2020-07-13   10:55:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 25m VSSF 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM/JDM VSSF
Plats: Skövde Arena Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
15 200m Fjärilsim Damer Seniorer
DR 2:09.77 Céline Bertrand 1995 Skövde SS SWE Göteborg 2013-11-22
JDR 2:09.77 Céline Bertrand 1995 Skövde SS SWE Göteborg 2013-11-22
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 109 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 25m 2:15.16
2 141 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AZ6600 25m 2:17.29
3 177 Selma Avdic Simklubben S02 25m 2:24.05
2003 AM6803
4 206 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 25m 2:24.84
2003 AD2203
5 153 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 2:28.42
2003 BG4603
6 132 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 25m 2:28.63
7 149 Boiana Gradinarska Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ5204 25m 2:28.65
8 185 Elna Magnusson Simklubben S02 2004 BG1804 25m 2:29.32
9 24 Cornelia Sundqvist Simklubben Elfsborg 2003 BP3403 25m 2:31.03
10 44 Ebba Holmdahl Göteborg Sim 2003 BA2203 25m 2:33.07
11 155 Astrid Virén Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AV5204 25m 2:33.43
12 272 Lina Nielsen Föreningen Uddevalla Sim 2005 AD5605 25m 2:34.63
13 183 Ellen Vråmo Simklubben S02 2004 BF8604 25m 2:34.84
14 239 Clara Balslev Föreningen Varbergs Sim 2001 AE7601 25m 2:35.74
15 7 Elsa Sjöström Simklubben Elfsborg 2006 AA0206 25m 2:36.87
16 196 Clara Sandberg Simklubben 1970 2004 AH6604 25m 2:37.00
17 50 Johanna Edgren Göteborg Sim 2004 AZ5604 25m 2:37.65
18 54 Ebba Egnell Göteborg Sim 2005 AX3805 25m 2:38.07
19 39 Hannah Hemberg Göteborg Sim 2002 AD2402 25m 2:38.53
20 198 Ella Westerlund Simklubben 1970 2004 AL6604 25m 2:41.39
21 208 Nikita Kapron Skövde Simsällskap 2003 AL2803 25m 2:42.14
22 251 Nikki Berggren Föreningen Varbergs Sim 2005 AD9805 25m 2:43.38
23 255 Ellie Geigel Föreningen Varbergs Sim 2003 BR2203 25m 2:45.89
24 75 Klara Martinez Jonsson Kungsbacka Simsällskap 2004 BI4604 25m 2:46.80
25 53 Linnea Högstedt Göteborg Sim 2004 BK2404 25m 2:47.13
26 37 Julia Jonsson Falköpings Simsällskap 2004 AR5804 25m 2:48.07
27 278 Lova Rodin Föreningen Uddevalla Sim 2005 AO1205 25m 2:48.18
28 35 Filippa Lind Falköpings Simsällskap 2004 AB7204 25m 2:50.94
29 195 Linnea Andersson Simklubben 1970 2003 AU1403 25m 2:54.39
30 22 Elsa Berge Kleber Simklubben Elfsborg 2004 AY5204 25m 2:55.23
31 160 Gilma Janesjö Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP5207 25m 2:57.28
2019-10-16 10:41:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner