2020-04-09   20:22:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne 2019 Syd    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  08:39   
  Arrangør  Region Sjælland & NIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 10:30 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
94  Phillip Knudsen  2007  0787AJ  HERLUFSHOL    25m   
187  August Ibsen  2008  0807AF  VI39    25m  56.32 
178  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Filip Usiewicz  2008  0831AI  VATCPH-STT    25m  54.11 
138  Christian V. F. Jakobsen  2008  0869AI  KVIK    25m  48.84 
148  Lucas Lund Warner  2008  0893AL  KVIK    25m  48.48 
177  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  0821AE  TUNE    25m  48.67 
180  Frederik Kindberg  2008  0885AF  VI39    25m  49.28 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Marcus Bilberg Lund  2008  0889AI  KVIK    25m  47.88 
215  Oliver Hentzen Tordrup  2008  0897AI  VEST    25m  47.03 
15  Adam Hardt Andersen  2008  0809AJ  RINGSTED    25m  46.73 
48  Rasmus Helmark  2008  0857AI  ISHØJ    25m  47.02 
116  Daniel Holger Dyhr  2008  0833AE  GSK    25m  47.58 
213  Mads Ulslev Parbst  2008  0871AD  VEST    25m  48.17 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Andreas M. Nielsen  2008  0873AE  NÆSTVED    25m  46.22 
84  Villum Alstrøm  2008  0823AC  HOVEDSTAD    25m  45.90 
114  Anders Koch Jensen  2008  0841AD  GSK    25m  45.11 
150  William R. Blaasvær  2008  0829AI  KVIK    25m  45.53 
206  Cornelius K. Andreassen  2008  0885AE  VEST    25m  46.01 
63  Albert Singer  2008  0885AC  HOVEDSTAD    25m  46.25 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Peter Emil Dyhr  2008  0897AD  GSK    25m  44.93 
69  Buster Watkin  2008  0839AE  HOVEDSTAD    25m  44.74 
202  Holger Larsen  2008  0807AG  VAT CPH-MK    25m  44.19 
166  Dion Veliqi  2008  0843AI  SK-SYD    25m  44.48 
10  Elias Løkken Boss  2008  0883AE  RØNNE    25m  44.81 
75  Frederik Billing  2008  0853AC  HOVEDSTAD    25m  45.02 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Lukas Hansen  2008  0863AJ  VORDINGB    25m  43.70 
41  Pelle Christian Severin  2008  0831AB  KØGE    25m  42.73 
37  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  0775AG  KØGE    25m  41.97 
58  Sebastian K Olesen  2008  0875AA  HVIDOVRE    25m  42.51 
67  Anton Wiuf  2008  0895AC  HOVEDSTAD    25m  43.42 
25  Nicolai Molter Petersen  2008  0873AH  NÆSTVED    25m  43.85 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  0797AE  KVIK    25m  41.51 
91  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  40.37 
198  Nathan Kongstad  2007  0795AK  VAT CPH-MK    25m  39.96 
11  Laurits Erichsen  2007  0717AI  RØNNE    25m  40.19 
134  William Bugge  2008  0899AC  VATCPH-STT    25m  41.45 
212  Mads Duer Laurberg  2008  0865AE  VEST    25m  41.67 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  39.51 
141  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  38.52 
183  Mathias Johansen  2007  0723AF  VI39    25m  37.99 
47  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  38.08 
71  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  39.26 
184  Nikolaj Nielsen  2007  0793AG  VI39    25m  39.66 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Emil Mandsberg  2008  0885AD  VI39    25m  40.73 
223  Asger Friis Justesen  2008  0831AC  VORDINGB    25m  38.56 
170  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m  36.82 
169  Noa Riis  2008  0859AE  SK-SYD    25m  37.75 
39  Mikkel Skoubo  2008  0841AB  KØGE    25m  40.11 
31  Kristoffer Fjeldsted  2008  0853AB  KØGE    25m  40.82 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Hjalte Lildballe Møller  2007  0733AA  KØGE    25m  37.71 
182  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  36.53 
42  Storm Melgaard  2007  0755AF  KØGE    25m  34.09 
95  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  35.51 
146  Thorkild Bjørn  2007  0739AE  KVIK    25m  37.42 
186  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  37.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark