2019-11-17   03:41:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Kidz Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 108
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Kidz Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
 
Løb 108, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
190  Nicolaj Semklo  2008  0817AI  HØRSHOLM    50m   
255  Manlio Pesci  2009  0947AE  HOVEDSTAD    50m  2:02.61 
183  William Brigsted Vissing  2008  0809AH  HØRSHOLM    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Konrad Falkenberg Lending  2008  0835AG  LYNGBY    50m  1:48.14 
245  August Spellerberg  2009  0931AC  HOVEDSTAD    50m  1:46.84 
259  Silas Oktay Usta-Kølle  2009  0955AA  HOVEDSTAD    50m  1:46.05 
308  Johan Damkjær Bartels  2009  0995AB  GLADSAXE    50m  1:46.80 
243  Alfred N. G. Lindberg  2009  0927AA  HOVEDSTAD    50m  1:47.28 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Julius Harald Blangsted  2008  0855AG  LYNGBY    50m  1:45.41 
159  Mathias Hald  2009  0977AC  LYNGBY    50m  1:42.46 
258  Silas Falktoft Bojsen  2009  0967AE  HOVEDSTAD    50m  1:40.80 
252  Julius Karl Johannsson  2009  0939AA  HOVEDSTAD    50m  1:42.42 
242  Villum Alstrøm  2008  0823AC  HOVEDSTAD    50m  1:43.60 
260  William Svane  2009  0941AF  HOVEDSTAD    50m  1:45.84 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Emil Arnum Kofoed  2008  0867AH  HØRSHOLM    50m  1:40.45 
161  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    50m  1:37.80 
246  Arthur Nøddekær  2009  0917AA  HOVEDSTAD    50m  1:35.96 
235  Buster Watkin  2008  0839AE  HOVEDSTAD    50m  1:37.35 
248  Leif Evald Larsen  2010  1053AA  HOVEDSTAD    50m  1:38.47 
231  Albert Singer  2008  0885AC  HOVEDSTAD    50m  1:40.57 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2008-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
240  Laust Madsen  2008  0803AC  HOVEDSTAD    50m  1:35.84 
234  Anton Wiuf  2008  0895AC  HOVEDSTAD    50m  1:34.75 
237  David Bergmann  2008  0883AC  HOVEDSTAD    50m  1:21.62 
249  Carl Hertel  2009  0977AA  HOVEDSTAD    50m  1:31.16 
314  Nicklas Hiort  2008  0891AE  GLADSAXE    50m  1:35.36 
152  Frederik Salling  2009  0987AC  LYNGBY    50m  1:35.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark