m 34.30
2003 AH6503
11 316 Aldin Mandzo Norrköpings
Kappsimningsklubb
25m 34.61
2004 AF7704
12 77 Hampus Klebom Göteborg Sim 2004 AC4504 25m 34.86
13 494 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 50m 35.02
14 412 Gustav Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2003 AT4103 25m 35.42
15 523 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 35.43
16 201 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 35.50
17 47 Edvin Axelsson Grums Simsällskap 2004 AD5704 50m 36.60
18 20 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 37.53
19 181 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 38.54
20 305 Mårten Emilsson Nora Simsällskap 2004 AX1904 50m 40.17
21 462 Rasmus Falk Örebro Simallians 2004 AW3704 50m 40.38
22 206 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 41.18
23 108 Karl Pettersson Göteborg Sim 2004 AX8904 50m 41.54
24 497 Albert Gustafsson Hallsberg Kumla Simklubb 2003 AW0903 25m 51.10
2019-09-21 07:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner