2020-04-05   03:38:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Dina Försäkringar Race

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
1 25m Fjärilsim Damer
Sponsor: Dina Försäkringar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 217 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m
2020-02-21 13:40:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
2020-02-21 13:40:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
3 50m Fjärilsim Damer
Sponsor: Colorama
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 121 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 35.89
2 79 Fanny Falk S 77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 36.48
3 133 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 37.39
4 32 Isabell Wertheim Kungsbacka Simsällskap 2008 AT1208 25m 38.19
5 151 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 38.34
6 215 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 39.44
7 181 Amanda Grönlund Simklubben Vänersborg 2008 AB2208 25m 39.71
8 29 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 41.04
9 30 Elsa Gentzel Kungsbacka Simsällskap 2008 AI6808 25m 42.02
10 80 Mimmi Falk S 77 Stenungsund 2009 AE4209 25m 42.20
11 8 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 42.98
12 152 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 44.17
13 218 Ida Berlin Simklubben Alingsås 2009 AL2809 25m 44.48
14 31 Adina Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2009 AF7809 25m 45.43
15 157 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m 45.53
16 34 Agnes Lööf Kungsbacka Simsällskap 2008 AX2408 50m 46.04
17 206 Elma Irewährn Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU8409 25m 46.13
18 156 Ingrid Öhman Trollhättans Simsällskap 2008 AW2408 25m 47.16
19 161 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m 47.54
20 201 Tilda Sahlsten Föreningen Uddevalla Sim 2009 AP4409 25m 50.86
21 9 Indra Norman Simklubben Götene 2008 AL4408 25m 50.92
22 174 Jill Larsson Varabygdens Simsällskap 2009 AM6009 25m 51.79
23 195 Tyra Sannehed Föreningen Uddevalla Sim 2008 AU9408 25m 53.20
24 216 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m 53.61
25 49 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m 54.84
26 185 Tea Lindberg Simklubben Vänersborg 2008 AR1208 25m 54.85
27 158 Molly Andersson Trollhättans Simsällskap 2009 AJ7609 25m 56.23
28 200 Meja Eriksson Föreningen Uddevalla Sim 2009 AP4209 25m 1:00.17
29 184 Emilia Skybro Wilhelmsson Simklubben Vänersborg 2008 AQ4808 25m 1:01.40
30 191 Alice Boutaba Föreningen Uddevalla Sim 2009 25m
31 207 Sophie Johansson Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU8609 25m
32 175 Alva Helgesson Varabygdens Simsällskap 2009 AN1409 25m
33 183 Linnea  Edström Simklubben Vänersborg 2008 AG4608 25m
34 192 Märta Daneberg Föreningen Uddevalla Sim 2010 25m
35 208 Linnea Palander Föreningen Uddevalla Sim 2010 AL7010 25m
36 205 Doris Irewährn Föreningen Uddevalla Sim 2010 AL6810 25m
37 241 Elina Månsson Simklubben Vänersborg 2008 BD5008 25m EFT
2020-02-21 13:40:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
4 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Verksta'n
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 51 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 36.50
2 132 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 39.07
3 129 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 39.37
4 81 Albin Wassberg S 77 Stenungsund 2008 AJ6908 25m 41.12
5 214 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 42.39
6 173 Victor Elfving Varabygdens Simsällskap 2008 AM1908 25m 45.12
7 33 Max Johansson Kungsbacka Simsällskap 2008 AK2708 25m 48.21
8 19 Anton Martinsson Karlsborgs Simklubb 2010 AA7110 25m 49.58
9 147 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 49.77
10 196 Viggo Vikarand Föreningen Uddevalla Sim 2009 AE0509 25m 49.78
11 203 Ebbe Blomberg Föreningen Uddevalla Sim 2010 AG1110 25m 52.15
12 219 Jonathan Hellberg Simklubben Alingsås 2009 AJ6909 25m 55.16
13 198 Bjarki Niklasson Föreningen Uddevalla Sim 2008 AO3708 25m 55.85
14 153 Rasmus Olsson Trollhättans Simsällskap 2008 AG9708 25m 58.59
15 186 Viktor Alfredsson Simklubben Vänersborg 2008 AN8908 25m
16 82 Filip Granlund S 77 Stenungsund 2010 AB3310 25m EFT
17 190 Adam Larsson Föreningen Uddevalla Sim 2009 25m
18 187 William Walther Simklubben Vänersborg 2010 AE2710 25m
19 226 Valdemar Fredriksson Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1108 25m EFT
20 227 Wilhelm Ek Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1308 25m EFT
21 225 Eric Fredgren Kungsbacka Simsällskap 2008 AN6108 25m EFT
22 204 Liam Blomberg Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU3109 25m
23 197 Samuel Övregaard Föreningen Uddevalla Sim 2008 AM9508 25m
2020-02-21 13:40:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
5 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Skaraborgs Trädgårdsmaskiner
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 73 Frida Rångeby S 77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 1:09.99
2 137 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 1:15.34
3 119 Sara Markevind Skövde Simsällskap 2006 AD7206 25m 1:15.56
4 45 Elin Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AT0405 25m 1:16.49
5 128 Ebba Jukic Skövde Simsällskap 2005 BF7205 25m 1:16.85
6 50 Clara Westh Lidköpings Gymnastik o SS 2004 BT2404 25m 1:17.87
7 14 Ellen Roslund Karlsborgs Simklubb 2003 AT4403 25m 1:17.93
8 64 Sofia Wallengren Mariestads Simsällskap 2002 AW3202 50m 1:18.02
9 43 Agnes Carlsson-Djerf Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AD6606 25m 1:19.09
10 75 Hailey Larsson S 77 Stenungsund 2007 AK7407 25m 1:20.23
11 65 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:22.89
12 177 Agnes Bennehed Simklubben Vänersborg 2005 AC3405 25m 1:23.23
13 72 Lina Back S 77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 1:25.33
14 123 Felicia  Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2005 AY2805 25m 1:25.80
15 118 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 1:25.95
16 148 Linnea Alfredsson Trollhättans Simsällskap 2006 BI4206 25m 1:26.43
17 76 Saga Wallin S 77 Stenungsund 2007 AW7207 25m 1:26.50
18 155 Alice Linnarsson Trollhättans Simsällskap 2006 BM1606 25m 1:27.59
19 40 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AB1406 25m 1:27.64
20 41 Rebecka Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2003 BH1803 25m 1:28.05
21 126 Sara Vendel Gunnarsson Skövde Simsällskap 2005 BD7805 25m 1:30.16
22 74 Alva Anell S 77 Stenungsund 2005 BE5405 25m 1:34.99
23 146 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 2007 AN2207 25m 1:35.33
24 1 Clara Jonsson Falköpings Simsällskap 2006 AD3406 25m 1:38.96
25 194 Alva Dittmer Föreningen Uddevalla Sim 2007 AU4408 25m 1:56.56
26 212 Mira Löfgren Simklubben Alingsås 2005 AB3405 25m 1:58.22
27 77 Hedvig Lycke S 77 Stenungsund 2007 AX5207 25m
28 169 Elin Lindblom Varabygdens Simsällskap 2007 AS7207 25m
29 202 Moa Johansson Föreningen Uddevalla Sim 2006 BU3606 25m
30 47 Lilly Axelsson Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AW5606 25m
31 130 Saga Leo Skövde Simsällskap 2006 BC5206 25m
32 125 Ella Winqvist Skövde Simsällskap 2007 AG6607 25m
2020-02-21 13:40:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
6 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Hemtex
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 42 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 25m 59.05
2 11 Peter Jivanov Jönköpings Simsällskap 2002 AV8902 50m 59.20
3 176 Alexander Lundberg Simklubben Vänersborg 2002 AG5302 25m 1:02.42
4 115 Anton Svensson Skövde Simsällskap 2001 AR6701 50m 1:07.40
5 117 Ludvig Johansson Skövde Simsällskap 2003 AM9903 25m 1:08.01
6 142 William Hägg Trollhättans Simsällskap 2002 AM1502 25m 1:10.26
7 120 Alvin Silow Skövde Simsällskap 2005 AF0905 25m 1:13.53
8 143 Anton Hägg Trollhättans Simsällskap 2004 AG2904 25m 1:15.46
9 178 Tommy Lundberg Simklubben Vänersborg 2005 AB1305 25m 1:21.28
10 127 Simon Hassel Skövde Simsällskap 2003 AX6303 25m 1:24.11
11 145 Viktor Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AI2306 25m 1:25.15
12 66 Daniel Lönnquist Mariestads Simsällskap 2005 AR3305 50m 1:25.47
13 15 Filip Martinsson Karlsborgs Simklubb 2003 AK8703 25m 1:25.56
14 44 Christoffer Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AG6305 25m 1:31.43
15 243 Andreas Caspersen Simklubben Alingsås 2007 AD0707 25m 1:31.78 EFT
16 144 Melker Alfredsson Trollhättans Simsällskap 2006 AC5906 25m 1:37.60
17 236 Alfred Erlandsson Skara Simsällskap 2002 BA5102 25m EFT
18 179 Pontus Grönlund Simklubben Vänersborg 2005 AF1105 25m
19 124 Oskar André Skövde Simsällskap 2004 AS0504 25m
2020-02-21 13:40:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
7 25m Ryggsim Damer
Sponsor: Guld-Smedjan
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 217 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m 25.05
2 232 Lina Petersson Skara Simsällskap 2011 25m EFT
3 112 Astrid Frisberg Skara Simsällskap 2014 AA0614 25m
2020-02-21 13:40:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
8 25m Ryggsim Herrar
Sponsor: Kronocampingen
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 113 Vilmer Stjernqvist Skara Simsällskap 2012 AB0512 25m 31.65
2 22 pontus martinsson Karlsborgs Simklubb 2013 AA3713 25m 47.40
3 228 Vilgot Åhlin Lidköpings Gymnastik o SS 2011 25m EFT
2020-02-21 13:40:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
9 50m Ryggsim Damer
Sponsor: Dina Försäkringar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 121 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 35.48
2 215 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 38.90
3 32 Isabell Wertheim Kungsbacka Simsällskap 2008 AT1208 25m 39.26
4 133 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 39.39
5 181 Amanda Grönlund Simklubben Vänersborg 2008 AB2208 25m 39.69
6 151 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 40.01
7 8 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 42.63
8 29 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 42.77
9 49 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m 43.97
10 30 Elsa Gentzel Kungsbacka Simsällskap 2008 AI6808 25m 44.15
11 34 Agnes Lööf Kungsbacka Simsällskap 2008 AX2408 25m 44.40
12 195 Tyra Sannehed Föreningen Uddevalla Sim 2008 AU9408 25m 44.56
13 31 Adina Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2009 AF7809 25m 44.71
14 152 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 45.07
15 174 Jill Larsson Varabygdens Simsällskap 2009 AM6009 25m 45.17
16 79 Fanny Falk S 77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 45.58
17 218 Ida Berlin Simklubben Alingsås 2009 AL2809 25m 45.85
18 80 Mimmi Falk S 77 Stenungsund 2009 AE4209 25m 46.05
19 156 Ingrid Öhman Trollhättans Simsällskap 2008 AW2408 25m 46.43
20 157 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m 46.53
21 201 Tilda Sahlsten Föreningen Uddevalla Sim 2009 AP4409 25m 46.55
22 91 Sofia Olsson S 77 Stenungsund 2009 AM9809 25m 46.78
23 206 Elma Irewährn Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU8409 25m 47.14
24 9 Indra Norman Simklubben Götene 2008 AL4408 25m 47.42
25 158 Molly Andersson Trollhättans Simsällskap 2009 AJ7609 25m 47.91
26 216 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m 48.15
27 10 Nova Svensson Simklubben Götene 2009 AE5609 25m 48.62
28 200 Meja Eriksson Föreningen Uddevalla Sim 2009 AP4209 25m 48.98
29 184 Emilia Skybro Wilhelmsson Simklubben Vänersborg 2008 AQ4808 25m 49.51
30 241 Elina Månsson Simklubben Vänersborg 2008 BD5008 25m 49.98 EFT
31 183 Linnea  Edström Simklubben Vänersborg 2008 AG4608 25m 49.99
32 94 Agnes Svensson S 77 Stenungsund 2009 AP9009 25m 50.20
33 163 Hilma Nordin Trollhättans Simsällskap 2009 AV2609 25m 50.26
34 161 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m 50.71
35 220 Amanda Drevik Simklubben Alingsås 2009 AV7209 25m 51.53
36 97 Svea Agorastos S 77 Stenungsund 2008 BD4608 25m 51.55
37 185 Tea Lindberg Simklubben Vänersborg 2008 AR1208 25m 51.59
38 89 Leena Mainardis S 77 Stenungsund 2010 AF3810 25m 51.96
39 93 Leia Johansson S 77 Stenungsund 2010 AH5810 25m 52.15
40 69 Elicia Hovbrink Mariestads Simsällskap 2008 BE2208 25m 52.33
41 207 Sophie Johansson Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU8609 25m 52.91
42 205 Doris Irewährn Föreningen Uddevalla Sim 2010 AL6810 25m 52.99
43 3 Alicia Nyberg Falköpings Simsällskap 2009 AM8609 25m 53.27
44 90 Clara Carlén S 77 Stenungsund 2009 AM9209 25m 53.52
45 4 Hilma Sundh Falköpings Simsällskap 2008 BE6008 25m 53.95
46 136 Elsa Hendén Skövde Simsällskap 2008 BA6008 25m 54.42
47 95 Mathilda Ekeklint S 77 Stenungsund 2009 AP9209 25m 54.63
48 188 Victoria Drew Simklubben Vänersborg 2008 BG9408 25m 55.56
49 164 Astrid Linnarsson Trollhättans Simsällskap 2009 AV7409 25m 56.09
50 21 Smilla Skogfält Karlsborgs Simklubb 2009 AP2809 25m 57.02
51 100 Ffion Rhys S 77 Stenungsund 2009 AU9209 25m 57.60
52 208 Linnea Palander Föreningen Uddevalla Sim 2010 AL7010 25m 59.91
53 99 Svea Röhss S 77 Stenungsund 2010 AL7610 25m 1:00.56
54 221 Amanda Wåhlin Simklubben Alingsås 2009 AW9209 25m 1:01.06
55 222 Elly Wåhlin Simklubben Alingsås 2009 AW9409 25m 1:10.66
56 192 Märta Daneberg Föreningen Uddevalla Sim 2010 25m
57 111 Moa Nordensäter Skara Simsällskap 2010 AI5810 25m
58 162 Molly Markusson Trollhättans Simsällskap 2010 AL6410 25m
59 58 Rebecca Sjölén Lidköpings Gymnastik o SS 2008 BB9608 25m
60 135 Agnes Laurio Skövde Simsällskap 2008 AI9408 25m
61 68 Anni Ramberg Sundin Mariestads Simsällskap 2010 AJ1210 25m
62 191 Alice Boutaba Föreningen Uddevalla Sim 2009 25m
2020-02-21 13:40:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
10 50m Ryggsim Herrar
Sponsor: New Promation
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 51 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 36.29
2 129 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 37.66
3 81 Albin Wassberg S 77 Stenungsund 2008 AJ6908 25m 39.74
4 196 Viggo Vikarand Föreningen Uddevalla Sim 2009 AE0509 25m 40.95
5 132 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 41.57
6 214 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 44.10
7 86 David Örstig S 77 Stenungsund 2009 AH6509 25m 44.96
8 219 Jonathan Hellberg Simklubben Alingsås 2009 AJ6909 25m 45.03
9 82 Filip Granlund S 77 Stenungsund 2010 AB3310 25m 45.10
10 173 Victor Elfving Varabygdens Simsällskap 2008 AM1908 25m 45.40
11 33 Max Johansson Kungsbacka Simsällskap 2008 AK2708 25m 47.80
12 101 Elliot Eliassen S 77 Stenungsund 2009 AU3909 25m 48.21
13 203 Ebbe Blomberg Föreningen Uddevalla Sim 2010 AG1110 25m 48.30
14 147 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 48.49
15 198 Bjarki Niklasson Föreningen Uddevalla Sim 2008 AO3708 25m 49.02
16 204 Liam Blomberg Föreningen Uddevalla Sim 2009 AU3109 25m 49.29
17 197 Samuel Övregaard Föreningen Uddevalla Sim 2008 AM9508 25m 49.38
18 83 Aston Perry S 77 Stenungsund 2009 AE1309 25m 49.51
19 153 Rasmus Olsson Trollhättans Simsällskap 2008 AG9708 25m 49.79
20 24 Oscar Schelin Karlsborgs Simklubb 2009 AU2109 25m 49.87
21 87 Arvid Fossum S 77 Stenungsund 2009 AH6709 25m 49.89
22 88 Noel Jansson S 77 Stenungsund 2009 AH6909 25m 50.10
23 186 Viktor Alfredsson Simklubben Vänersborg 2008 AN8908 25m 51.18
24 19 Anton Martinsson Karlsborgs Simklubb 2010 AA7110 25m 51.71
25 25 Charlie Severinkangas
Tildeberg
Karlsborgs Simklubb 2008 AR7908 25m 52.22
26 85 Noel Brånlid S 77 Stenungsund 2009 AE4509 25m 54.38
27 226 Valdemar Fredriksson Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1108 25m 54.63 EFT
28 187 William Walther Simklubben Vänersborg 2010 AE2710 25m 54.74
29 6 Erdi Gosalci Falköpings Simsällskap 2010 AF8510 25m 57.17
30 55 Sebastian Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2010 AA7910 25m 58.58
31 57 Hilding Jonson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AJ2509 25m 1:00.28
32 92 Nils Herweijer S 77 Stenungsund 2009 AJ5109 25m 1:01.26
33 238 Nils Bergqvist Skara Simsällskap 2008 AJ5508 50m 1:01.41 EFT
34 225 Eric Fredgren Kungsbacka Simsällskap 2008 AN6108 25m 1:04.63 EFT
35 227 Wilhelm Ek Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1308 25m 1:04.70 EFT
36 102 Sandor Brink S 77 Stenungsund 2010 AI1710 25m
37 103 Noel Kjelldahl S 77 Stenungsund 2010 AJ3110 25m
38 98 Filip Schlafer S 77 Stenungsund 2009 AU3709 25m
39 190 Adam Larsson Föreningen Uddevalla Sim 2009 25m
2020-02-21 13:40:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
11 100m Ryggsim Damer
Sponsor: EM Home
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 45 Elin Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AT0405 25m 1:12.50
2 73 Frida Rångeby S 77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 1:14.83
3 70 Wilma Bergman S 77 Stenungsund 2002 AR0202 25m 1:15.18
4 128 Ebba Jukic Skövde Simsällskap 2005 BF7205 25m 1:15.29
5 40 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AB1406 25m 1:16.32
6 123 Felicia  Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2005 AY2805 25m 1:16.75
7 64 Sofia Wallengren Mariestads Simsällskap 2002 AW3202 25m 1:17.21
8 137 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 1:17.35
9 14 Ellen Roslund Karlsborgs Simklubb 2003 AT4403 25m 1:17.84
10 47 Lilly Axelsson Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AW5606 25m 1:18.03
11 77 Hedvig Lycke S 77 Stenungsund 2007 AX5207 25m 1:18.57
12 125 Ella Winqvist Skövde Simsällskap 2007 AG6607 25m 1:19.34
13 50 Clara Westh Lidköpings Gymnastik o SS 2004 BT2404 25m 1:19.50
14 155 Alice Linnarsson Trollhättans Simsällskap 2006 BM1606 25m 1:20.15
15 72 Lina Back S 77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 1:20.68
16 65 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:20.92
17 146 Emma Wikberg Trollhättans Simsällskap 2007 AN2207 25m 1:21.97
18 177 Agnes Bennehed Simklubben Vänersborg 2005 AC3405 25m 1:24.26
19 74 Alva Anell S 77 Stenungsund 2005 BE5405 25m 1:24.67
20 75 Hailey Larsson S 77 Stenungsund 2007 AK7407 25m 1:24.71
21 76 Saga Wallin S 77 Stenungsund 2007 AW7207 25m 1:25.11
22 126 Sara Vendel Gunnarsson Skövde Simsällskap 2005 BD7805 25m 1:25.15
23 118 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 1:25.76
24 96 Agnes Ottosson S 77 Stenungsund 2007 BM3607 25m 1:26.96
25 46 Anna Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2007 AE1807 25m 1:27.21
26 130 Saga Leo Skövde Simsällskap 2006 BC5206 25m 1:27.34
27 7 Lisa Andersson Simklubben Götene 2005 AP1405 25m 1:29.96
28 131 Stella Andersson Skövde Simsällskap 2007 AO5607 25m 1:30.12
29 84 Stina Röhss S 77 Stenungsund 2007 BG7407 25m 1:30.17
30 2 Lisa Karlén Falköpings Simsällskap 2005 AL4805 25m 1:30.36
31 122 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m 1:31.26
32 148 Linnea Alfredsson Trollhättans Simsällskap 2006 BI4206 25m 1:31.50
33 213 Alma Haknert Simklubben Alingsås 2007 AH1807 25m 1:32.25
34 1 Clara Jonsson Falköpings Simsällskap 2006 AD3406 25m 1:33.37
35 194 Alva Dittmer Föreningen Uddevalla Sim 2007 AU4408 25m 1:34.17
36 212 Mira Löfgren Simklubben Alingsås 2005 AB3405 25m 1:37.14
37 114 Vanja Emanuelsson Fransson Skövde Simsällskap 2005 AB7605 50m 1:37.64
38 169 Elin Lindblom Varabygdens Simsällskap 2007 AS7207 25m 1:38.62
39 160 Kajsa Lövbrand Trollhättans Simsällskap 2005 BX2605 25m 1:39.47
40 159 Frida Blom Trollhättans Simsällskap 2006 BU4006 25m 1:39.68
41 78 Kajsa Witthof S 77 Stenungsund 2007 AX2407 25m 1:39.71
42 202 Moa Johansson Föreningen Uddevalla Sim 2006 BU3606 25m 1:46.53
43 16 Hanna Martinsson Karlsborgs Simklubb 2006 AF5606 25m 1:52.61
44 18 Maja Björserud Karlsborgs Simklubb 2006 AR1406 50m 2:01.82
45 172 Lova Johansson Varabygdens Simsällskap 2004 BY1804 25m 5:11.28 S3
46 20 Tindra Skogfält Karlsborgs Simklubb 2007 BK7007 25m
2020-02-21 13:40:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
12 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: Fazer Bageri
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 117 Ludvig Johansson Skövde Simsällskap 2003 AM9903 25m 1:08.03
2 11 Peter Jivanov Jönköpings Simsällskap 2002 AV8902 25m 1:10.31
3 42 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 25m 1:12.42
4 44 Christoffer Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AG6305 25m 1:12.75
5 124 Oskar André Skövde Simsällskap 2004 AS0504 25m 1:14.97
6 143 Anton Hägg Trollhättans Simsällskap 2004 AG2904 25m 1:15.17
7 179 Pontus Grönlund Simklubben Vänersborg 2005 AF1105 25m 1:16.05
8 71 David Kjellgren S 77 Stenungsund 2004 AI4504 25m 1:16.69
9 115 Anton Svensson Skövde Simsällskap 2001 AR6701 25m 1:16.82
10 66 Daniel Lönnquist Mariestads Simsällskap 2005 AR3305 25m 1:17.15
11 120 Alvin Silow Skövde Simsällskap 2005 AF0905 25m 1:19.10
12 127 Simon Hassel Skövde Simsällskap 2003 AX6303 25m 1:20.14
13 142 William Hägg Trollhättans Simsällskap 2002 AM1502 25m 1:20.70
14 178 Tommy Lundberg Simklubben Vänersborg 2005 AB1305 25m 1:21.94
15 52 William Bogensberger Lidköpings Gymnastik o SS 2007 AH2707 25m 1:24.74
16 134 Leo Partanen Skövde Simsällskap 2007 AI1707 25m 1:26.75
17 182 Hugo Johansson Simklubben Vänersborg 2005 AQ6505 25m 1:27.65
18 149 Alim Inal Trollhättans Simsällskap 2006 AQ8906 25m 1:27.74
19 193 Kevin Hallgren Föreningen Uddevalla Sim 2007 AO3707 25m 1:28.54
20 145 Viktor Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AI2306 25m 1:30.24
21 48 Lukas Rasmussen Lidköpings Gymnastik o SS 2004 AV7304 25m 1:30.61
22 144 Melker Alfredsson Trollhättans Simsällskap 2006 AC5906 25m 1:30.66
23 17 William Blixt Karlsborgs Simklubb 2004 AT0904 25m 1:33.99
24 154 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m 1:35.98
25 67 Martin von Knorring Mariestads Simsällskap 2005 AR1305 25m 1:36.60
26 199 Cornelis Lillesköld Föreningen Uddevalla Sim 2007 AS9507 25m 1:39.35
27 5 Simon Magnerfelt Falköpings Simsällskap 2005 AZ3305 25m 1:53.25
28 35 Gustav Landgren Kungsbacka Simsällskap 2007 AU2307 25m
29 141 Christian Ibrahim Trollhättans Simsällskap 2006 25m
30 150 Hugo Inhammar Trollhättans Simsällskap 2005 AU0905 25m
31 165 Alvin Brink Sorby Varabygdens Simsällskap 2006 25m
32 236 Alfred Erlandsson Skara Simsällskap 2002 BA5102 25m EFT
2020-02-21 13:40:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
13 400m Frisim Damer
Sponsor: Sundlings
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 123 Felicia  Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2005 AY2805 25m 4:52.82
2 70 Wilma Bergman S 77 Stenungsund 2002 AR0202 25m 4:55.77
3 73 Frida Rångeby S 77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 4:57.72
4 65 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 50m 5:01.62
5 128 Ebba Jukic Skövde Simsällskap 2005 BF7205 25m 5:03.35
6 64 Sofia Wallengren Mariestads Simsällskap 2002 AW3202 25m 5:09.27
7 137 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 5:15.68
8 75 Hailey Larsson S 77 Stenungsund 2007 AK7407 25m 5:19.57
9 41 Rebecka Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2003 BH1803 25m 5:21.84
10 39 Gabriella Björkdahl Lidköpings Gymnastik o SS 2004 AM1404 25m 5:22.00
11 72 Lina Back S 77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 5:26.95
12 74 Alva Anell S 77 Stenungsund 2005 BE5405 25m 5:31.44
13 77 Hedvig Lycke S 77 Stenungsund 2007 AX5207 25m 5:33.38
14 155 Alice Linnarsson Trollhättans Simsällskap 2006 BM1606 25m 5:37.01
15 119 Sara Markevind Skövde Simsällskap 2006 AD7206 25m 5:41.94
16 7 Lisa Andersson Simklubben Götene 2005 AP1405 25m 5:48.96
17 76 Saga Wallin S 77 Stenungsund 2007 AW7207 25m 5:51.01
18 84 Stina Röhss S 77 Stenungsund 2007 BG7407 25m 5:58.66
19 96 Agnes Ottosson S 77 Stenungsund 2007 BM3607 25m 6:00.77
20 78 Kajsa Witthof S 77 Stenungsund 2007 AX2407 25m 6:18.96
21 194 Alva Dittmer Föreningen Uddevalla Sim 2007 AU4408 25m 7:04.27
22 202 Moa Johansson Föreningen Uddevalla Sim 2006 BU3606 25m
23 159 Frida Blom Trollhättans Simsällskap 2006 BU4006 25m
24 171 Fanny Gunnarsmo Varabygdens Simsällskap 2006 BJ3806 25m
25 2 Lisa Karlén Falköpings Simsällskap 2005 AL4805 25m
26 1 Clara Jonsson Falköpings Simsällskap 2006 AD3406 25m
27 160 Kajsa Lövbrand Trollhättans Simsällskap 2005 BX2605 25m
2020-02-21 13:40:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
14 400m Frisim Herrar
Sponsor: Dina Försäkringar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 11 Peter Jivanov Jönköpings Simsällskap 2002 AV8902 50m 4:45.26
2 117 Ludvig Johansson Skövde Simsällskap 2003 AM9903 25m 4:50.78
3 120 Alvin Silow Skövde Simsällskap 2005 AF0905 25m 4:56.32
4 180 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 25m 4:57.36 S14
5 143 Anton Hägg Trollhättans Simsällskap 2004 AG2904 25m 5:01.74
6 71 David Kjellgren S 77 Stenungsund 2004 AI4504 25m 5:18.63
7 44 Christoffer Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AG6305 25m 5:25.40
8 127 Simon Hassel Skövde Simsällskap 2003 AX6303 50m 5:35.47
9 170 Viktor Larsson Varabygdens Simsällskap 2006 AR4906 25m 5:47.07
10 154 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m 6:20.29
11 199 Cornelis Lillesköld Föreningen Uddevalla Sim 2007 AS9507 25m
12 149 Alim Inal Trollhättans Simsällskap 2006 AQ8906 25m
13 243 Andreas Caspersen Simklubben Alingsås 2007 AD0707 25m EFT
14 124 Oskar André Skövde Simsällskap 2004 AS0504 25m
15 193 Kevin Hallgren Föreningen Uddevalla Sim 2007 AO3707 25m
16 236 Alfred Erlandsson Skara Simsällskap 2002 BA5102 25m EFT
2020-02-21 13:40:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
15 25m Bröstsim Damer
Sponsor: Dina Försäkringar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 217 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m 26.38
2 112 Astrid Frisberg Skara Simsällskap 2014 AA0614 25m 35.09
3 232 Lina Petersson Skara Simsällskap 2011 25m EFT
2020-02-21 13:40:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
16 25m Bröstsim Herrar
Sponsor: Optiker Karvik
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 113 Vilmer Stjernqvist Skara Simsällskap 2012 AB0512 25m 33.02
2 242 Mattis Rosén Simklubben Alingsås 2012 25m EFT
3 22 pontus martinsson Karlsborgs Simklubb 2013 AA3713 25m
4 228 Vilgot Åhlin Lidköpings Gymnastik o SS 2011 25m EFT
2020-02-21 13:40:42 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Dina Försäkringar Race 2020
Plats: Arrangör: Lidköpings Gymnastik o Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 22 feb 2020
17 50m Bröstsim Damer
Sponsor: Colorama
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 29 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 39.44
2 79 Fanny Falk S 77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 41.08
3 121 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 41.74
4 151