Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 11:04 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
513 |
1 |
Veronica Jersild |
2010 |
1060AI |
KVIK |
|
25m |
|
543 |
2 |
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
1058AI |
KVIK |
|
25m |
|
529 |
3 |
Cirke Bonde Bennedsen |
2010 |
1012AI |
KVIK |
|
25m |
|
535 |
4 |
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
KVIK |
|
25m |
|
541 |
5 |
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
1050AI |
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
538 |
1 |
Lola Svea Secher Skeem |
2010 |
1044AI |
KVIK |
|
25m |
|
544 |
2 |
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
KVIK |
|
25m |
3:25.03 |
534 |
3 |
Irma Valskov Weichardt |
2010 |
1024AI |
KVIK |
|
25m |
2:25.86 |
530 |
4 |
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
KVIK |
|
25m |
2:27.60 |
536 |
5 |
Leonora Noll |
2010 |
1038AI |
KVIK |
|
25m |
|
526 |
6 |
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
537 |
1 |
Liva Jørgensen |
2010 |
1040AI |
KVIK |
|
25m |
2:17.83 |
532 |
2 |
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
KVIK |
|
25m |
2:09.82 |
528 |
3 |
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
KVIK |
|
25m |
2:02.43 |
539 |
4 |
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
KVIK |
|
25m |
2:08.07 |
540 |
5 |
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
KVIK |
|
25m |
2:13.04 |
542 |
6 |
Tusnelda Stenkilsson |
2010 |
1056AI |
KVIK |
|
25m |
2:19.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:52.51 |
467 |
2 |
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:50.39 |
595 |
3 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:38.63 |
527 |
4 |
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
KVIK |
|
25m |
1:48.96 |
461 |
5 |
Marie Louise Avnsø |
2009 |
0942AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:52.51 |
468 |
6 |
Malou Voigt |
2009 |
0988AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:02.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:32.48 |
462 |
2 |
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:31.39 |
458 |
3 |
Smilla Frederiksen |
2010 |
1032AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:28.82 |
306 |
4 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.08 |
471 |
5 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.33 |
476 |
6 |
Elise Vedel |
2009 |
0944AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:32.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
594 |
1 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:24.71 |
593 |
2 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:23.08 |
277 |
3 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.38 |
607 |
4 |
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
0716AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:19.55 |
350 |
5 |
Asta Edelbo Pedersen |
2006 |
0618AQ |
ORIENT |
|
25m |
1:24.02 |
346 |
6 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
ORIENT |
|
25m |
1:25.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:16.05 |
318 |
2 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.09 |
369 |
3 |
Maria Bøgh |
2002 |
0206BF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.20 |
432 |
4 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.96 |
308 |
5 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.76 |
307 |
6 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.52 |
285 |
2 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.29 |
317 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.43 |
501 |
4 |
Helene Orben |
2005 |
0548BA |
FARUM |
|
50m |
1:12.08 |
478 |
5 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.42 |
319 |
6 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
597 |
1 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:11.00 |
427 |
2 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.83 |
313 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.62 |
276 |
4 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.71 |
616 |
5 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.99 |
356 |
6 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.36 |
283 |
2 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.10 |
320 |
3 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.67 |
423 |
4 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.09 |
449 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.36 |
315 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
614 |
1 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:07.18 |
417 |
2 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.36 |
512 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:05.95 |
507 |
4 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
50m |
1:06.08 |
437 |
5 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.49 |
279 |
6 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.48 |
312 |
2 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.01 |
311 |
3 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:01.87 |
450 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.98 |
310 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.15 |
426 |
6 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:05.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|