2020-04-02   18:58:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Scandic Swim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
1 200m Frisim Herrar A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 121 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 2:04.04
2 4 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2002 AT3902 25m 2:11.50
3 119 Oliver Höglund Wisby Simsällskap 2003 AC8103 25m 2:17.26
4 59 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 2:23.57
5 68 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m 2:51.16
6 135 Hampus Påhlsson Wisby Simsällskap 2002 AZ9302 25m 3:10.55
2019-06-15 08:10:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
2 200m Frisim Damer A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 2:23.94
2 112 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 25m 2:24.65
3 7 Tova Lindbom Danderyds Simförening 2002 BV8802 25m 2:34.08
4 162 Alva Beckman Simklubben Ena 2003 CB6403 25m
5 77 amanda Engqvist Motala Simsällskap 2003 25m
2019-06-15 08:10:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
3 100m Frisim Herrar D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Arthur Forsfält Motala Simsällskap 2008 AB8508 25m 1:09.50
2 136 Malte Lyth Wisby Simsällskap 2008 AE2108 25m 1:14.36
3 116 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 25m 1:17.72
4 163 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 2008 AD1908 25m 1:21.80
5 144 Axel Engman Wisby Simsällskap 2009 AD9709 25m 1:24.88
6 52 Max Poppelier Eskilstuna Simklubb 2008 AG8708 25m 1:27.47
7 166 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 2010 AB7310 25m 2:08.42
2019-06-15 08:10:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
4 100m Frisim Damer D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 24 Isabelle Nilsson Danderyds Simförening 2008 AU8208 25m 1:16.43
2 21 Sofia Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2008 AQ5208 25m 1:18.11
3 147 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 1:19.83
4 167 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 1:20.53
5 55 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 1:22.47
6 27 Natalie Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 AZ7008 25m 1:23.02
7 142 Jazmine Enström Wisby Simsällskap 2008 AT1608 25m 1:23.80
8 164 Aziza Osman Simklubben Ena 2008 AI3608 25m 1:27.20
9 168 Saga Wallebring Simklubben Ena 2008 BA7008 25m 1:29.86
10 28 Micaela Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 BA2408 25m 1:29.92
11 106 Julia Boman Södertälje Simsällskap 2008 AT3408 25m 1:30.50
12 117 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 25m 1:30.54
13 105 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 2010 AC0610 25m 1:36.17
14 92 Noa Ek Södertälje Simsällskap 2008 AA8108 25m 1:36.60
15 108 Venessa Walldèn Södertälje Simsällskap 2009 AI1209 25m 1:36.70
16 148 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 1:39.47
17 151 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 2008 AV7808 25m 1:43.76
18 143 Lovis Samuelsson Wisby Simsällskap 2010 AC3610 25m 1:46.96
19 104 Zoe Carderos Södertälje Simsällskap 2008 AT2408 25m 1:48.72
20 160 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 1:51.59
21 107 Isabel Samuelsson Södertälje Simsällskap 2009 AI0209 25m 1:52.24
22 158 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 1:57.00
23 186 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 2010 AG9810 25m 1:58.65
24 109 Julia Schilling Södertälje Simsällskap 2010 AG1410 25m 2:14.34
25 118 Freja Nilsson Upsala Simsällskap 2009 AK8209 25m
26 30 Julia Dijkstra Danderyds Simförening 2009 AQ0809 25m
27 161 Bernhardina Pettersson Simklubben Ena 2008 AD4808 25m
28 23 Ellen Rosander Danderyds Simförening 2009 AI3609 25m
29 31 Signe Roos Danderyds Simförening 2009 AQ1009 25m
2019-06-15 08:10:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
5 200m Frisim Herrar B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 25m 2:06.40
2 124 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:07.85
3 63 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 25m 2:13.54
4 67 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 25m 2:16.03
5 9 Erik Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2005 AN5905 25m 2:17.73
6 8 Benjamin Poehler Danderyds Simförening 2005 AN7905 25m 2:22.54
7 62 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 2:23.14
8 91 Lennon Köndell Södertälje Simsällskap 2004 AO3104 25m 2:27.23
9 95 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 2:30.22
10 126 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 2:32.63
11 125 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 25m 2:46.53
12 165 Viggo Redlund Simklubben Ena 2005 AV2305 25m 2:49.78
13 152 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 2:52.14
14 66 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 2:54.02
15 141 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 25m 3:09.26
16 100 Albin Tetli Södertälje Simsällskap 2005 AR9705 25m
17 129 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 25m
2019-06-15 08:10:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
6 200m Frisim Damer B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 113 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 2:07.57
2 114 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 25m 2:14.07
3 123 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 2:20.62
4 127 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 2:24.28
5 10 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 25m 2:26.81
6 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 2:27.03
7 122 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 2:27.10
8 96 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 25m 2:30.57
9 90 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 2:31.21
10 6 Sofia Montan Danderyds Simförening 2004 BJ2804 25m 2:31.96
11 11 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 2:33.06
12 87 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 2:33.49
13 98 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 25m 2:37.84
14 16 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 2:41.45
15 83 Klara Haraldsson Motala Simsällskap 2005 BI7605 25m 2:55.49
16 128 Meja Lundin Wisby Simsällskap 2005 BB7805 25m 3:29.43
17 49 Hanna Mikulska Eskilstuna Simklubb 2005 BQ9405 25m
2019-06-15 08:10:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
7 100m Frisim Herrar C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 94 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:01.14
2 115 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 25m 1:03.08
3 26 William Lagerlöf Danderyds Simförening 2007 AR5507 25m 1:09.22
4 101 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m 1:09.30
5 81 Troy Eriksson Motala Simsällskap 2006 AL2306 25m 1:11.08
6 137 Benjamin Wirelius Wisby Simsällskap 2006 AS3306 25m 1:12.46
7 47 Viktor Pettersson Eskilstuna Simklubb 2006 AR3106 25m 1:13.79
8 19 Erik Rosander Danderyds Simförening 2007 AN4307 25m 1:18.33
9 138 Hilmer Bergman Wisby Simsällskap 2007 AL8107 25m 1:18.76
10 53 Hanliang Xie Eskilstuna Simklubb 2006 AS5706 25m 1:19.06
11 45 Jacky Thai Eskilstuna Simklubb 2007 AF8707 25m 1:19.85
12 46 Carl Larsson Eskilstuna Simklubb 2006 AO6306 25m 1:20.79
13 44 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 1:20.97
14 85 Lucas Ramberg Motala Simsällskap 2006 AR9706 25m 1:21.66
15 20 Vilmer Sundman Danderyds Simförening 2006 AT0706 25m 1:21.97
16 93 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 1:22.30
17 139 Hjalmar Pettersson Wisby Simsällskap 2007 AL6107 25m 1:24.30
18 149 Oliver Henriksson Strängnäs Simklubb 2007 AF2907 25m 1:34.47
19 82 Karl Persson Motala Simsällskap 2006 AL4506 25m 1:48.54
20 54 Joel Bergh Eskilstuna Simklubb 2006 AT6106 25m
2019-06-15 08:10:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
8 100m Frisim Damer C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 133 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m 1:05.85
2 18 Elsa Ekenbäck Danderyds Simförening 2006 BO4406 25m 1:06.73
3 61 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 1:07.11
4 89 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 1:07.30
5 69 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 1:09.05
6 134 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 1:09.24
7 12 Rebecka Barkvall Danderyds Simförening 2007 AK8807 25m 1:09.50
8 97 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 1:10.38
9 13 Julia Anttila Danderyds Simförening 2006 BA9606 25m 1:10.52
10 185 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 1:11.04
11 78 Hanna Manninen Motala Simsällskap 2006 AG0406 25m 1:12.48
12 130 Alva Engqvist Wisby Simsällskap 2007 AP0807 25m 1:13.38
13 14 Mikaela Erneholm Danderyds Simförening 2006 BA7606 25m 1:13.58
14 131 Beatrice Olsson Wisby Simsällskap 2006 BD0206 25m 1:14.71
15 155 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 1:14.94
16 50 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m 1:15.09
17 65 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 1:15.18
18 154 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 1:16.08
19 15 Hanna Bolinder Danderyds Simförening 2006 BD4206 25m 1:16.28
20 22 Hanna Wickström Danderyds Simförening 2007 BC0407 25m 1:17.41
21 70 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 25m 1:18.41
22 146 Eleonore Stellansdotter Strängnäs Simklubb 2007 AH8407 25m 1:19.30
23 29 Linnéa Ågren Lundman Danderyds Simförening 2006 BT7606 25m 1:20.44
24 17 Agnes Arver Danderyds Simförening 2006 BO1406 25m 1:20.50
25 60 My Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA9406 25m 1:21.03
26 48 Agnes Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2007 AV1807 25m 1:22.47
27 132 Elin Palmqvist Wisby Simsällskap 2006 BC7806 25m 1:23.00
28 25 Beata Naumburg Danderyds Simförening 2006 BQ8606 25m 1:23.38
29 84 Anna Söderqvist Motala Simsällskap 2006 BI4606 25m 1:24.06
30 140 Maja Engman Wisby Simsällskap 2006 BL4206 25m 1:24.09
31 145 Lykke Hammander Wisby Simsällskap 2007 BG5807 25m 1:26.33
32 51 Ellen Vikström Eskilstuna Simklubb 2006 BK8606 25m 1:27.13
33 157 Linnea Alvin Simklubben Ena 2006 AJ1606 25m 1:27.18
34 156 Elna Zetterberg Simklubben Ena 2007 AB3807 25m 1:27.56
35 159 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m 1:30.97
36 102 Carolina Sönner Södertälje Simsällskap 2007 AW6207 25m 1:34.99
37 150 Johanna Larsson Strängnäs Simklubb 2007 AO9407 25m 1:54.59
38 72 Lovisa Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2007 BH6607 25m
39 71 Tyra Skånsjö Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK9606 25m
2019-06-15 08:10:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
9 100m Ryggsim Herrar A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1 Carl-Åke Willberg Danderyds Simförening 1998 AG1398 25m 58.03
2 2 Linus Wickström Danderyds Simförening 2003 AK8303 25m 1:08.92
3 184 Oskar Thuresson Wisby Simsällskap 1999 AB2399 25m 1:09.90
4 181 William Yttergren Wisby Simsällskap 2000 AL6700 25m 1:10.18
5 121 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 1:12.81
6 4 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2002 AT3902 25m 1:13.25
7 180 Elof Kjellberg Olsson Wisby Simsällskap 2001 AL1501 25m 1:13.43
8 5 Filip Novacic Danderyds Simförening 2003 AQ5703 25m 1:13.55
9 119 Oliver Höglund Wisby Simsällskap 2003 AC8103 25m 1:21.23
10 68 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m 1:22.30
11 59 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 1:26.03
12 135 Hampus Påhlsson Wisby Simsällskap 2002 AZ9302 25m 1:40.18
2019-06-15 08:10:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
10 100m Ryggsim Damer A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 1:16.13
2 162 Alva Beckman Simklubben Ena 2003 CB6403 25m 1:33.40
3 77 amanda Engqvist Motala Simsällskap 2003 25m
2019-06-15 08:10:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
11 50m Ryggsim Herrar D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Arthur Forsfält Motala Simsällskap 2008 AB8508 25m 37.62
2 116 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 25m 39.94
3 163 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 2008 AD1908 25m 41.50
4 136 Malte Lyth Wisby Simsällskap 2008 AE2108 25m 41.89
5 144 Axel Engman Wisby Simsällskap 2009 AD9709 25m 43.28
6 166 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 2010 AB7310 25m 1:00.37
2019-06-15 08:10:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
12 50m Ryggsim Damer D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 147 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 40.19
2 21 Sofia Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2008 AQ5208 25m 40.31
3 167 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 41.19
4 24 Isabelle Nilsson Danderyds Simförening 2008 AU8208 25m 42.65
5 117 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 25m 43.07
6 27 Natalie Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 AZ7008 25m 43.10
7 55 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 44.67
8 28 Micaela Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 BA2408 25m 45.78
9 106 Julia Boman Södertälje Simsällskap 2008 AT3408 25m 46.08
10 31 Signe Roos Danderyds Simförening 2009 AQ1009 25m 46.62
11 164 Aziza Osman Simklubben Ena 2008 AI3608 25m 47.45
12 151 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 2008 AV7808 25m 47.48
13 142 Jazmine Enström Wisby Simsällskap 2008 AT1608 25m 47.53
14 168 Saga Wallebring Simklubben Ena 2008 BA7008 25m 47.54
15 23 Ellen Rosander Danderyds Simförening 2009 AI3609 25m 47.92
16 186 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 2010 AG9810 25m 47.95
17 105 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 2010 AC0610 25m 48.11
18 143 Lovis Samuelsson Wisby Simsällskap 2010 AC3610 25m 48.42
19 92 Noa Ek Södertälje Simsällskap 2008 AA8108 25m 48.68
20 104 Zoe Carderos Södertälje Simsällskap 2008 AT2408 25m 48.72
21 161 Bernhardina Pettersson Simklubben Ena 2008 AD4808 25m 48.97
22 30 Julia Dijkstra Danderyds Simförening 2009 AQ0809 25m 49.36
23 107 Isabel Samuelsson Södertälje Simsällskap 2009 AI0209 25m 49.44
24 160 Emilia  Bakas Simklubben Ena 2008 AC2408 25m 50.61
25 148 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 51.39
26 108 Venessa Walldèn Södertälje Simsällskap 2009 AI1209 25m 52.85
27 158 Tuva Bärgård Simklubben Ena 2009 AA1209 25m 57.01
28 109 Julia Schilling Södertälje Simsällskap 2010 AG1410 25m 1:02.86
2019-06-15 08:10:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
13 100m Ryggsim Herrar B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 64 Ted Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE1304 25m 1:07.09
2 124 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 1:08.13
3 67 Adrian Ekström Gustavsbergs Simsällskap 2004 AV6104 25m 1:09.47
4 63 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 25m 1:15.77
5 9 Erik Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2005 AN5905 25m 1:15.95
6 91 Lennon Köndell Södertälje Simsällskap 2004 AO3104 25m 1:17.57
7 95 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 1:18.54
8 62 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 1:19.25
9 126 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 1:19.67
10 8 Benjamin Poehler Danderyds Simförening 2005 AN7905 25m 1:20.26
11 125 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 25m 1:20.62
12 129 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 25m 1:21.67
13 165 Viggo Redlund Simklubben Ena 2005 AV2305 25m 1:24.73
14 152 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 1:30.77
15 141 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 25m 1:37.42
16 100 Albin Tetli Södertälje Simsällskap 2005 AR9705 25m 1:41.56
17 66 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 1:42.99
2019-06-15 08:10:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
14 100m Ryggsim Damer B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 114 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 25m 1:05.91
2 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 1:15.56
3 90 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 1:16.92
4 123 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 1:16.97
5 96 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 25m 1:17.82
6 6 Sofia Montan Danderyds Simförening 2004 BJ2804 25m 1:18.23
7 127 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 1:18.58
8 87 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 1:19.82
9 10 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 25m 1:20.04
10 122 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 1:20.39
11 11 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 1:21.05
12 98 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 25m 1:21.16
13 83 Klara Haraldsson Motala Simsällskap 2005 BI7605 25m 1:24.88
14 88 Wilma  Landegren Södertälje Simsällskap 2004 AL1404 25m 1:26.91
15 16 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 1:28.89
16 99 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 25m 1:39.83
17 49 Hanna Mikulska Eskilstuna Simklubb 2005 BQ9405 25m 1:40.96
18 79 Selma Sjögren Motala Simsällskap 2004 BM6204 25m 1:49.93
19 128 Meja Lundin Wisby Simsällskap 2005 BB7805 25m 1:50.92
20 56 Alicia Andersson Eskilstuna Simklubb 2005 BX2005 25m 2:17.09
2019-06-15 08:10:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
15 4x50m Frisim Herrar CD
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 57 Eskilstuna Simklubb po lag 1 Eskilstuna Simklubb 2006 25m 2:18.26
2 86 Motala Simsällskap Motala Simsällskap 2006 25m 2:23.04
3 176 Wisby Simsällskap Wisby Simsällskap 2006 25m 2:29.75
4 58 Eskilstuna Simklubb po lag 2 Eskilstuna Simklubb 2000 25m 2:30.00
2019-06-15 08:10:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
16 4x50m Frisim Damer CD
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 74 Gustavsbergs Simsällskap Gustavsbergs Simsällskap 2006 25m 2:10.41
2 173 Wisby Simsällskap Lag 1 Wisby Simsällskap 2006 25m 2:13.24
3 36 Danderyds Simförening Danderyds Simförening 2006 25m 2:13.34
4 169 Simklubben Ena Simklubben Ena 2006 25m 2:20.61
5 37 Danderyds Simförening lag 2 Danderyds Simförening 2006 25m 2:20.95
6 38 Danderyds Simförening lag 3 Danderyds Simförening 2008 25m 2:25.88
7 174 Wisby Simsällskap lag 2 Wisby Simsällskap 2006 25m 2:35.84
8 170 Simklubben Ena lag 2 Simklubben Ena 2006 25m 2:37.30
9 39 Danderyds Simförening lag 4 Danderyds Simförening 2006 25m 2:39.68
10 153 Strängnäs Simklubb Strängnäs Simklubb 2007 25m 2:40.55
11 111 Södertälje Simsällskap Södertälje Simsällskap 2000 25m
12 182 Södertälje Simsällskap lag 2 Södertälje Simsällskap 2007 25m
2019-06-15 08:10:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
17 100m Fjärilsim Herrar A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1 Carl-Åke Willberg Danderyds Simförening 1998 AG1398 25m 1:00.89
2 121 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 1:01.76
3 181 William Yttergren Wisby Simsällskap 2000 AL6700 25m 1:04.52
4 59 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 1:13.99
5 2 Linus Wickström Danderyds Simförening 2003 AK8303 25m 1:14.26
6 119 Oliver Höglund Wisby Simsällskap 2003 AC8103 25m 1:15.02
7 4 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2002 AT3902 25m 1:15.66
8 68 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m 1:20.39
9 180 Elof Kjellberg Olsson Wisby Simsällskap 2001 AL1501 25m 1:20.41
2019-06-15 08:10:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
18 100m Fjärilsim Damer A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 120 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 1:13.50
2 162 Alva Beckman Simklubben Ena 2003 CB6403 25m 1:33.34
3 77 amanda Engqvist Motala Simsällskap 2003 25m
2019-06-15 08:10:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
19 100m Fjärilsim Herrar C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 115 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 25m 1:09.37
2 94 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:09.39
3 101 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m 1:14.39
4 26 William Lagerlöf Danderyds Simförening 2007 AR5507 25m 1:20.59
5 81 Troy Eriksson Motala Simsällskap 2006 AL2306 25m 1:31.10
6 44 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 25m 1:31.35
7 137 Benjamin Wirelius Wisby Simsällskap 2006 AS3306 25m 1:35.50
8 138 Hilmer Bergman Wisby Simsällskap 2007 AL8107 25m 1:40.56
9 46 Carl Larsson Eskilstuna Simklubb 2006 AO6306 25m 1:42.11
10 93 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 1:51.76
11 139 Hjalmar Pettersson Wisby Simsällskap 2007 AL6107 25m
2019-06-15 08:10:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
20 100m Fjärilsim Damer C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 130 Alva Engqvist Wisby Simsällskap 2007 AP0807 25m 1:19.42
2 61 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 1:19.47
3 133 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m 1:20.10
4 134 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 1:22.79
5 89 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 1:23.85
6 131 Beatrice Olsson Wisby Simsällskap 2006 BD0206 25m 1:24.09
7 78 Hanna Manninen Motala Simsällskap 2006 AG0406 25m 1:24.47
8 18 Elsa Ekenbäck Danderyds Simförening 2006 BO4406 25m 1:24.82
9 69 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 1:26.34
10 13 Julia Anttila Danderyds Simförening 2006 BA9606 25m 1:27.18
11 185 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 1:27.84
12 12 Rebecka Barkvall Danderyds Simförening 2007 AK8807 25m 1:28.25
13 97 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 1:29.12
14 146 Eleonore Stellansdotter Strängnäs Simklubb 2007 AH8407 25m 1:31.05
15 155 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 1:36.97
16 154 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 1:44.18
17 140 Maja Engman Wisby Simsällskap 2006 BL4206 25m 1:53.04
18 132 Elin Palmqvist Wisby Simsällskap 2006 BC7806 25m 1:53.47
19 157 Linnea Alvin Simklubben Ena 2006 AJ1606 25m
20 159 Kristina Lind Simklubben Ena 2007 AC1607 25m
21 145 Lykke Hammander Wisby Simsällskap 2007 BG5807 25m
22 65 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m
23 156 Elna Zetterberg Simklubben Ena 2007 AB3807 25m
24 50 Ester Costa Eskilstuna Simklubb 2006 BK4606 25m
2019-06-15 08:10:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
21 50m Fjärilsim Herrar D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Arthur Forsfält Motala Simsällskap 2008 AB8508 25m 35.10
2 136 Malte Lyth Wisby Simsällskap 2008 AE2108 25m 37.93
3 116 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 50m 40.01
4 163 Pontus Asp Almström Simklubben Ena 2008 AD1908 25m 46.94
5 144 Axel Engman Wisby Simsällskap 2009 AD9709 25m 52.14
6 166 Jino Atiwit Osman Simklubben Ena 2010 AB7310 25m
2019-06-15 08:10:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
22 50m Fjärilsim Damer D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 117 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 25m 39.73
2 24 Isabelle Nilsson Danderyds Simförening 2008 AU8208 25m 40.91
3 147 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 41.69
4 27 Natalie Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 AZ7008 25m 41.91
5 21 Sofia Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2008 AQ5208 25m 42.96
6 28 Micaela Donoso Hammar Danderyds Simförening 2008 BA2408 25m 44.22
7 151 Karin Lepschi Strängnäs Simklubb 2008 AV7808 25m 45.39
8 164 Aziza Osman Simklubben Ena 2008 AI3608 25m 46.80
9 55 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 46.87
10 106 Julia Boman Södertälje Simsällskap 2008 AT3408 25m 47.28
11 167 Ella Gjälby Simklubben Ena 2008 AY1408 25m 47.61
12 23 Ellen Rosander Danderyds Simförening 2009 AI3609 25m 47.99
13 105 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 2010 AC0610 25m 48.02
14 107 Isabel Samuelsson Södertälje Simsällskap 2009 AI0209 25m 48.90
15 186 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 2010 AG9810 25m 50.95
16 92 Noa Ek Södertälje Simsällskap 2008 AA8108 25m 51.96
17 142 Jazmine Enström Wisby Simsällskap 2008 AT1608 25m 52.74
18 148 Emma Henriksson Strängnäs Simklubb 2008 AF7408 25m 55.12
19 108 Venessa Walldèn Södertälje Simsällskap 2009 AI1209 25m 57.37
20 104 Zoe Carderos Södertälje Simsällskap 2008 AT2408 25m 58.84
21 109 Julia Schilling Södertälje Simsällskap 2010 AG1410 25m 1:07.26
22 30 Julia Dijkstra Danderyds Simförening 2009 AQ0809 25m
23 143 Lovis Samuelsson Wisby Simsällskap 2010 AC3610 25m
24 31 Signe Roos Danderyds Simförening 2009 AQ1009 25m
2019-06-15 08:10:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap
Document
Startlista
Scandic Swim 2019
Arrangör:
Plats: Solbergabadet Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
23 100m Fjärilsim Herrar B
# ID Namn