2019-10-21   06:55:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Scandic Swim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Scandic Swim 2019
Plats: Solbergabadet Arrangör: Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 8, 100m Frisim Damer C
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:24
Anm tid
Start ca:
1 25m
71 2 Tyra Skånsjö 2006 GUSTAVSBER 25m
150 3 Johanna Larsson 2007 STRÄNGNÄS 1:54.59 25m
72 4 Lovisa Eriksson 2007 GUSTAVSBER 25m
5 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
102 1 Carolina Sönner 2007 SÖDERTÄLJE 1:34.99 25m
156 2 Elna Zetterberg 2007 SK ENA 1:27.56 25m
51 3 Ellen Vikström 2006 ESKILSTUNA 1:27.13 25m
157 4 Linnea Alvin 2006 SK ENA 1:27.18 25m
159 5 Kristina Lind 2007 SK ENA 1:30.97 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
145 1 Lykke Hammander 2007 WISBY SS 1:26.33 25m
84 2 Anna Söderqvist 2006 MOTALA SS 1:24.06 25m
132 3 Elin Palmqvist 2006 WISBY SS 1:23.00 25m
25 4 Beata Naumburg 2006 DANDERYD 1:23.38 25m
140 5 Maja Engman 2006 WISBY SS 1:24.09 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
48 1 Agnes Gustafsson 2007 ESKILSTUNA 1:22.47 25m
17 2 Agnes Arver 2006 DANDERYD 1:20.50 25m
146 3 Eleonore Stellansdotter 2007 STRÄNGNÄS 1:19.30 25m
29 4 Linnéa Ågren Lundman 2006 DANDERYD 1:20.44 25m
60 5 My Wiker 2006 GUSTAVSBER 1:21.03 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
22 1 Hanna Wickström 2007 DANDERYD 1:17.41 25m
154 2 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 1:16.08 25m
50 3 Ester Costa 2006 ESKILSTUNA 1:15.09 25m
65 4 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 1:15.18 25m
15 5 Hanna Bolinder 2006 DANDERYD 1:16.28 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:34
155 1 Thea Eriksson 2006 SK ENA 1:14.94 25m
14 2 Mikaela Erneholm 2006 DANDERYD 1:13.58 25m
78 3 Hanna Manninen 2006 MOTALA SS 1:12.48 25m
130 4 Alva Engqvist 2007 WISBY SS 1:13.38 25m
131 5 Beatrice Olsson 2006 WISBY SS 1:14.71 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:36
185 1 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 1:11.04 25m
97 2 Melissa Klintengren 2007 SÖDERTÄLJE 1:10.38 25m
134 3 Emma Persson 2006 WISBY SS 1:09.24 25m
12 4 Rebecka Barkvall 2007 DANDERYD 1:09.50 25m
13 5 Julia Anttila 2006 DANDERYD 1:10.52 25m
Gren 8, 100m Frisim Damer C Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
69 1 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 1:09.05 25m
61 2 Malva Eriksson 2006 GUSTAVSBER 1:07.11 25m
133 3 Ella Adman 2006 WISBY SS 1:05.85 25m
18 4 Elsa Ekenbäck 2006 DANDERYD 1:06.73 25m
89 5 Elina Tshibanda 2007 SÖDERTÄLJE 1:07.30 25m
2019-06-15 09:18:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner