2019-10-17   19:57:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
1 100m Frisim A+B Herrar
A 17 o ä 49.92 Robin  Andréasson 1988 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2010-09-25
B 15-16 53.20 Isak Eliasson 1996 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2012-09-22
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 234 Filip Grimberg Linköpings Allmänna SS 1998 AL0198 25m 50.51
2 15 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 25m 50.90
3 228 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 25m 50.97
4 230 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 1999 AC1199 25m 51.59
5 384 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 25m 51.65
6 227 Oskar Gannholm-Johansson Linköpings Allmänna SS 1996 AC3196 25m 52.14
7 436 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 25m 54.14
8 232 Alfred Åström Linköpings Allmänna SS 1997 AP0197 25m 54.52
9 235 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 50m 54.62
10 253 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 25m 54.93
11 450 Rudolfs Stupans Örebro Simallians 1999 AX0599 25m 55.08
12 392 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 25m 55.35
13 363 Daniel Lithner Säffle Simsällskap 2001 AJ9701 25m 55.54
14 78 Max Feng Göteborg Sim 2001 AR6301 25m 55.83
15 16 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 25m 55.98
16 237 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 25m 56.23
17 238 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS 2001 AF6501 25m 56.82
18 432 Anton Wallin Örebro Simallians 2000 AM7700 25m 57.01
19 391 Max Fahlén Västerås Simsällskap 2001 AM1101 25m 57.28
20 247 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS 2002 AI2702 50m 57.63
21 394 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 25m 57.69
22 85 Karl Bohlin Göteborg Sim 2001 AV6301 25m 58.17
23 472 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 58.71
24 431 Simon Baastad Örebro Simallians 2002 AC2102 25m 59.29
25 301 Robin Flyman Mölndals Allmänna
Simsällskap
1995 BA0795 25m 59.45
26 362 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 59.76 S14,RES
27 448 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 25m 1:00.18 RES
28 168 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 50m 1:00.67 S14,RES
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 201 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 54.01
2 144 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 55.62
3 400 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 25m 56.65
4 523 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 57.28
5 170 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 25m 57.67
6 172 Marcus Bülund Karlstads Simsällskap 2004 AE4304 25m 57.67
7 4 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 57.82
8 23 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 25m 58.07
9 141 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 58.26
10 140 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 58.43
11 422 Kian Hassani Västerås Simsällskap 2003 BR0303 25m 58.77
12 271 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 50m 58.82
13 176 Elias Sjölander Karlstads Simsällskap 2003 AO3903 50m 59.04
14 93 Love Mellegård Fastén Göteborg Sim 2003 AS9503 25m 59.08
15 256 William Barkehed Linköpings Allmänna SS 2003 AH3903 50m 59.14
16 317 Nikola Petrovic Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF5704 25m 59.18
17 204 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 59.37
18 316 Aldin Mandzo Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF7704 25m 59.87
19 494 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 25m 1:00.63
20 92 Loke Egnell Göteborg Sim 2003 AR2703 25m 1:00.70
21 20 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 1:00.71
22 370 Hugo Koivumäki Säffle Simsällskap 2004 AT2904 25m 1:00.75
23 401 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2003 AH5703 25m 1:01.45
24 251 Olle Almén Linköpings Allmänna SS 2003 AH3503 50m 1:01.90
25 508 Artur Romin Strängnäs Simklubb 2003 AJ0303 25m 1:02.87
26 445 Axel Skoglund Örebro Simallians 2004 AN6904 25m 1:02.92 RES
27 206 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 1:02.99 RES
28 181 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 1:03.03 RES
2019-09-21 07:19:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
2 200m Medley C+D Flickor
C 12-13 2:22.26 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2016-09-18
D 12 o y 2:29.50 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 319 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 50m 2:28.34
2 265 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS 2005 AM0805 50m 2:29.11
3 179 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 25m 2:29.47
4 96 Ebba Egnell Göteborg Sim 2005 AX3805 25m 2:31.60
5 171 Joline Bakken Karlstads Simsällskap 2005 AC1405 25m 2:33.48
6 443 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 25m 2:33.59
7 2 Stina Melander-Kletvang Ullensakersvømmerne 2005 25m 2:33.72
8 413 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 25m 2:33.79
9 488 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 2:35.78
10 34 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 2:35.84
11 439 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 2:36.85
12 149 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 2:38.24
13 374 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 2:38.28
14 444 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 50m 2:38.68
15 35 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 2:40.77
16 343 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 2:41.58
17 173 Miranda Wahlstedt Karlstads Simsällskap 2006 AA1606 25m 2:41.58
18 177 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 2:42.60
19 148 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 25m 2:43.80
20 369 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 25m 2:44.07
21 146 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 25m 2:45.10
22 226 Agnes Carlsson-Djerf Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AD6606 25m 2:45.42
23 225 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AB1406 25m 2:45.69
24 100 Elin Sjöberg Göteborg Sim 2005 AY9205 50m 2:46.30
25 150 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m 2:46.57
26 157 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 25m 2:47.25
27 367 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 2:47.37
28 275 Frida Holmqvist Linköpings Allmänna SS 2005 BC2405 25m 2:48.25
29 366 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 50m 2:49.69
30 259 Sofia Wallin Linköpings Allmänna SS 2005 AE2405 50m 2:50.14
31 377 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 2:50.30
32 495 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 25m 2:50.64
33 323 Ylva Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AQ3405 25m 2:52.14
34 98 Elin Ha Göteborg Sim 2006 AM7406 25m 2:52.22
35 321 Emma Werner Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AF4605 25m 2:52.56
36 376 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 2:52.63 RES
37 151 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 2:52.68 RES
38 378 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 2:52.73 RES
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 160 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 2:36.50
2 154 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 2:37.59
3 156 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 2:41.11
4 276 Althaea Süsskind Linköpings Allmänna SS 2007 AF7807 25m 2:50.74
5 161 Olivia Larsson Järfälla Simsällskap 2007 AH2807 25m 2:53.18
6 188 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 2:53.34
7 130 Astrid Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI4608 25m 2:58.28
8 127 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 2:58.46
9 132 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 25m 3:01.59
10 192 Nellie Westerlund Karlstads Simsällskap 2007 AO0807 25m 3:04.40
11 131 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 50m 3:04.63
12 333 Filippa  Andersson-Lundin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AQ4207 25m 3:06.27
13 52 Ella Bäcker Grums Simsällskap 2007 AH1607 25m 3:07.56
14 453 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 3:08.20
15 464 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 50m 3:15.67
16 466 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 3:16.80 RES
17 515 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 3:17.03 RES
2019-09-21 07:19:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
3 200m Frisim A+B Damer
A 17 o ä 2:02.53 Nadja Salomonsson 1992 Väsby SS SWE Örebro SWE 2012-09-22
B 15-16 2:04.70 Erica Dahlgren 1997 S 02 SWE Örebro SWE 2013-09-21
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 390 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 25m 2:02.97
2 231 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 25m 2:03.28
3 386 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 25m 2:07.78
4 298 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 25m 2:07.96
5 19 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 2:08.71
6 229 Tea Gladher Linköpings Allmänna SS 2000 AB1400 25m 2:09.29
7 243 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS 2002 AJ6802 25m 2:10.10
8 395 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 25m 2:10.22
9 389 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 25m 2:11.24
10 75 Hannah Hemberg Göteborg Sim 2002 AD2402 25m 2:12.69
11 437 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 2:14.43
12 388 Julia Holmberg Västerås Simsällskap 2002 AE4402 25m 2:14.50
13 76 Linnea Edgren Göteborg Sim 2002 AT7202 25m 2:14.52
14 28 Ronja Rantanen Falu Simsällskap 1999 AH0899 25m 2:14.66
15 241 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS 2002 AH9802 25m 2:15.95
16 74 Felicia Thonander Göteborg Sim 2001 AC8801 25m 2:17.66 RES
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 110 Lucie Hanquet Göteborg Sim 2003 CC2403 50m 2:04.60
2 393 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 2:05.94
3 91 Johanna Edgren Göteborg Sim 2004 AZ5604 50m 2:08.70
4 248 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 2:09.00
5 403 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 25m 2:09.32
6 311 Ebba Bladh Hazard Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AC5204 25m 2:09.63
7 434 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 2:11.22
8 32 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 2:11.59
9 79 Sara  Hopmark Göteborg Sim 2004 AJ7204 25m 2:11.75
10 245 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 2:12.08
11 240 Olivia Gustafsson Linköpings Allmänna SS 2004 AA8604 25m 2:12.39
12 373 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 25m 2:13.04
13 409 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 25m 2:15.05
14 255 Darja Koutchinskaia Linköpings Allmänna SS 2003 AQ5203 25m 2:15.31
15 364 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 25m 2:16.09
16 348 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 2:16.30
17 83 Polina Zhirkova Göteborg Sim 2004 AN4204 50m 2:16.62
18 25 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 25m 2:16.75
19 137 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 25m 2:16.91
20 81 Ebba Holmdahl Göteborg Sim 2003 BA2203 50m 2:17.09
21 263 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS 2003 BF9803 50m 2:17.27
22 139 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 50m 2:17.40
23 404 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 25m 2:17.46
24 258 Elsa  Linné Linköpings Allmänna SS 2003 AX4803 25m 2:18.57
25 27 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 2:18.60
26 372 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 2004 AM3804 25m 2:20.01
27 1 Vibeke Roseid Ullensakersvømmerne 2003 25m 2:21.44
28 174 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap 2003 BA4403 25m 2:21.71
29 406 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 2004 AP6604 25m 2:22.67
30 347 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 25m 2:22.79
31 299 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 50m 2:23.37
32 6 Alicia Budden Bålsta Simklubb 2004 AA5404 50m 2:24.09
33 178 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 2:24.85
34 268 Emmy Ericson Linköpings Allmänna SS 2003 BO8403 25m 2:26.04
35 8 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 2004 AH2204 25m 2:26.86
36 10 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 2:28.54 RES
37 84 Ida Norlander Göteborg Sim 2003 BD2203 25m 2:28.59 RES
2019-09-21 07:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
4 50m Bröstsim C+D Pojkar
C 13-14 33.93 Alvin Välkki 2004 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2018-09-22
D 12 o y 36.41 Hugo Swansson 2006 Gävle SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 322 Erik Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AC8105 50m 34.97
2 163 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 35.10
3 318 David Ullstrand Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AB2505 25m 35.11
4 326 Jacob Hellman Norrköpings
Kappsimningsklubb
25m 35.88
2006 AF0506
5 145 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 35.89
6 5 Arvid  Lind Bollnäs Simsällskap 2005 AL4105 25m 36.70
7 277 Justin Rineholm Linköpings Allmänna SS 2006 AK2306 25m 37.13
8 106 Lucas Larsson Göteborg Sim 2006 AN0306 25m 37.14
9 459 Gustav Larsson Örebro Simallians 2005 AQ0105 50m 37.30
10 153 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 37.59
11 420 Gustav Löfqvist Västerås Simsällskap 2005 AS4505 50m 37.63
12 332 Rasmus Landin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AS3305 25m 37.74
13 419 Olle Halvarsson Västerås Simsällskap 2006 AH7106 50m 38.37
14 514 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 25m 38.37
15 325 William Norén Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AD5106 25m 38.50
16 159 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 38.73
17 522 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 38.76
18 353 Alvin Silow Skövde Simsällskap 2005 AF0905 25m 39.15
19 498 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 39.16
20 354 Jasper Schimmel Skövde Simsällskap 2006 AD1906 25m 39.21
21 152 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 39.80
22 105 Jonathan Larsson Göteborg Sim 2006 AN2306 25m 40.37
23 327 Linus Wigh Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AK0305 25m 40.56
24 37 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 2006 AN6306 25m 40.63
25 41 Oskar Glawing Finspångs Simklubb 2005 AC2305 25m 40.86
26 329 Carl Bönnemark Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AI0506 50m 41.18
27 128 Albin Glaas Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AN4706 25m 41.38
28 350 Axel Schiller Skövde Simsällskap 2005 AB7505 25m 41.89
29 33 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m 42.84
30 102 Wille Damber Göteborg Sim 2005 AR1105 50m 44.03
31 518 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 25m 44.09
32 158 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 44.27
33 45 Alvar Aktner Finspångs Simklubb 2006 AO2306 25m 45.29
34 331 Robert Hanouch Norrköpings
Kappsimningsklubb
2006 AO8306 50m 45.58
35 126 Axel Pagard Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AM1506 25m 47.79
36 416 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 2005 AM2305 25m 51.63
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 183 Lex Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AA0907 25m 38.39
2 334 Wilmer Jakobsson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2008 AD5308 25m 40.13
3 162 Oscar Sjöberg Järfälla Simsällskap 2007 AC7907 25m 41.47
4 418 Isac Mörtstrand Västerås Simsällskap 2007 AC4107 25m 42.09
5 421 Arsham Hassani Västerås Simsällskap 2007 AQ8507 50m 42.64
6 499 Adam Straubhaar Hallsberg Kumla Simklubb 2008 AH4308 50m 43.56
7 219 Linus Framme Kungälvs Simsällskap 2008 AG1308 25m 45.04
8 133 Aston Horn Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4907 25m 45.10
9 454 Emil Jörstad Örebro Simallians 2008 AB7508 25m 45.41
10 129 Elliot Ekman Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AG6907 50m 46.05
11 186 Alexander Albringer Karlstads Simsällskap 2007 AB1907 25m 47.29
12 191 Oskar Mathisen Karlstads Simsällskap 2009 AA4509 25m 48.81
13 Kungälvs Simsällskap 50m 50.43
222 Axel Ekdala 2007 AO7907
14 Karlstads Simsällskap 25m 53.50
189 Johan Pellfolk 2007 AC3507
15 Örebro Simallians 25m 53.86
477 Sebastian Norlander 2007 AO1907
16 Örebro Simallians 25m 59.72
478 Boris Fernandez 2010 AC4310
2019-09-21 07:19:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
5 50m Bröstsim A+B Herrar
A 17 o ä 28.56 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 29.61 Elias Persson 2002 SS Mora SWE Örebro SWE 2018-09-22
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 122 Robert Lindblom Harnäs Skutskär Simsällskap 1995 AP6395 25m 28.09
2 429 Björn C-G Calleberg Örebro Simallians 1981 AA1581 25m 28.66
3 14 Eldin Kadic Eskilstuna Simklubb 1999 AG5199 25m 28.72
4 30 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 25m 29.61
5 253 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 25m 30.03
6 308 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 25m 30.26
7 78 Max Feng Göteborg Sim 2001 AR6301 25m 30.28
8 235 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 25m 30.80
9 448 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 31.11
10 16 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 31.71
11 442 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 32.10
12 310 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 33.93
13 210 Filip Håll Kungälvs Simsällskap 2002 AT5702 25m 34.99
14 238 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS 2001 AF6501 25m 36.36
15 435 William Forsström Örebro Simallians 2002 AM0902 25m 37.37
16 362 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 25m 38.59 SB14
17 168 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 25m 45.77 SB14
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 170 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 50m 31.08
2003 AD7903
2 4 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 25m 31.29
2003 AJ9703
3 400 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 25m 31.90
2004 AC6704
4 140 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 25m 32.09
2004 AB1504
5 260 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 25m 32.16
2004 AG7504
6 401 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 25m 33.49
2003 AH5703
7 204 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 25m 33.76
2004 AJ1304
8 144 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 25m 33.87
2004 AI3504
9 508 Artur Romin Strängnäs Simklubb 25m 34.16
2003 AJ0303
10 23 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 50m 34.30
2003 AH6503
11 316 Aldin Mandzo Norrköpings
Kappsimningsklubb
25m 34.61
2004 AF7704
12 77 Hampus Klebom Göteborg Sim 2004 AC4504 25m 34.86
13 494 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 50m 35.02
14 412 Gustav Ulfvebrand Västerås Simsällskap 2003 AT4103 25m 35.42
15 523 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 35.43
16 201 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 35.50
17 47 Edvin Axelsson Grums Simsällskap 2004 AD5704 50m 36.60
18 20 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 37.53
19 181 Filip Hedin Karlstads Simsällskap 2003 AS1503 25m 38.54
20 305 Mårten Emilsson Nora Simsällskap 2004 AX1904 50m 40.17
21 462 Rasmus Falk Örebro Simallians 2004 AW3704 50m 40.38
22 206 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 41.18
23 108 Karl Pettersson Göteborg Sim 2004 AX8904 50m 41.54
24 497 Albert Gustafsson Hallsberg Kumla Simklubb 2003 AW0903 25m 51.10
2019-09-21 07:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
6 50m Frisim C+D Flickor
C 12-13 26.57 Trine Forss 2003 Skövde SS SWE Örebro SWE 2017-09-24
D 12 o y 28.80 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 27.27
2 488 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 28.14
3 319 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 50m 28.72
4 374 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 28.76
5 265 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS 2005 AM0805 25m 28.86
6 35 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 29.01
7 149 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 29.15
8 493 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 50m 29.21
9 323 Ylva Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AQ3405 25m 29.21
10 80 Olivia Thonander Göteborg Sim 50m 29.34
2005 AD7605
11 96 Ebba Egnell Göteborg Sim 25m 29.38
2005 AX3805
12 90 Saga Johannesson Göteborg Sim 25m 29.40
2005 AE3705
13 343 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 29.47
14 148 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 25m 29.60
15 444 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 25m 29.75
16 452 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 25m 29.81
17 355 Linnea Melin Skövde Simsällskap 2005 AX1605 25m 29.82
18 413 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 25m 29.86
19 367 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 29.99
20 368 Amanda Orban Säffle Simsällskap 2005 AH9205 25m 29.99
21 369 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 25m 30.18
22 100 Elin Sjöberg Göteborg Sim 2005 AY9205 25m 30.20
23 34 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 30.21
24 282 Emma Liis Eerik Linköpings Allmänna SS 2006 BP5606 25m 30.22
25 184 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 30.47
26 150 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m 30.51
27 377 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 30.54
28 352 Sara Markevind Skövde Simsällskap 2006 AD7206 25m 30.58
29 146 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 25m 30.73
30 180 Sara Sjölander Karlstads Simsällskap 2006 AE0406 25m 30.77
31 157 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 25m 30.84
32 321 Emma Werner Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AF4605 25m 30.96
33 213 Clara Axelsson Kungälvs Simsällskap 2005 BG9805 25m 31.10
34 151 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 31.11
35 164 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 31.12
36 43 Felicia Gustavsson Finspångs Simklubb 2006 AL6806 25m 31.15
37 274 Darya Abbaspour Linköpings Allmänna SS 2005 BC3405 25m 31.37
38 356 Felicia  Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2005 AY2805 25m 31.44
39 496 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ2805 25m 31.46
40 264 Frida Erlandsson Linköpings Allmänna SS 2006 AD2606 25m 31.47
41 378 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 31.52
42 166 Fanny Cao Järfälla Simsällskap 2005 BO8605 50m 31.56
43 438 Wilma Åberg Örebro Simallians 2005 AB4605 50m 31.65
44 98 Elin Ha Göteborg Sim 2006 AM7406 25m 31.74
45 103 Ines Norlander Göteborg Sim 2006 BA1406 50m 31.82
46 376 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 31.89
47 495 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 25m 31.92
48 275 Frida Holmqvist Linköpings Allmänna SS 2005 BC2405 25m 32.05
49 109 Sara Högstedt Göteborg Sim 2005 BR7605 50m 32.08
50 505 Elise Käck Vansbro AIK Simklubb 2006 BT2206 25m 32.18
51 185 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 32.25
52 269 Stella  Åqvist Linköpings Allmänna SS 2005 AO5805 50m 32.30
53 509 Vera Romin Strängnäs Simklubb 2005 AG1605 25m 32.32
54 209 Maja Karlsson Kungälvs Simsällskap 2006 AA2206 50m 32.54
55 261 Julia Arildsson Linköpings Allmänna SS 2005 AE6805 25m 32.56
56 87 Elma Eklund Göteborg Sim 2005 AG5205 25m 32.58
57 214 Emmy Dagberg Kungälvs Simsällskap 2005 BH3205 50m 32.83
58 123 Stella Karlsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AD9406 25m 32.83
59 491 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 32.84
60 36 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 33.09
61 44 Engla Dunhagen Finspångs Simklubb 2006 BB2606 25m 33.14 RES
62 155 Stella Finnhammar Järfälla Simsällskap 2005 AO7805 25m 33.15 RES
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 160 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 30.40
2 9 Olivia Budden Bålsta Simklubb 2007 AA3207 25m 30.48
3 276 Althaea Süsskind Linköpings Allmänna SS 2007 AF7807 25m 30.66
4 154 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 30.70
5 188 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 50m 31.10
6 361 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 31.10
7 156 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 31.46
8 52 Ella Bäcker Grums Simsällskap 2007 AH1607 25m 31.77
9 333 Filippa  Andersson-Lundin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AQ4207 25m 32.12
10 127 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 32.59
11 130 Astrid Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI4608 25m 32.61
12 192 Nellie Westerlund Karlstads Simsällskap 2007 AO0807 25m 32.71
13 131 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 25m 34.06
14 453 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 50m 34.06
15 328 Alicia Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AG9207 50m 34.61
16 161 Olivia Larsson Järfälla Simsällskap 25m 34.76
2007 AH2807
17 464 Tilde Rilvén Örebro Simallians 50m 35.44
2008 AG4408
18 38 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 25m 35.50
2008 AE9808
19 330 Ella Hagström Norrköpings
Kappsimningsklubb
25m 35.61
2007 AL1607
20 216 Tuva Honsberg Kungälvs Simsällskap 2008 AE5208 25m 35.67
21 515 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 35.72
22 455 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 50m 36.72
23 190 Moa Granzell Karlstads Simsällskap 2008 AB9808 25m 36.82
24 465 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 50m 37.15
25 460 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 50m 37.78
26 474 Selma Pettersson Örebro Simallians 2007 BA1607 50m 38.35
27 466 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 50m 38.66
28 469 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 50m 39.03
29 476 Klara Parkow Örebro Simallians 2009 AI4409 25m 39.68
30 53 Maja Englund Grums Simsällskap 2010 AA6410 25m 39.80
31 470 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 50m 41.78 RES
32 471 Amanda Fröding Örebro Simallians 2007 AV0607 25m 42.39 RES
33 475 Freja Gruvaeus Örebro Simallians 2008 AR7408 25m 44.68 RES
2019-09-21 07:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
7 100m Bröstsim A+B Damer
A 17 o ä 1:08.18 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 1:09.41 Julia Månsson 2002 Örebro SA SWE Örebro SWE 2018-09-22
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 307 Sara Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1999 AJ2899 25m 1:08.43
2 441 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 25m 1:08.74
3 389 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 25m 1:10.53
4 229 Tea Gladher Linköpings Allmänna SS 2000 AB1400 25m 1:10.87
5 309 Ella Lindroth Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AE1201 25m 1:12.93
6 257 Alva Högberg Linköpings Allmänna SS 25m 1:14.62
2002 BF0202
7 89 Viola Berlin Göteborg Sim 25m 1:15.78
2002 BO9602
8 76 Linnea Edgren Göteborg Sim 50m 1:15.86
2002 AT7202
9 136 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 25m 1:16.45
2002 AH2802
10 433 Jennifer Titus Örebro Simallians 25m 1:20.55
2002 AG5402
11 298 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 25m 1:21.87
2001 AM7201
12 492 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 25m 1:21.91
2001 BP7201
13 395 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 50m 1:23.92
14 340 Emma Pettersson Norrtälje Simklubb 2001 AV2201 25m 1:28.74
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 348 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 25m 1:13.36
2004 AN1604
2 244 Wilma Holmertz Linköpings Allmänna SS 25m 1:14.25
2003 AD1803
3 372 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 25m 1:14.67
2004 AM3804
4 142 Moa Arvehed Järfälla Simsällskap 25m 1:14.73
2003 AT7803
5 408 Estelle Gyoni Västerås Simsällskap 25m 1:15.60
2004 AS0204
6 249 Hanna Persson Linköpings Allmänna SS 50m 1:16.89
2004 AF2204
7 79 Sara  Hopmark Göteborg Sim 25m 1:17.23
2004 AJ7204
8 404 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 25m 1:19.30
2004 AI0604
9 449 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 25m 1:19.55
2003 BQ8203
10 403 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 50m 1:19.64
2003 AQ6603
11 373 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 25m 1:19.68
2004 AS6204
12 25 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 25m 1:20.27
2003 AV2203
13 239 Martina Karlsson Linköpings Allmänna SS 50m 1:21.01
2003 AA9603
14 101 Elin Göransson Göteborg Sim 25m 1:22.04
2003 BV7603
15 254 Alice Fransson Linköpings Allmänna SS 25m 1:22.19
2004 AF4804
16 341 Thindra Åkerblom Norrtälje Simklubb 2003 AK3603 25m 1:23.48
17 147 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 25m 1:24.00
18 175 Erica Segerström Karlstads Simsällskap 2004 AR9804 25m 1:24.02
19 311 Ebba Bladh Hazard Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AC5204 25m 1:24.44
20 519 Tyra Håkanson Reneström Strängnäs Simklubb 2003 CA3603 25m 1:24.97
21 344 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 2004 BS5404 25m 1:25.90
22 124 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BP1804 25m 1:26.08
23 8 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 2004 AH2204 25m 1:26.40
24 10 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 25m 1:26.86
25 178 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 1:27.25
26 273 Isabelle Frisk Linköpings Allmänna SS 2004 BN5804 25m 1:28.16
27 84 Ida Norlander Göteborg Sim 2003 BD2203 25m 1:29.84
28 203 Linnéa Fredriksson Katrineholms Simsällskap 2004 AT0404 25m 1:32.28
29 520 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 25m 1:33.18
30 451 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 1:34.19
31 299 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:34.54
32 342 Tilde Pettersson Norrtälje Simklubb 2004 AD9404 25m 1:37.18
2019-09-21 07:19:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
8 400m Frisim C+D Pojkar
C 13-14 4:12.94 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 4:27.09 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 365 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 4:32.48
2 250 Lucas Humling Linköpings Allmänna SS 2005 AA8305 25m 4:32.50
3 163 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 4:35.33
4 267 Elvis Ericson Linköpings Allmänna SS 2005