Program för Vågspelen 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass3 - insim 08.15-09.45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eddahallen |
Arrangör: |
Skelleftesim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Filippa Juntti Berglund |
2008 |
GÄLLIVARE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Iris Grundberg |
2006 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Sonja Winter |
2008 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Lova Grimborg |
2009 |
GÄLLIVARE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
2 |
|
Nathalie Säfsten |
2009 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Signe Hellgren |
2007 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
4 |
|
Maia Lillieroth |
2008 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Greta Sullivan |
2008 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Jonna Westin |
2008 |
IKSU |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
7 |
|
Disa Bengtson |
2008 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Jixiang Wang |
2008 |
LULEÅ SS |
1:47.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Ebba Andersson |
2007 |
LULEÅ SS |
1:45.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
5 |
|
Max Luthman |
2008 |
UMEÅ SS |
1:47.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
6 |
|
Tyra Vidman |
2009 |
LULEÅ SS |
1:48.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
7 |
|
Matilda Österberg |
2006 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
|
Lo Hartvik |
2008 |
IKSU |
1:43.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Hanna Svan |
2009 |
BUREÅ SS |
1:37.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
SKELLEFTEÅ |
1:34.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
5 |
|
Vilde Johansson Lindström |
2007 |
UMEÅ SS |
1:37.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
6 |
|
Alva Stenerås Strand |
2007 |
UMEÅ SS |
1:38.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
7 |
|
Weronika Maceluch |
2007 |
IKSU |
1:44.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
BUREÅ SS |
1:33.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
1:33.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
SKELLEFTEÅ |
1:32.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Jonna Hellgren |
2004 |
IKSU |
1:32.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
6 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
1:33.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Nelly Viklund |
1997 |
PITEÅ SIM |
1:33.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Ellen Johansson |
2004 |
IKSU |
1:30.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
LULEÅ SS |
1:28.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
4 |
|
Marie Nilsson |
2006 |
UMEÅ SS |
1:27.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Felicia Svan |
2007 |
BUREÅ SS |
1:27.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
6 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
1:29.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
7 |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU |
1:32.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Alma Bäckström |
2006 |
IKSU |
1:24.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
3 |
|
Alice Nyström |
2005 |
UMEÅ SS |
1:23.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
1:22.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Ella Heed |
2005 |
HÄRNÖSAND |
1:23.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Emilia Sponseller |
2005 |
UMEÅ SS |
1:23.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
7 |
|
Kajsa Waller |
2005 |
SKELLEFTEÅ |
1:26.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Mirjam Edin |
2006 |
LULEÅ SS |
1:22.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Heidi Nilsson |
2005 |
PITEÅ SIM |
1:20.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
1:19.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Felicia Hjälte |
2002 |
LULEÅ SS |
1:19.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
UMEÅ SS |
1:22.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
7 |
|
Ellen Larsson |
2001 |
SKELLEFTEÅ |
1:22.76 |
25m |
SM10 - 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
2 |
|
Nellie Karppinen |
2002 |
IKSU |
1:18.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Nellie Luthman |
2002 |
UMEÅ SS |
1:12.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
LULEÅ SS |
1:10.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
BUREÅ SS |
1:11.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Wilma Wenden |
2002 |
BUREÅ SS |
1:13.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
HÄRNÖSAND |
1:18.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-29 09:51:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skellefteå Simklubb |
|
|
|
|