2018-09-25   01:13:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint    Utskriftsdatum  07 maj 2010   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
 
 
 
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
12oy Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.25.29 2004 
13-14 Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.12.09 2006 
15-16 Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.12.15 2007 
17oä Linus Junefelt, Jönköpings SS 2.04.89 2009 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
120  Marcus Johansson  1995  AB4595  NÄSSJÖ    50m   
258  Isak Sabic  1999  AI9999  JÖNKÖPING    50m   
121  Victor Johansson  1998  AA7798  NÄSSJÖ    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Noah Svensson  1999  AA7199  VÄRNAMO SS    50m   
261  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    50m   
253  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m   
305  Fredrik Hjalmarsson  1998  AE8798  KARLSKRONA    50m   
242  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m   
59  Pontus Staudinger  1998  AA6798  KARLSBORG    50m   
234  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    50m   
300  Fredrik Johansson  1996  AR3596  VÄNERSBORG    50m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Erik Bjärterot  1998  AD9598  JÖNKÖPING    50m  4:13.29 
204  Eric Gustafsson  1996  AU0996  ÖSA    25m  3:16.21 
266  Filip Wormeus  1997  AG8597  JÖNKÖPING    25m  3:06.04 
198  Carl-Oscar Carlsson  1993  AM6593  ÖSA    25m  3:01.49 
229  Patrik Bjärterot  1995  AI4995  JÖNKÖPING    25m  3:02.73 
232  Roberto Dobrescu  1997  AD2397  JÖNKÖPING    25m  3:10.32 
27  Johannes Hou Gustafsson  1997  AN3997  SK GÖTENE    50m  3:44.61 
157  Jonathan Lidqvist  1991  AL5391  VÄRNAMO SS    50m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Robin Fröstberg  1996  AA7196  OSKARSHAMN    25m  2:52.53 
47  Stefan Tran  1995  AM5195  KALMAR SS    25m  2:50.01 
251  Ivan Liljeqvist  1996  AR3796  JÖNKÖPING    25m  2:49.52 
222  Kenan Olovcic  1995  AV0395  NAUTILUS    25m  2:46.83 
Henry Kerman  1997  AI6597  ANDERSTORP    25m  2:49.38 
197  Simon Bergquist  1996  AI8996  ÖSA    25m  2:49.56 
74  Alfred Lindén  1997  AN6797  LUDVIKA SS    25m  2:50.51 
162  Edin Ramic  1996  AF9596  VÄRNAMO SS    25m  2:57.77 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
249  Kevin Kilit  1995  AL3795  JÖNKÖPING    25m  2:42.01 
127  William Myrlander  1997  AA1197  NÄSSJÖ    25m  2:37.10 
221  Erik Nyström  1996  AC6596  NAUTILUS    25m  2:34.45 
233  Sebastian Dobrescu  1994  AC0794  JÖNKÖPING    25m  2:32.27 
38  John Classon  1995  AL9995  KALMAR SS    25m  2:34.07 
60  Alfred Ahlberg  1996  AE0396  KARLSKRONA    25m  2:36.25 
Markus Malm  1997  AE7397  ANDERSTORP    25m  2:38.23 
115  Joacim Castenson  1995  AL8995  NÄSSJÖ    25m  2:46.13 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  David Larsson  1996  AH7196  KALMAR SS    25m  2:30.25 
126  Viktor Myrlander  1993  AC2593  NÄSSJÖ    25m  2:26.86 
241  Emil Gustavsson  1995  AD9995  JÖNKÖPING    25m  2:26.01 
248  Olof Karlsson  1996  AE8796  JÖNKÖPING    25m  2:25.64 
158  Andreas Mann  1994  AK1994  VÄRNAMO SS    25m  2:25.66 
160  Jovan Ostojic  1994  AH7394  VÄRNAMO SS    25m  2:26.39 
289  Kristian Henanger  1994    Lambertset    50m  2:28.78 
88  Gustav Hökfelt  1994  AS1594  SK NEPTUN    25m  2:30.81 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    25m  2:24.69 
179  Markus Möricke  1994  AJ1394  VÄXJÖ SS    25m  2:22.12 
287  Sondre Kallhovd  1993    Lambertset    50m  2:21.01 
285  Aksel Øvern  1993    Lambertset    50m  2:19.26 
61  Martin Blivik  1995  AM0395  KARLSKRONA    25m  2:19.77 
102  Alexander Åberg  1991  AH1591  SK NEPTUN    25m  2:21.05 
257  Viktor Rochowiak  1993  AH4993  JÖNKÖPING    25m  2:23.20 
276  Simon Pettersson  1995  AB5395  LJUNGBY SS    25m  2:25.43 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Toni Galic  1989  AA9589  JÖNKÖPING    25m  2:17.89 
62  Emil Bornerheim  1993  AJ9793  KARLSKRONA    25m  2:16.56 
33  Anton Andersson  1993  AC1593  JÖNKÖPING    25m  2:08.73 
246  Linus Junefelt  1992  AR2392  JÖNKÖPING    50m  2:03.56 
256  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    25m  2:06.86 
63  Mattias Carlbrand  1994  AS6794  KARLSKRONA    25m  2:16.30 
35  Christoffer Arvidsson  1989  AN2189  JÖNKÖPING    25m  2:17.81 
12  Alexander Berggren  1994  AK5194  ELFSBORG    25m  2:18.75 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  07 maj 2010 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner