2021-02-25   09:43:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Scandic Swim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Heatlista
Scandic Swim 2019
Plats: Solbergabadet Arrangör: Wisby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:44
Anm tid
Start ca:
1 25m
161 2 Bernhardina Pettersson 2008 SK ENA 25m
186 3 Vera Landegren 2010 SÖDERTÄLJE 25m
117 4 Moa  Bäckström 2010 SÖDERTÖRN 25m
5 25m
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:47
1 25m
23 2 Ellen Rosander 2009 DANDERYD 25m
107 3 Isabel Samuelsson 2009 SÖDERTÄLJE 25m
118 4 Freja Nilsson 2009 UPSALA S 25m
109 5 Julia Schilling 2010 SÖDERTÄLJE 25m
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
30 1 Julia Dijkstra 2009 DANDERYD 25m
105 2 Lova Wahlstedt 2010 SÖDERTÄLJE 2:15.65 25m
143 3 Lovis Samuelsson 2010 WISBY SS 2:07.61 25m
158 4 Tuva Bärgård 2009 SK ENA 2:11.56 25m
104 5 Zoe Carderos 2008 SÖDERTÄLJE 2:20.49 25m
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
160 1 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 2:07.24 25m
92 2 Noa Ek 2008 SÖDERTÄLJE 2:03.25 25m
167 3 Ella Gjälby 2008 SK ENA 1:55.93 25m
142 4 Jazmine Enström 2008 WISBY SS 1:59.74 25m
106 5 Julia Boman 2008 SÖDERTÄLJE 2:06.71 25m
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
148 1 Emma Henriksson 2008 STRÄNGNÄS 1:55.50 25m
151 2 Karin Lepschi 2008 STRÄNGNÄS 1:50.44 25m
168 3 Saga Wallebring 2008 SK ENA 1:46.94 25m
164 4 Aziza Osman 2008 SK ENA 1:49.58 25m
55 5 Isabelle Marek 2008 ESKILSTUNA 1:52.99 25m
Gren 32, 100m Bröstsim Damer D Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
27 1 Natalie Donoso Hammar 2008 DANDERYD 1:46.26 25m
28 2 Micaela Donoso Hammar 2008 DANDERYD 1:45.43 25m
21 3 Sofia Sundström Curstedt 2008 DANDERYD 1:42.31 25m
24 4 Isabelle Nilsson 2008 DANDERYD 1:45.36 25m
147 5 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 STRÄNGNÄS 1:45.58 25m
2019-06-16 09:05:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Wisby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner