2020-07-11   15:13:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 25m VSSF 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 19/10

Document
Heatlista
DM/JDM VSSF
Plats: Skövde Arena Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 8, 200m Medley Herrar
Final 1 (4)
DR 1:57.43 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Jönköping 2017-11-02
JDR 1:59.06 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Göteborg 2013-11-21
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:36
1 25m
2 25m
242 3 Pelle Huldén 2002 VARBERG 2:33.25 25m
56 4 Kevin Chen 2004 GÖTEBORG 2:32.65 25m
73 5 Fredrik Ekholm 2004 KUNGSBACKA 2:32.85 25m
41 6 Hampus Klebom 2004 GÖTEBORG 2:37.84 25m
7 25m
8 25m
Gren 8, 200m Medley Herrar Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:39
Anm tid
Start ca:
72 1 Hugo Hilmersson 2002 KUNGSBACKA 2:31.33 25m
64 2 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 2:27.80 25m
178 3 Philip Zasowski 2002 S02 2:27.00 25m
150 4 Max Swegmark 2004 MASS 2:22.67 25m
179 5 Linus Olofsson 2003 S02 2:26.30 25m
128 6 Henrik Kraemer 2005 LIDKÖPING 2:27.66 25m
248 7 Teo Mravac 2004 VARBERG 2:30.79 25m
277 8 Simon Andersson 2003 UDDEVALLA 2:31.99 25m
Gren 8, 200m Medley Herrar Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:42
114 1 August Anderud 2004 SK LAXEN 2:22.66 25m
34 2 Simon Svedberg 2001 FALKÖPING 2:21.23 25m
3 3 Viktor Sjöström 2001 ELFSBORG 2:18.47 25m
156 4 Måns Evertsson 2003 MASS 2:17.45 25m
140 5 Anton Wallin 2000 MASS 2:17.72 25m
42 6 Max Feng 2001 GÖTEBORG 2:19.50 25m
79 7 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 2:22.26 25m
159 8 Torsten Bohlin 1999 MASS 2:22.66 25m
Gren 8, 200m Medley Herrar Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:45
74 1 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 2:16.89 25m
105 2 Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN 2:15.08 25m
63 3 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 2:14.26 25m
62 4 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 2:05.58 25m
2 5 Elliot Olsson 1999 ELFSBORG 2:11.12 25m
16 6 David Reinholdsson 2002 ELFSBORG 2:14.85 25m
265 7 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 2:15.13 25m
147 8 Felix Jedbratt 2003 MASS 2:17.36 25m
2019-10-18 18:19:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner