2019-12-12   01:36:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
61 50m Frisim A+B Herrar
A 17 o ä 22.19 Björn Seeliger 2000 Södertälje SWE Örebro SWE 2018-09-23
B 15-16 24.61 Alexander Frost 1997 Norrköpings KK SWE Örebro SWE 2013-09-21
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 430 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 25m 22.12
2 429 Björn C-G Calleberg Örebro Simallians 1981 AA1581 25m 23.00
3 234 Filip Grimberg Linköpings Allmänna SS 1998 AL0198 25m 23.24
4 228 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 25m 23.42
5 236 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 25m 23.95
6 235 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 25m 24.25
7 233 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 25m 24.27
8 308 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 25m 24.30
9 384 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 25m 24.32
10 310 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 25m 24.68
11 450 Rudolfs Stupans Örebro Simallians 25m 24.78
1999 AX0599
12 230 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 25m 24.82
1999 AC1199
13 436 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 25m 24.95
14 30 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 25m 25.00
15 253 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 25m 25.03
16 232 Alfred Åström Linköpings Allmänna SS 1997 AP0197 25m 25.26
17 363 Daniel Lithner Säffle Simsällskap 2001 AJ9701 25m 25.30
18 392 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 25m 25.71
19 56 Adam Carlsson Gävle Simsällskap 2001 AK1901 25m 26.02
20 432 Anton Wallin Örebro Simallians 2000 AM7700 25m 26.23
21 442 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 26.36
22 394 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 25m 26.55
23 431 Simon Baastad Örebro Simallians 2002 AC2102 25m 26.71
24 301 Robin Flyman Mölndals Allmänna
Simsällskap
1995 BA0795 25m 26.74
25 472 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 26.81
26 238 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS 2001 AF6501 25m 26.83
27 362 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 25m 26.88 S14
28 168 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 50m 27.26 S14
29 210 Filip Håll Kungälvs Simsällskap 2002 AT5702 25m 27.62
30 391 Max Fahlén Västerås Simsällskap 2001 AM1101 50m 27.71
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 201 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 24.81
2 314 Eric Lundström Silke Norrköpings
Kappsimningsklubb
2003 AF8903 25m 25.80
3 400 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 25m 25.93
4 141 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 26.41
5 172 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 25m 26.55
6 58 Carl Hansson Gävle Simsällskap 2003 AE9703 25m 26.59
7 256 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 25m 26.89
8 59 Albin Östlund Gävle Simsällskap 2004 AC1304 25m 26.91
9 523 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 26.92
10 4 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 26.97
11 317 Nikola Petrovic Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF5704 50m 26.98
12 66 Olle Wikholm Gävle Simsällskap 2004 AO9904 25m 26.98
13 204 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 27.06
14 176 Elias Sjölander Karlstads Simsällskap 2003 AO3903 50m 27.20
15 93 Love Mellegård Fastén Göteborg Sim 2003 AS9503 25m 27.21
16 206 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 27.27
17 170 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 25m 27.47
18 63 Oliver Hjalmarsson Sarlind Gävle Simsällskap 2003 AN7503 25m 27.50
19 271 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 50m 27.59
20 92 Loke Egnell Göteborg Sim 2003 AR2703 25m 27.66
21 47 Edvin Axelsson Grums Simsällskap 2004 AD5704 25m 27.74
22 494 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 25m 27.89
23 401 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2003 AH5703 25m 27.94
24 77 Hampus Klebom Göteborg Sim 2004 AC4504 25m 28.06
25 111 Kevin Chen Göteborg Sim 2004 AZ2504 25m 28.25
26 181 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 28.72
27 370 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 25m 28.80
28 Linköpings Allmänna SS 25m 29.40
251 Olle Almén 2003 AH3503
29 Örebro Simallians 50m 29.63
445 Axel Skoglund 2004 AN6904
2019-09-22 13:23:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner