Program för Jöns Svanbergsimmet 25m 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 19/10 kl. 9.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Ida Lundell |
2008 |
SALA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
5 |
|
Ebba Blank |
2007 |
SALA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Julia Allard |
2008 |
UPSALA S |
1:52.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
3 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
UPSALA S |
1:49.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Emma Tapper |
2008 |
UPSALA S |
1:43.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
5 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
UPSALA S |
1:46.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
1:50.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
7 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
UPSALA S |
|
25m |
S1 |
|
193 |
8 |
|
Olivia Hultman Lantz |
2006 |
UPSALA S |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Sara Norman Widell |
2006 |
NORRTÄLJE |
1:42.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
1:40.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
UPSALA S |
1:34.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
4 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
UPSALA S |
1:33.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
GUSTAVSBER |
1:33.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Louise Pallas |
2006 |
UPSALA S |
1:34.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
7 |
|
Sara Högdin |
2007 |
UPSALA S |
1:42.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
8 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
NORRTÄLJE |
1:43.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
1:32.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
UPSALA S |
1:31.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
1:30.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
4 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
UPSALA S |
1:29.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
5 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
SALA SS |
1:29.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
BÅLSTA SK |
1:30.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
7 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
1:32.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
8 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
UPSALA S |
1:33.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
UPSALA S |
1:28.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Elin Finne |
2007 |
BÅLSTA SK |
1:27.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
GUSTAVSBER |
1:25.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
My Wiker |
2006 |
GUSTAVSBER |
1:25.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Moa Nordström |
2007 |
SALA SS |
1:25.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
6 |
|
Anni Uljas |
2007 |
UPSALA S |
1:26.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
7 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
1:28.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
8 |
|
Liv Boman |
2005 |
SALA SS |
1:28.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:24.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
1:23.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
1:21.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
4 |
|
Lovis Lång |
2005 |
UPSALA S |
1:21.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
1:21.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
6 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
NORRTÄLJE |
1:22.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Olivia Budden |
2007 |
BÅLSTA SK |
1:23.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
8 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
NORRTÄLJE |
1:25.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
1:20.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
UPSALA S |
1:19.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Nora Högström |
2007 |
UPSALA S |
1:16.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
1:13.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Alicia Budden |
2004 |
BÅLSTA SK |
1:15.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:18.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:20.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
8 |
|
Alva Marhold |
2007 |
UPSALA S |
1:21.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Alma Norgren |
2004 |
BÅLSTA SK |
1:12.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
UPSALA S |
1:12.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
1:11.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
1:05.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Jeanna Wiell |
2001 |
SALA SS |
1:10.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
6 |
|
Salma Gabot |
2001 |
UPSALA S |
1:11.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
7 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
UPSALA S |
1:12.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
8 |
|
Jonna Löding |
2002 |
UPSALA S |
1:13.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 08:19:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|