2020-02-22   01:50:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  30.33   
70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  50 m  30.50   
202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  31.39   
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  50 m  31.43   
204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  31.75   
113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  32.02   
38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  32.33   
Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  50 m  32.67   
219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  50 m  32.75   
10  228  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  33.04   
11  275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  50 m  33.20   
12  229  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  33.39   
13  177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m  33.52   
14  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  25 m  33.52   
15  28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m  33.87   
16  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  33.91   
17  199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  33.92   
18  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  33.92   
19  69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  34.07   
20  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m  34.19   
21  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  34.24   
22  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  34.32   
23  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  34.42   
24  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  34.61   
25  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  50 m  34.74   
26  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  34.93   
27  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  25 m  35.19   
28  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  35.21   
29  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  35.59   
30  31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  35.64   
31  206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  35.93   
32  67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  50 m  36.44   
33  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  36.97   
34  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  50 m  37.01   
35  40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  37.12   
36  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  37.28   
37  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  38.03   
38  115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  38.09   
39  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  38.35   
40  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  38.96   
41  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  40.23   
42  129  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  25 m  40.42   
43  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  40.62   
44  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  25 m  41.85   
45  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  42.22   
46  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  25 m  43.99   
47  132  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  1:02.40   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
2_S
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  27.14   
34  Svarrer Julius  2005  A6 SLANGE  0507AH  50 m  27.36   
213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  50 m  29.05   
81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  29.21   
209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  50 m  29.98   
182  Heinrichsen Linus  2006  HELSINGØR  0693AE  25 m  30.63   
134  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  25 m  30.64   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  50 m  30.90   
65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  50 m  30.95   
10  75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  31.10   
11  258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  31.52   
12  214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  25 m  32.33   
13  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  32.35   
14  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  25 m  33.15   
15  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  33.39   
16  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  50 m  33.56   
17  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  33.59   
18  180  Clausen Jonas Holm  2006  HELSINGØR  0603AK  25 m  33.66   
19  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  25 m  34.05   
20  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  35.58   
21  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  36.21   
22  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  25 m  36.85   
23  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  50 m  37.09   
24  18  Damsgaard Frederik  2006  A6JYLLINGE  0613AH  25 m  38.65   
25  131  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  41.81   
26  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m  47.75   
27  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
3_S
Løb 3, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Paaske Andrea  2001  A6JYLLINGE  0186AF  50 m  28.36   
84  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  29.14   
98  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  29.72   
20  Petersson Katja Korbo  2001  A6JYLLINGE  0134AA  25 m  29.94   
240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  50 m  30.06   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  30.07   
162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  30.19   
64  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  30.23   
158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  30.24   
10  233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  30.28   
11  110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  30.44   
12  89  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  30.58   
13  96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  30.71   
14  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  30.82   
15  11  Schelde-Mollerup Lærke  2003  A6JYLLINGE  0358AB  50 m  30.85   
16  146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  30.88   
17  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  30.92   
18  97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  31.03   
19  172  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  50 m  31.14   
20  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  31.18   
21  61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  50 m  31.21   
22  111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  31.26   
23  121  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  31.29   
24  16  Jensen Pernille Elm  2003  A6JYLLINGE  0302AI  50 m  31.31   
25  170  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  50 m  31.32   
26  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  31.36   
27  226  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  31.59   
28  12  Brage Silja  2005  A6JYLLINGE  0544AL  25 m  31.62   
29  35  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6 SLANGE  0414AM  50 m  31.63   
30  247  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  31.68   
31  237  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  32.01   
32  145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  32.12   
33  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  32.20   
34  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  32.44   
35  92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  32.63   
36  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  32.71   
37  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  33.02   
38  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  33.34   
39  10  Andersen Juliane Bo  2005  A6JYLLINGE  0564AL  50 m  33.51   
40  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  33.54   
41  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  50 m  33.68   
42  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  33.76   
43  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  33.81   
44  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  34.13   
45  175  Weber Johanne  2005  HELSINGØR  0574AH  25 m  34.59   
46  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  34.72   
47  33  Møller Freja  2004  A6 SLANGE  0442AF  50 m  34.81   
48  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  35.20   
49  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  35.28   
50  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m  35.49   
51  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  35.68   
52  51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  35.87   
53  63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  25 m  36.08   
54  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  50 m  36.93   
55  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  41.46   
56  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  49.08   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
4_S
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  25.60   
Bojesen Frederik  2002  A6JYLLINGE  0281AB  50 m  26.09   
128  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  25 m  27.56   
244  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  27.61   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  27.64   
293  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  28.10   
174  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  25 m  28.20   
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  28.31   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  50 m  28.62   
10  26  Therkelsen Nicolai  2003  A6 LAKSEN  0337AG  50 m  28.79   
11  109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  28.95   
12  Røpke Emil Stenholt  2004  A6JYLLINGE  0429AA  25 m  29.01   
13  91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  29.12   
14  235  Eilersen Mads Frederik  2001  GENTOFTE  0149AS  25 m  29.18   
15  159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  29.26   
16  227  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  29.31   
17  242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  25 m  29.31   
18  23  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6JYLLINGE  0481AB  25 m  29.35   
19  13  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6JYLLINGE  0359AN  50 m  29.36   
20  Kortegaard Anders K.  2004  A6JYLLINGE  0471AB  25 m  29.45   
21  171  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  29.62   
22  116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  29.84   
23  101  Sørensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  25 m  30.03   
24  17  Toftehøj Victor  2003  A6JYLLINGE  0309AG  25 m  30.19   
25  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  30.24   
26  56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  30.36   
27  25  Hansen Emil Witzner  2004  A6 LAKSEN  0475AD  25 m  30.65   
28  105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  30.97   
29  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  31.10   
30  54  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  32.30   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
5_S
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  31.56   
70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  31.76   
Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  33.21   
202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  34.10   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  34.13   
27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  34.43   
106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  34.69   
230  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  25 m  35.28   
186  Nielsen Sofie Anker  2006  HELSINGØR  0694AU  25 m  35.32   
10  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  35.48   
11  38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  35.54   
12  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  25 m  35.66   
13  216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  35.84   
14  130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  36.11   
15  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m  36.16   
16  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  36.27   
17  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  37.17   
18  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  50 m  37.20   
19  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  37.48   
20  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  37.57   
21  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  37.78   
22  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  25 m  37.79   
23  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  38.44   
24  72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  38.49   
25  39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  50 m  39.08   
26  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  39.39   
27  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  40.38   
28  176  Bay-Jensen Anna  2006  HELSINGØR  0618AR  25 m  41.00   
29  266  Jørgensen Mette Roat  2007  VÆRLØSE  0716AU  25 m  43.27   
30  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  44.28   
31  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  50 m  49.47   
32  132  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  50.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
6_S
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  25 m  30.18   
212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  31.10   
44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  31.12   
104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  31.65   
213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  32.17   
65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  32.33   
81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  32.41   
136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  25 m  33.25   
203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  33.34   
10  211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  50 m  33.70   
11  208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m  33.82   
12  76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  50 m  34.46   
13  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  50 m  35.11   
14  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  35.50   
15  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  35.69   
16  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  36.25   
17  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  50 m  38.36   
18  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  50 m  38.44   
19  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  25 m  40.26   
20  138  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  25 m  41.74   
21  181  Allin Laurits Højgaard  2006  HELSINGØR  0659AI  25 m  41.75   
22  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  50 m  42.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
7_S
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
99  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  25 m  27.76   
149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  30.51   
53  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  30.52   
162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  31.20   
246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  25 m  31.20   
19  Wiuff Cecilie  2000  A6JYLLINGE  0072AB  25 m  31.47   
110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  31.61   
103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  31.91   
111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  32.21   
10  241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  25 m  32.95   
11  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  33.46   
12  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  33.97   
13  86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  34.28   
14  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  34.75   
15  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m  34.76   
16  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  35.63   
17  36  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6 SLANGE  0546AV  25 m  35.77   
18  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m  36.45   
19  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  36.81   
20  225  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  37.07   
21  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  25 m  37.55   
22  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  25 m  40.97   
23  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  50.65   
24  142  Bøgh Maria  2002  HØRSHOLM  0206BF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  27.94   
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  29.24   
244  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  25 m  29.46   
101  Sørensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  25 m  30.06   
232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  25 m  30.38   
147  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  30.49   
14  Wiuff Nicolai  2002  A6JYLLINGE  0243AB  25 m  31.24   
15  Tranum Noah  2004  A6JYLLINGE  0449AG  25 m  31.94   
159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  32.15   
10  238  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  32.99   
11  90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  33.10   
12  56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  25 m  34.54   
13  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  34.65   
14  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  25 m  35.61   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
9_S
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  5:24.30   
71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  50 m  5:41.28   
69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  5:41.53   
228  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  5:51.66   
45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  5:55.56   
230  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  50 m  6:46.37   
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m    RES 
102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m    RES 
263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m    RES 
10  267  Hessner Nanna  2007  VÆRLØSE  0764AU  25 m    RES 
11  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  25 m    RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
10_S
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  5:01.32   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  50 m  5:20.84   
76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  5:24.56   
82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  5:24.58   
258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  5:32.38   
196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  50 m  5:38.25   
254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  5:43.08   
213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  5:46.29   
112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  6:47.65   
10  104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
11_S
Løb 11, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  4:57.92   
100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  5:00.62   
157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  5:03.04   
154  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  5:04.42   
21  Ruby Lærke Toft  1999  A6JYLLINGE  9996AG  25 m  5:13.12   
48  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  5:14.13   
158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  5:17.31   
92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  25 m  5:22.04   
164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  5:25.64   
10  245  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  25 m  5:28.58   
11  86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  5:33.95   
12  88  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  5:40.59   
13  255  Norling Iben Ebdrup  2005  VÆRLØSE  0546AU  25 m  5:44.71  RES 
14  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  5:59.20  RES 
15  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  6:29.55  RES 
16  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m    RES 
17  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m    RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
12_S
Løb 12, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  4:46.98   
58  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  4:49.84   
57  Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  25 m  4:52.97   
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  5:03.66   
85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  25 m  5:20.04   
52  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  5:23.38   
79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  5:37.34   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
13_S
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  33.52   
71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  25 m  33.91   
114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  36.05   
219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  25 m  36.54   
177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m  36.63   
130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  37.12   
201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  37.43   
277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  37.54   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  50 m  38.03   
10  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  38.07   
11  106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  38.31   
12  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  38.34   
13  45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  50 m  38.40   
14  115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  38.41   
15  186  Nielsen Sofie Anker  2006  HELSINGØR  0694AU  25 m  38.43   
16  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  50 m  39.17   
17  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  25 m  40.22   
18  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  40.35   
19  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  40.76   
20  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m  40.92   
21  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m  41.08   
22  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  41.38   
23  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  50 m  41.39   
24  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  41.71   
25  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  43.02   
26  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  43.59   
27  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  50 m  44.20   
28  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  44.33   
29  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  44.67   
30  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  50 m  45.83   
31  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  25 m  46.31   
32  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  50 m  46.42   
33  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  25 m  51.40   
34  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  52.22   
35  132  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  25 m  58.96   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
14_S
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  25 m  31.58   
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  32.82   
43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  33.20   
208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m  33.43   
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  33.78   
44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  50 m  35.42   
42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  35.66   
112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  36.75   
200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  37.69   
10  82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  50 m  37.80   
11  134  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  25 m  38.08   
12  203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  38.09   
13  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  38.55   
14  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  50 m  39.50   
15  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m  40.66   
16  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  41.00   
17  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  49.00   
18  131  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  50.41   
19  138  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  25 m  50.96   
20  18  Damsgaard Frederik  2006  A6JYLLINGE  0613AH  25 m  52.57   
21  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m  52.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
15_S
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  33.44   
100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  33.53   
16  Jensen Pernille Elm  2003  A6JYLLINGE  0302AI  50 m  33.92   
98  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  34.76   
241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  35.49   
233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  25 m  35.54   
175  Weber Johanne  2005  HELSINGØR  0574AH  25 m  36.00   
97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  36.07   
63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  36.09   
10  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  36.20   
11  33  Møller Freja  2004  A6 SLANGE  0442AF  50 m  37.04   
12  12  Brage Silja  2005  A6JYLLINGE  0544AL  25 m  37.25   
13  231  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  38.01   
14  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  38.36   
15  246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  40.17   
16  225  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  25 m  40.80   
17  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  41.15   
18  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  41.54   
19  255  Norling Iben Ebdrup  2005  VÆRLØSE  0546AU  25 m  43.43   
20  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  25 m  43.58   
21  61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  25 m  44.20   
22  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m  44.41   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
16_S
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  29.93   
Kortegaard Anders K.  2004  A6JYLLINGE  0471AB  25 m  30.37   
56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  25 m  31.97   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  33.43   
173  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  33.43   
105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  33.52   
147  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  33.53   
238  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  25 m  33.92   
242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  25 m  34.91   
10  17  Toftehøj Victor  2003  A6JYLLINGE  0309AG  50 m  35.20   
11  109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  35.57   
12  227  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  35.57   
13  159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  36.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
17_S
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  28.07   
74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  28.26   
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  50 m  28.57   
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  50 m  29.30   
229  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  25 m  29.65   
39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  29.78   
66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  50 m  29.87   
204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  29.87   
202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  29.96   
10  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  30.47   
11  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  25 m  30.70   
12  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  50 m  30.90   
13  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  30.95   
14  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  31.33   
15  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  31.59   
16  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  31.79   
17  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  31.89   
18  40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  32.01   
19  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  32.03   
20  67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  50 m  32.05   
21  206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  32.20   
22  216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  50 m  32.28   
23  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  32.37   
24  31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  32.40   
25  106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  32.64   
26  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  32.79   
27  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  25 m  32.91   
28  201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  32.91   
29  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  33.01   
30  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  33.10   
31  115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  34.19   
32  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  50 m  34.33   
33  176  Bay-Jensen Anna  2006  HELSINGØR  0618AR  25 m  34.70   
34  198  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  34.73   
35  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  34.75   
36  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  50 m  34.94   
37  129  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  25 m  35.29   
38  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  37.03   
39  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  50 m  37.66   
40  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  50 m  38.74   
41  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  42.04   
42  267  Hessner Nanna  2007  VÆRLØSE  0764AU  25 m  43.51   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
18_S
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  50 m  26.29   
182  Heinrichsen Linus  2006  HELSINGØR  0693AE  25 m  27.06   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  27.83   
212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  27.97   
134  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  25 m  28.32   
208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m  28.35   
104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  28.62   
136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  29.00   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  29.04   
10  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  29.46   
11  112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  29.86   
12  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  29.93   
13  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  50 m  30.15   
14  254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  30.31   
15  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  50 m  30.40   
16  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  25 m  30.51   
17  180  Clausen Jonas Holm  2006  HELSINGØR  0603AK  25 m  31.13   
18  75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  31.28   
19  214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  25 m  31.32   
20  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  50 m  32.10   
21  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  32.28   
22  18  Damsgaard Frederik  2006  A6JYLLINGE  0613AH  25 m  32.34   
23  131  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  32.51   
24  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m  32.85   
25  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  33.74   
26  181  Allin Laurits Højgaard  2006  HELSINGØR  0659AI  25 m  34.01   
27  138  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  25 m  34.56   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
19_S
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Paaske Andrea  2001  A6JYLLINGE  0186AF  50 m  26.90   
19  Wiuff Cecilie  2000  A6JYLLINGE  0072AB  25 m  26.90   
99  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  27.14   
84  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  27.26   
64  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  27.61   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  28.01   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  25 m  28.03   
35  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6 SLANGE  0414AM  25 m  28.05   
96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  25 m  28.21   
10  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  28.23   
11  170  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  25 m  28.26   
12  53  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  28.37   
13  100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  28.39   
14  162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  50 m  28.43   
15  98  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  28.48   
16  110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  28.49   
17  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  28.76   
18  146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  28.77   
19  226  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  28.94   
20  291  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  28.94   
21  92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  29.11   
22  172  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  25 m  29.13   
23  48  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  29.17   
24  247  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  25 m  29.21   
25  10  Andersen Juliane Bo  2005  A6JYLLINGE  0564AL  25 m  29.26   
26  240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  29.29   
27  36  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6 SLANGE  0546AV  25 m  29.66   
28  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  29.68   
29  111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  29.84   
30  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  30.01   
31  237  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  30.22   
32  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  30.34   
33  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  30.38   
34  145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  30.48   
35  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  30.67   
36  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  30.75   
37  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  31.44   
38  63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  31.70   
39  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  31.94   
40  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  32.04   
41  142  Bøgh Maria  2002  HØRSHOLM  0206BF  25 m  32.14   
42  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  32.18   
43  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  50 m  32.22   
44  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  50 m  32.89   
45  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  35.20   
46  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  40.34   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
20_S
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
57  Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  25 m  23.73   
120  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  23.92   
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  23.96   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  24.91   
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  25.21   
293  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  25.24   
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  25.63   
244  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  25.90   
128  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  25 m  26.01   
10  13  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6JYLLINGE  0359AN  50 m  26.15   
11  15  Tranum Noah  2004  A6JYLLINGE  0449AG  25 m  26.23   
12  58  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  26.47   
13  171  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  50 m  26.88   
14  101  Sørensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  27.07   
15  23  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6JYLLINGE  0481AB  25 m  27.59   
16  109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  27.65   
17  173  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  27.90   
18  159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  27.93   
19  116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  27.98   
20  174  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  50 m  27.98   
21  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  25 m  28.14   
22  Røpke Emil Stenholt  2004  A6JYLLINGE  0429AA  25 m  28.44   
23  105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  50 m  28.62   
24  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  25 m  28.88   
25  56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  29.02   
26  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  29.35   
27  243  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  34.53   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
21_S
Løb 21, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  4:37.92   
74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  4:50.14   
Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  4:51.17   
199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  4:57.35   
72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  5:04.53   
28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m  5:12.68   
27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  5:15.33  RES 
67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  5:17.14  RES 
40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  5:18.32  RES 
10  39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  50 m  5:18.53  RES 
11  129  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  25 m  5:32.37  RES 
12  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  50 m  5:35.94  RES 
13  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  5:57.80  RES 
14  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m    RES 
15  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m    RES 
16  266  Jørgensen Mette Roat  2007  VÆRLØSE  0716AU  25 m    RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
22_S
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
34  Svarrer Julius  2005  A6 SLANGE  0507AH  25 m  4:14.91   
211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  25 m  4:30.09   
65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  4:43.45   
42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  4:45.63   
43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  4:47.42   
272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  5:04.71   
37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  25 m  5:06.40  RES 
200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  5:24.75  RES 
203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  6:13.17  RES 
10  18  Damsgaard Frederik  2006  A6JYLLINGE  0613AH  25 m    RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
23_S
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  4:27.57   
11  Schelde-Mollerup Lærke  2003  A6JYLLINGE  0358AB  25 m  4:28.19   
Paaske Andrea  2001  A6JYLLINGE  0186AF  50 m  4:31.16   
121  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  4:31.57   
291  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  4:33.39   
163  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  4:34.70   
12  Brage Silja  2005  A6JYLLINGE  0544AL  25 m  4:40.18   
89  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  4:41.45   
169  Madsen Olivia Ida  2003  HELSINGØR  0316BH  50 m  4:43.44   
10  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  4:46.13   
11  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  4:47.80   
12  146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  4:47.86   
13  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  4:49.30  RES 
14  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  25 m  5:05.90  RES 
15  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  5:14.29  RES 
16  51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  50 m  5:27.10  RES 
17  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  5:30.05  RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
24_S
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Bojesen Frederik  2002  A6JYLLINGE  0281AB  25 m  3:57.13   
147  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  4:02.71   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  4:19.42   
91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  4:20.41   
26  Therkelsen Nicolai  2003  A6 LAKSEN  0337AG  25 m  4:20.54   
116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  4:22.18   
14  Wiuff Nicolai  2002  A6JYLLINGE  0243AB  50 m  4:32.15   
25  Hansen Emil Witzner  2004  A6 LAKSEN  0475AD  25 m  4:39.83   
54  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  4:40.76   
10  15  Tranum Noah  2004  A6JYLLINGE  0449AG  50 m  4:42.35   
11  224  Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  50 m  4:44.04   
12  235  Eilersen Mads Frederik  2001  GENTOFTE  0149AS  25 m  4:49.30   
13  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  4:50.82  RES 
14  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  4:55.89  RES 
15  242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  25 m  5:03.94  RES 
16  90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  5:06.81  RES 
17  243  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  5:31.55  RES 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
25_S
Løb 25, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
19  Wiuff Cecilie  2000  A6JYLLINGE  0072AB  50 m  2:14.76   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  2:20.79   
11  Schelde-Mollerup Lærke  2003  A6JYLLINGE  0358AB  25 m  2:24.65   
64  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  2:29.02   
100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  2:29.93   
121  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  2:30.31   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  25 m  2:31.42   
146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  2:31.81   
164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  2:32.83   
10  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  2:32.91   
11  12  Brage Silja  2005  A6JYLLINGE  0544AL  25 m  2:34.08   
12  96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  25 m  2:35.47   
13  16  Jensen Pernille Elm  2003  A6JYLLINGE  0302AI  25 m  2:40.46   
14  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  2:42.64   
15  35  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6 SLANGE  0414AM  25 m  2:42.83   
16  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  2:43.33   
17  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  2:44.06   
18  69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  2:45.45   
19  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  2:45.95   
20  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  2:46.18   
21  10  Andersen Juliane Bo  2005  A6JYLLINGE  0564AL  25 m  2:46.73   
22  33  Møller Freja  2004  A6 SLANGE  0442AF  25 m  2:47.29   
23  202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  2:47.62   
24  38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  2:48.77   
25  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  2:51.17   
26  Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  2:52.85   
27  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  2:55.19   
28  199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  2:55.35   
29  239  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  3:01.82   
30  36  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6 SLANGE  0546AV  25 m  3:08.68   
31  115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  3:46.63   
32  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m     
33  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m     
34  28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m     
35  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m     
36  71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  25 m     
37  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m     
38  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m     
39  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m     
40  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  25 m     
41  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m     
42  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  25 m     
43  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
26_S
Løb 26, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  2:04.27   
14  Wiuff Nicolai  2002  A6JYLLINGE  0243AB  25 m  2:09.32   
34  Svarrer Julius  2005  A6 SLANGE  0507AH  25 m  2:12.76   
26  Therkelsen Nicolai  2003  A6 LAKSEN  0337AG  25 m  2:16.02   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  2:16.69   
15  Tranum Noah  2004  A6JYLLINGE  0449AG  25 m  2:19.20   
116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:26.06   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  2:27.23   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  2:27.51   
10  Røpke Emil Stenholt  2004  A6JYLLINGE  0429AA  25 m  2:27.93   
11  17  Toftehøj Victor  2003  A6JYLLINGE  0309AG  25 m  2:30.30   
12  65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  2:31.61   
13  105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  25 m  2:32.62   
14  81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  2:33.01   
15  25  Hansen Emil Witzner  2004  A6 LAKSEN  0475AD  25 m  2:37.65   
16  242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  25 m  2:38.05   
17  159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  2:39.22   
18  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  2:39.84   
19  75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  2:39.96   
20  Kortegaard Anders K.  2004  A6JYLLINGE  0471AB  25 m  2:46.49   
21  13  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6JYLLINGE  0359AN  25 m  2:47.22   
22  214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  25 m  2:49.74   
23  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  3:01.55   
24  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  3:24.37   
25  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  25 m  3:28.21   
26  208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
27_S
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  1:12.93   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  1:17.88   
201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  1:19.04   
45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  1:19.08   
206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  1:20.01   
204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:20.25   
115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  1:20.41   
177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m  1:20.75   
277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:21.07   
10  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  1:21.69   
11  106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:21.91   
12  186  Nielsen Sofie Anker  2006  HELSINGØR  0694AU  25 m  1:22.17   
13  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  25 m  1:22.23   
14  270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  1:22.57   
15  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:23.61   
16  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  1:24.16   
17  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:25.44   
18  130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  1:25.97   
19  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m  1:26.01   
20  236  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  25 m  1:26.23   
21  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  1:27.39   
22  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  1:27.72   
23  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  1:27.76   
24  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  25 m  1:28.94   
25  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m  1:30.33   
26  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  1:30.61   
27  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  25 m  1:32.46   
28  140  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:37.38   
29  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  1:37.82   
30  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  1:39.69   
31  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  25 m  1:41.76   
32  176  Bay-Jensen Anna  2006  HELSINGØR  0618AR  25 m  1:42.46   
33  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  1:43.14   
34  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  1:43.77   
35  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  25 m  1:44.11   
36  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  25 m  1:50.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
28_S
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  25 m  1:10.19   
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:11.41   
43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  1:13.20   
44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  1:14.79   
42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  1:15.53   
82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  1:17.51   
183  Reinstrup Nicklas  2006  HELSINGØR  0655AD  25 m  1:17.68   
112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  1:21.38   
200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  1:21.89   
10  254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:23.16   
11  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  1:23.81   
12  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  1:23.84   
13  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:25.05   
14  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m  1:29.61   
15  258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  1:32.16   
16  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  1:34.94   
17  136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  25 m  1:35.84   
18  181  Allin Laurits Højgaard  2006  HELSINGØR  0659AI  25 m  1:41.52   
19  138  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  25 m  1:52.45   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
29_S
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
35  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6 SLANGE  0414AM  25 m  1:10.21   
16  Jensen Pernille Elm  2003  A6JYLLINGE  0302AI  25 m  1:11.82   
98  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:12.58   
145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  1:13.68   
154  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  1:14.06   
241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  25 m  1:14.99   
97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  25 m  1:16.47   
92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  25 m  1:17.05   
226  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  1:18.52   
10  48  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  1:18.97   
11  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  1:19.01   
12  20  Petersson Katja Korbo  2001  A6JYLLINGE  0134AA  25 m  1:19.55   
13  233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  25 m  1:19.62   
14  175  Weber Johanne  2005  HELSINGØR  0574AH  25 m  1:19.69   
15  89  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  1:19.91   
16  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:20.91   
17  231  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  25 m  1:21.13   
18  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:21.74   
19  110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:22.60   
20  240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  1:22.76   
21  245  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  25 m  1:23.10   
22  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:23.80   
23  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:24.29   
24  246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  25 m  1:24.78   
25  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  1:28.07   
26  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:28.91   
27  61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  25 m  1:29.76   
28  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:30.92   
29  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  1:33.11   
30  225  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  50 m  1:33.98   
31  255  Norling Iben Ebdrup  2005  VÆRLØSE  0546AU  25 m  1:34.83   
32  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:36.28   
33  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m  1:39.05   
34  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  2:15.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
30_S
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:08.31   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  1:11.08   
57  Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  25 m  1:11.36   
105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  25 m  1:11.49   
60  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:14.61   
173  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  1:15.47   
23  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6JYLLINGE  0481AB  25 m  1:16.80   
52  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  1:17.11   
91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  1:21.47   
10  242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  1:21.77   
11  227  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  50 m  1:25.05   
12  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  25 m  1:26.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
31_S
Løb 31, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  2:20.91   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  2:21.44   
146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  2:23.89   
157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  2:25.77   
158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  2:27.23   
226  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  2:29.56   
71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  25 m  2:30.21   
245  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  25 m  2:30.76   
88  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  2:31.55   
10  275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  2:32.51   
11  Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  2:32.83   
12  66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  2:33.75   
13  70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  2:34.22   
14  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  2:34.65   
15  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  2:34.87   
16  163  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  2:35.96   
17  74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  2:36.10   
18  86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  2:36.75   
19  145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  25 m  2:36.95   
20  237  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  2:37.87   
21  216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  2:38.35   
22  61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  25 m  2:38.41   
23  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  25 m  2:39.53   
24  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  2:39.83   
25  219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  25 m  2:40.83   
26  28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m  2:40.99   
27  204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  50 m  2:42.70   
28  201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  2:43.89   
29  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  2:44.27   
30  199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  2:44.39   
31  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  50 m  2:45.84   
32  69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  2:46.89   
33  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  2:47.02   
34  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  25 m  2:47.80   
35  236  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  25 m  2:48.09   
36  45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  50 m  2:48.28   
37  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  2:48.67   
38  72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  2:51.37   
39  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  2:51.42   
40  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  2:51.69   
41  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  25 m  2:52.87   
42  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  50 m  2:53.63   
43  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  50 m  2:54.83   
44  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  2:55.39   
45  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  25 m  2:58.92   
46  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  3:01.24   
47  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  3:02.46   
48  129  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  25 m  3:04.52   
49  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  3:04.96   
50  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  50 m  3:06.01   
51  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  3:10.39   
52  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  25 m  3:24.50   
53  266  Jørgensen Mette Roat  2007  VÆRLØSE  0716AU  25 m  3:26.78   
54  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  25 m  3:33.62   
55  132  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  25 m  4:13.85   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
32_S
Løb 32, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  2:08.81   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  2:12.70   
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  2:13.90   
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  2:17.22   
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  2:19.75   
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  50 m  2:20.74   
294  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  25 m  2:22.38   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  2:23.27   
109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:23.85   
10  213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  2:26.24   
11  211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  25 m  2:26.72   
12  238  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  2:32.94   
13  196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  25 m  2:33.30   
14  212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  2:33.50   
15  90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  2:33.79   
16  43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  2:34.04   
17  42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  2:34.24   
18  82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  2:35.70   
19  81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  2:37.09   
20  76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  2:39.87   
21  203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  2:42.63   
22  183  Reinstrup Nicklas  2006  HELSINGØR  0655AD  25 m  2:44.78   
23  75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  50 m  2:49.25   
24  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  50 m  2:49.51   
25  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  2:54.44   
26  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  3:00.48   
27  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  50 m  3:01.51   
28  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  50 m  3:06.78   
29  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m  3:24.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
33_S
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  1:00.25   
114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  1:01.60   
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  1:01.86   
Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  1:02.16   
71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  25 m  1:02.36   
70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  1:04.01   
219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  25 m  1:04.01   
39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  1:04.22   
239  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  1:04.76   
10  202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  1:04.95   
11  275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  50 m  1:05.00   
12  204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:05.06   
13  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  1:05.11   
14  177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m  1:05.25   
15  67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  1:06.49   
16  216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  1:06.49   
17  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  1:06.56   
18  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  25 m  1:06.90   
19  229  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  50 m  1:07.25   
20  31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  1:07.59   
21  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  1:07.66   
22  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  25 m  1:08.56   
23  72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  1:08.62   
24  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m  1:09.26   
25  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  1:09.72   
26  130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  1:09.91   
27  140  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:10.24   
28  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  50 m  1:10.24   
29  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:10.56   
30  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  1:10.86   
31  40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  1:10.95   
32  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  1:11.02   
33  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  1:11.68   
34  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m  1:11.87   
35  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  1:12.53   
36  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  25 m  1:12.96   
37  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  1:13.56   
38  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  50 m  1:14.63   
39  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  1:15.71   
40  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:17.17   
41  266  Jørgensen Mette Roat  2007  VÆRLØSE  0716AU  50 m  1:19.55   
42  198  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  50 m  1:20.53   
43  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  50 m  1:24.64   
44  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  25 m  1:25.28   
45  132  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  1:31.79   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
34_S
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
34  Svarrer Julius  2005  A6 SLANGE  0507AH  25 m  54.64   
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  54.76   
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  25 m  57.39   
43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  59.12   
182  Heinrichsen Linus  2006  HELSINGØR  0693AE  25 m  59.40   
42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  59.55   
81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  59.57   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  1:00.01   
212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  1:00.92   
10  44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  1:00.98   
11  104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  1:02.06   
12  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:03.62   
13  200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  1:03.78   
14  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  1:04.31   
15  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  1:04.90   
16  254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:04.91   
17  136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  50 m  1:05.32   
18  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  25 m  1:05.51   
19  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  1:05.82   
20  112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  1:06.99   
21  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  1:07.03   
22  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  1:07.24   
23  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  50 m  1:07.35   
24  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  25 m  1:09.09   
25  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  50 m  1:09.85   
26  180  Clausen Jonas Holm  2006  HELSINGØR  0603AK  25 m  1:10.13   
27  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m  1:10.45   
28  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  1:10.80   
29  214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  50 m  1:12.94   
30  181  Allin Laurits Højgaard  2006  HELSINGØR  0659AI  25 m  1:13.73   
31  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  1:14.60   
32  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m  1:16.51   
33  138  Dembinski-Eker Damian  2006  HØRSHOLM  0697AQ  25 m  1:22.16   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
35_S
Løb 35, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Paaske Andrea  2001  A6JYLLINGE  0186AF  25 m  56.85   
99  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  57.63   
20  Petersson Katja Korbo  2001  A6JYLLINGE  0134AA  25 m  58.55   
100  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  25 m  58.86   
19  Wiuff Cecilie  2000  A6JYLLINGE  0072AB  50 m  58.93   
11  Schelde-Mollerup Lærke  2003  A6JYLLINGE  0358AB  25 m  59.40   
162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  50 m  1:00.37   
64  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  1:00.39   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  1:00.46   
10  154  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:00.57   
11  35  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6 SLANGE  0414AM  25 m  1:00.60   
12  170  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  25 m  1:00.93   
13  96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  25 m  1:01.09   
14  98  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:01.28   
15  110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:01.34   
16  53  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:01.37   
17  97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  1:01.55   
18  48  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  1:01.57   
19  291  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  1:01.70   
20  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:01.89   
21  246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  25 m  1:01.95   
22  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:02.58   
23  146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  1:02.71   
24  10  Andersen Juliane Bo  2005  A6JYLLINGE  0564AL  25 m  1:02.97   
25  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:02.97   
26  111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  1:03.04   
27  12  Brage Silja  2005  A6JYLLINGE  0544AL  50 m  1:03.07   
28  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:03.11   
29  247  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  25 m  1:03.31   
30  16  Jensen Pernille Elm  2003  A6JYLLINGE  0302AI  50 m  1:03.41   
31  169  Madsen Olivia Ida  2003  HELSINGØR  0316BH  50 m  1:03.96   
32  241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  25 m  1:03.98   
33  237  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  1:04.38   
34  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  1:04.57   
35  36  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6 SLANGE  0546AV  25 m  1:04.82   
36  172  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  25 m  1:04.91   
37  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  1:04.92   
38  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  50 m  1:05.76   
39  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  1:05.85   
40  255  Norling Iben Ebdrup  2005  VÆRLØSE  0546AU  25 m  1:05.88   
41  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  1:05.92   
42  145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:06.35   
43  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:06.68   
44  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  1:08.36   
45  51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  1:10.07   
46  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  1:10.85   
47  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  50 m  1:11.00   
48  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  50 m  1:11.39   
49  142  Bøgh Maria  2002  HØRSHOLM  0206BF  25 m  1:13.99   
50  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  25 m  1:16.05   
51  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  1:33.93   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
36_S
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  51.95   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  55.41   
91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  55.63   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  50 m  56.24   
171  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  25 m  56.37   
13  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6JYLLINGE  0359AN  50 m  56.76   
159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  56.82   
116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  57.31   
58  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  57.40   
10  60  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  50 m  57.56   
11  173  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  25 m  57.67   
12  26  Therkelsen Nicolai  2003  A6 LAKSEN  0337AG  25 m  58.01   
13  14  Wiuff Nicolai  2002  A6JYLLINGE  0243AB  50 m  58.92   
14  224  Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  25 m  59.01   
15  54  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  59.05   
16  15  Tranum Noah  2004  A6JYLLINGE  0449AG  50 m  59.65   
17  Kortegaard Anders K.  2004  A6JYLLINGE  0471AB  25 m  1:00.09   
18  Røpke Emil Stenholt  2004  A6JYLLINGE  0429AA  25 m  1:00.34   
19  174  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  25 m  1:00.66   
20  109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:01.38   
21  25  Hansen Emil Witzner  2004  A6 LAKSEN  0475AD  25 m  1:01.41   
22  23  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6JYLLINGE  0481AB  50 m  1:01.64   
23  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  1:02.22   
24  56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  1:02.83   
25  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  1:03.83   
26  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  1:04.06   
27  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:04.48   
28  232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  1:07.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
37_S
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  2:20.45   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  2:22.11   
89  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  2:24.95   
84  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  25 m  2:26.87   
66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  2:27.19   
92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  25 m  2:27.30   
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  2:27.95   
111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  2:30.54   
51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  2:32.99   
10  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  2:33.76   
11  106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  2:33.85   
12  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  2:34.02   
13  240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  2:34.35   
14  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  25 m  2:34.37   
15  163  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  2:35.01   
16  169  Madsen Olivia Ida  2003  HELSINGØR  0316BH  25 m  2:36.86   
17  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  2:37.34   
18  88  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  2:37.65   
19  114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  2:39.82   
20  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  2:39.88   
21  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  2:40.36   
22  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  2:42.21   
23  86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  2:42.26   
24  228  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  2:42.70   
25  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  2:42.92   
26  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  2:42.93   
27  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  25 m  2:43.08   
28  230  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  25 m  2:43.44   
29  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  50 m  2:44.08   
30  201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  2:45.02   
31  33  Møller Freja  2004  A6 SLANGE  0442AF  25 m  2:46.30   
32  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  2:46.61   
33  292  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  25 m  2:46.85   
34  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  2:49.27   
35  63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  25 m  2:49.45   
36  38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  2:49.63   
37  186  Nielsen Sofie Anker  2006  HELSINGØR  0694AU  25 m  2:50.84   
38  31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  2:52.62   
39  270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  50 m  2:53.42   
40  206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  2:54.72   
41  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  2:56.45   
42  39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  2:56.61   
43  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  2:56.74   
44  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  50 m  3:05.72   
45  176  Bay-Jensen Anna  2006  HELSINGØR  0618AR  25 m  3:06.91   
46  129  Bruun-Møller Anna  2007  HØRSHOLM  0746AI  25 m  3:09.60   
47  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  50 m  3:17.71   
48  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  50 m  3:21.71   
49  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  3:46.32   
50  255  Norling Iben Ebdrup  2005  VÆRLØSE  0546AU  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
38_S
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  2:08.36   
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  2:12.88   
57  Højberg Alfred  2002  BIRKERØD  0267AD  25 m  2:15.21   
196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  25 m  2:20.25   
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  2:22.38   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  2:22.86   
211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  25 m  2:23.03   
227  Sandbeck Bjørn  1999  GENTOFTE  9957AB  25 m  2:24.35   
209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  25 m  2:26.27   
10  90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  2:26.67   
11  258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  2:27.08   
12  65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  2:28.60   
13  52  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  2:29.08   
14  104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  2:29.24   
15  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  2:29.79   
16  101  Sørensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  25 m  2:34.30   
17  238  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  25 m  2:34.87   
18  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  2:36.62   
19  17  Toftehøj Victor  2003  A6JYLLINGE  0309AG  50 m  2:38.16   
20  76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  2:42.28   
21  203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  50 m  2:43.04   
22  183  Reinstrup Nicklas  2006  HELSINGØR  0655AD  50 m  2:44.28   
23  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  50 m  2:54.89   
24  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  50 m  3:01.87   
25  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  50 m  3:24.19   
26  44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
39_S
Løb 39, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
127  Lyngby  1998  LYNGBY    25 m  1:57.24   
284  A6 Senior  1999  A6    25 m  1:58.42   
248  Gentofte Piger 1  2003  GENTOFTE    25 m  2:03.25   
281  A6  2003  A6    25 m  2:03.40   
287  S3 1  2006  SIGMA    25 m  2:03.53   
249  Gentofte Piger 2  2003  GENTOFTE    25 m  2:08.80   
280  A6 Piger 1  2006  A6    25 m  2:12.93   
220  Gsc Piger 1  2006  GLADSAXE    25 m  2:12.96   
124  Lyngby Navy Manes  2006  LYNGBY    25 m  2:13.02   
10  279  Girl Power  2006  VI39    25 m  2:15.93   
11  189  Helsingør Damer 1  2006  HELSINGØR    25 m  2:16.17   
12  288  S3 2  2007  SIGMA    25 m  2:16.79   
13  283  A6 Piger 2  2006  A6    25 m  2:18.16   
14  221  Gsc Piger 2  2006  GLADSAXE    25 m  2:18.98   
15  126  Lyngby Navy Manes Ii  2006  LYNGBY    25 m  2:21.48   
16  191  Helsingør Damer 2  2006  HELSINGØR    25 m  2:21.96   
17  144  Red Stags 1  2006  HØRSHOLM    25 m  2:22.24   
18  289  S3 3  2006  SIGMA    25 m  2:26.94   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
40_S
Løb 40, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
125  Lyngby Navy Manes  2001  LYNGBY    25 m  1:52.20   
282  A6 Boys  2002  A6    25 m  1:54.19   
222  Gsc Drenge 1  2005  GLADSAXE    25 m  1:57.17   
250  Gentofte Drenge 1  1999  GENTOFTE    25 m  1:58.18   
285  S3 1  2005  SIGMA    25 m  1:58.86   
192  Helsingør Drenge 1  2005  HELSINGØR    25 m  2:03.86   
286  S3 2  2005  SIGMA    25 m  2:04.64   
223  Gsc Drenge 2  2005  GLADSAXE    25 m  2:06.65   
278  Bane 2  2006  VI39    25 m  2:09.14   
10  290  S3 3  2005  SIGMA    25 m  2:17.01   
11  143  Red Stags 1  2005  HØRSHOLM    25 m  2:19.45   
12  194  Helsingør Drenge 2  1995  HELSINGØR    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
41_S
Løb 41, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  1:06.79   
66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  1:07.41   
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  1:09.76   
119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  1:12.89   
202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  1:13.54   
106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:13.67   
216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  1:14.29   
117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  1:14.59   
31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  1:14.81   
10  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  1:14.85   
11  38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  1:14.89   
12  230  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  25 m  1:16.09   
13  140  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  25 m  1:16.18   
14  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  1:16.43   
15  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  1:17.32   
16  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  1:17.71   
17  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  25 m  1:18.09   
18  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  1:18.32   
19  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  1:18.74   
20  229  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  25 m  1:19.11   
21  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  50 m  1:19.58   
22  292  Reedtz Caroline Victoria  2007  GENTOFTE  0716AH  25 m  1:19.89   
23  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  1:20.57   
24  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:21.57   
25  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:22.46   
26  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  1:22.71   
27  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  1:22.84   
28  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  1:23.03   
29  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  25 m  1:26.36   
30  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  1:27.16   
31  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  1:28.69   
32  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  1:33.43   
33  198  Bøgeskov Anna Dicte  2007  GLADSAXE  0748AC  25 m  1:34.51   
34  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  25 m  1:36.81   
35  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  25 m  1:40.61   
36  267  Hessner Nanna  2007  VÆRLØSE  0764AU  25 m  1:46.32   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
42_S
Løb 42, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:01.47   
196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  25 m  1:03.80   
213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  1:06.13   
44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  25 m  1:06.65   
104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  1:07.24   
65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  1:08.84   
76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  1:10.00   
183  Reinstrup Nicklas  2006  HELSINGØR  0655AD  25 m  1:10.23   
258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  1:10.26   
10  136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  25 m  1:11.88   
11  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  25 m  1:14.15   
12  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  1:16.78   
13  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  25 m  1:20.58   
14  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  50 m  1:24.98   
15  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  1:25.59   
16  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m  1:33.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
43_S
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  25 m  1:01.84   
149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:04.66   
21  Ruby Lærke Toft  1999  A6JYLLINGE  9996AG  25 m  1:04.82   
245  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  25 m  1:08.43   
241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  25 m  1:08.51   
154  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  25 m  1:08.83   
92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  25 m  1:09.54   
162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  1:09.82   
111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  1:09.94   
10  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  1:10.94   
11  170  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  25 m  1:11.22   
12  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  1:11.65   
13  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  25 m  1:12.68   
14  88  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  25 m  1:14.64   
15  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  1:15.11   
16  86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  1:15.34   
17  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m  1:15.66   
18  225  Tholstrup Julia  2005  GENTOFTE  0586BA  25 m  1:16.39   
19  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:17.32   
20  63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  25 m  1:18.73   
21  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m  1:20.36   
22  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:20.43   
23  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:22.06   
24  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  25 m  1:29.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
44_S
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  1:00.39   
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  1:02.60   
159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:03.19   
244  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  25 m  1:04.66   
60  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:04.72   
232  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  25 m  1:05.94   
52  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  1:08.28   
238  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  25 m  1:09.57   
90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:09.78   
10  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  1:12.29   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
45_S
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
22  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  A6JYLLINGE  0232AJ  25 m  2:06.97   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  2:09.05   
20  Petersson Katja Korbo  2001  A6JYLLINGE  0134AA  25 m  2:09.10   
291  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  25 m  2:09.57   
146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  2:11.53   
163  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  2:11.58   
121  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  2:12.99   
169  Madsen Olivia Ida  2003  HELSINGØR  0316BH  25 m  2:13.34   
61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  25 m  2:14.32   
10  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  2:14.34   
11  270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  2:14.58   
12  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  2:15.02   
13  114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  2:15.03   
14  Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  2:15.15   
15  96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  2:15.41   
16  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  2:15.82   
17  74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  50 m  2:15.92   
18  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  2:16.56   
19  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  2:16.76   
20  247  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  25 m  2:17.13   
21  110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  2:17.21   
22  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  2:19.10   
23  226  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  25 m  2:19.45   
24  240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  2:20.12   
25  111  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  2:20.71   
26  216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  2:21.20   
27  119  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  2:21.37   
28  66  Boelt Agnete  2006  ALLERØD  0652AD  25 m  2:21.49   
29  239  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  2:22.22   
30  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  2:22.56   
31  28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m  2:24.44   
32  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  2:25.49   
33  31  Aggersbøl Kattja Daniella  2007  A6 SLANGE  0764AM  25 m  2:26.09   
34  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  25 m  2:26.22   
35  67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  2:26.58   
36  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  2:27.29   
37  51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  2:27.50   
38  257  Salhauge Liv  2005  VÆRLØSE  0586AE  25 m  2:27.56   
39  72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  50 m  2:28.80   
40  40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  2:29.35   
41  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  2:29.62   
42  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m  2:29.90   
43  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  2:30.01   
44  199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  50 m  2:30.05   
45  39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  50 m  2:30.28   
46  108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  2:30.90   
47  201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  2:31.11   
48  207  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  2:31.31   
49  115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  2:31.67   
50  206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  2:32.10   
51  45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  50 m  2:32.34   
52  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  2:32.66   
53  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  25 m  2:33.49   
54  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  2:34.99   
55  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  2:35.39   
56  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  2:35.43   
57  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  50 m  2:38.08   
58  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  2:38.28   
59  130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  50 m  2:49.65   
60  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  25 m  2:49.83   
61  73  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  3:01.77   
62  268  Eriksen Sofie K.  2007  VÆRLØSE  0754AU  25 m  3:06.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
46_S
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:54.35   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:55.01   
150  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  25 m  1:56.33   
147  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  1:58.58   
159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:59.94   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  2:02.69   
91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  2:03.62   
116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:04.20   
171  Stærkær Alexander  2002  HELSINGØR  0287AN  25 m  2:08.08   
10  161  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:08.14   
11  269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  2:08.43   
12  224  Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  25 m  2:08.68   
13  209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  25 m  2:10.91   
14  104  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  2:12.89   
15  212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  2:14.06   
16  200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  2:14.32   
17  42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  25 m  2:14.34   
18  182  Heinrichsen Linus  2006  HELSINGØR  0693AE  25 m  2:14.42   
19  78  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  2:15.27   
20  65  Løvgreen Theodor Wernberg  2005  ALLERØD  0509AB  25 m  2:17.03   
21  208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m  2:17.85   
22  242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:18.64   
23  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  2:19.20   
24  112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  2:19.32   
25  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  2:19.92   
26  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  50 m  2:20.93   
27  43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  2:21.43   
28  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  2:22.15   
29  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  2:22.55   
30  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  2:22.70   
31  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  2:22.92   
32  75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  2:25.57   
33  254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  2:27.69   
34  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  2:28.28   
35  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  25 m  2:28.96   
36  243  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  2:34.13   
37  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m  2:46.36   
38  131  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  3:04.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
47_S
Løb 47, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  1:07.93   
270  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  1:08.25   
70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  1:08.51   
114  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  1:10.26   
204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:10.26   
38  Jacobsen Amanda Knirkholt  2007  BIRKERØD  0776AA  25 m  1:11.83   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  1:11.85   
74  Vedøe Andrea Lindberg  2006  ALLERØD  0644AC  25 m  1:12.11   
69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  1:13.52   
10  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:13.73   
11  199  Roos Bianca  2006  GLADSAXE  0622AB  25 m  1:14.17   
12  117  Bell Rebecca  2007  LYNGBY  0774AF  25 m  1:16.93   
13  228  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:16.93   
14  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  1:17.09   
15  68  Larsen Linnea Funk  2007  ALLERØD  0792AA  25 m  1:17.63   
16  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  25 m  1:18.11   
17  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  50 m  1:19.93   
18  140  Kaas Freja Mathilde  2006  HØRSHOLM  0638AO  50 m  1:20.70   
19  102  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  25 m  1:22.78   
20  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  1:23.99   
21  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  25 m  1:25.67   
22  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:43.70   
23  177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m     
24  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
48_S
Løb 48, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:00.26   
213  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  1:03.90   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  1:05.30   
81  Løfquist Magnus  2005  ALLERØD  0513AB  25 m  1:05.80   
75  Anker-Møller Noah  2006  ALLERØD  0605AB  25 m  1:08.94   
212  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  50 m  1:09.77   
214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  25 m  1:10.55   
258  Kiemer Magnus  2005  VÆRLØSE  0505AM  25 m  1:11.57   
134  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  25 m  1:12.62   
10  261  Lester Noah  2006  VÆRLØSE  0677AF  25 m  1:16.57   
11  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  1:19.01   
12  180  Clausen Jonas Holm  2006  HELSINGØR  0603AK  25 m  1:25.98   
13  37  Nimb Christian Alexander  2006  BIRKERØD  0679AH  25 m  1:28.63   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
49_S
Løb 49, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
19  Wiuff Cecilie  2000  A6JYLLINGE  0072AB  50 m  1:00.48   
Paaske Andrea  2001  A6JYLLINGE  0186AF  25 m  1:01.62   
21  Ruby Lærke Toft  1999  A6JYLLINGE  9996AG  25 m  1:02.04   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  1:05.31   
146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  1:05.38   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  25 m  1:05.39   
246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  25 m  1:06.41   
110  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:07.59   
96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  25 m  1:07.95   
10  162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  1:08.51   
11  157  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  1:09.46   
12  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:09.97   
13  149  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  25 m  1:10.14   
14  107  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:10.45   
15  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  50 m  1:11.40   
16  154  Nøddekær Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  1:11.99   
17  172  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  25 m  1:12.93   
18  88  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  1:12.98   
19  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  50 m  1:14.26   
20  247  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:14.59   
21  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:16.85   
22  145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:16.98   
23  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  1:25.59   
24  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m  1:32.37   
25  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
50_S
Løb 50, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  55.68   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  59.01   
161  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  59.86   
244  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  1:00.44   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  1:00.45   
294  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  25 m  1:02.16   
60  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:02.31   
109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  1:02.86   
91  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  1:03.98   
10  174  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  25 m  1:05.59   
11  58  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:05.61   
12  153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  1:05.70   
13  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:09.56   
14  46  Boyer Oscar  2004  BIRKERØD  0429AD  25 m  1:10.28   
15  85  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  25 m  1:18.13   
16  224  Wester Frederik Holm  2000  GENTOFTE  0001AV  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
51_S
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  25 m  2:43.09   
71  Frydendahl Mille  2006  ALLERØD  0684AB  25 m  2:43.23   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  2:48.77   
145  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  2:49.45   
92  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:49.64   
108  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  2:49.66   
233  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  25 m  2:50.64   
115  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  2:52.04   
164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  2:52.55   
10  106  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  2:53.59   
11  175  Weber Johanne  2005  HELSINGØR  0574AH  25 m  2:53.69   
12  245  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  25 m  2:54.83   
13  45  Hovmand Julie  2007  BIRKERØD  0772AB  25 m  2:55.00   
14  219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  25 m  2:57.46   
15  177  Haugland Caroline  2007  HELSINGØR  0756AJ  25 m  2:57.69   
16  118  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  2:58.37   
17  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  2:58.52   
18  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  2:59.14   
19  178  Havgaard Ea Lund  2007  HELSINGØR  0728AD  50 m  2:59.60   
20  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  50 m  3:01.09   
21  50  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  3:01.40   
22  Røpke Lærke Stenholt  2006  A6JYLLINGE  0698AA  25 m  3:02.79   
23  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  3:03.72   
24  Larsen Julie Merl  2005  A6JYLLINGE  0584AB  25 m  3:07.30   
25  123  Jensen Alma Hartmann  2007  LYNGBY  0744AT  25 m  3:42.29   
26  267  Hessner Nanna  2007  VÆRLØSE  0764AU  25 m  3:49.88   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
52_S
Løb 52, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
147  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  2:26.01   
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  25 m  2:29.56   
209  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  50 m  2:39.69   
116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:39.94   
60  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  2:39.96   
152  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  2:39.97   
105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  25 m  2:41.44   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  2:43.99   
109  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:44.45   
10  82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  2:47.30   
11  44  Lassen Oliver  2005  BIRKERØD  0571AF  50 m  2:47.94   
12  173  Snekkersten Jakob Bjerg  2003  HELSINGØR  0345AP  50 m  2:48.52   
13  112  Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  25 m  2:50.36   
14  183  Reinstrup Nicklas  2006  HELSINGØR  0655AD  25 m  2:53.61   
15  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  2:57.75   
16  43  Kaltoft Hector  2006  BIRKERØD  0627AC  25 m  2:58.84   
17  211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  50 m  3:01.46   
18  42  Jacobsen Magnus  2006  BIRKERØD  0663AI  50 m  3:01.88   
19  203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  3:02.53   
20  243  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  3:25.96   
21  196  Junker Anders  2005  GLADSAXE  0523AF  50 m  4:08.69   
22  167  Berthelsen Oscar  2005  HELSINGØR  0511AR  25 m     
23  256  Asskildt Kaare  2006  VÆRLØSE  0659AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
53_S
Løb 53, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
29  Kragh Ida Skov  2006  A6 SLANGE  0698AG  25 m  1:05.89   
275  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  1:09.44   
70  Mulipola Astrid  2006  ALLERØD  0696AG  25 m  1:10.18   
219  Poulsen Ida Villemoes  2007  GLADSAXE  0758AA  25 m  1:10.32   
Bramm Sif  2006  A6JYLLINGE  0624AE  25 m  1:11.45   
28  Greve Naya Høi  2007  A6 SLANGE  0796AE  25 m  1:12.21   
204  Rasmussen Kamma  2006  GLADSAXE  0686AD  25 m  1:12.49   
202  Løkkegaard Jasmine  2006  GLADSAXE  0604AB  25 m  1:14.74   
216  Engedal Silje Nygaard  2007  GLADSAXE  0768AE  25 m  1:15.48   
10  239  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  25 m  1:15.88   
11  264  Jensen Fiona  2006  VÆRLØSE  0636AT  25 m  1:16.01   
12  201  Roos Henriette  2006  GLADSAXE  0602AB  25 m  1:16.34   
13  39  Rosenbohm Røskva  2007  BIRKERØD  0772AA  25 m  1:16.46   
14  206  Bartels Maja Damkjær  2006  GLADSAXE  0656AL  25 m  1:16.66   
15  228  Balle Anna E.E.  2006  GENTOFTE  0628AL  25 m  1:16.70   
16  277  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:16.92   
17  113  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:17.55   
18  205  Waarst Lise H. V.  2007  GLADSAXE  0732AD  25 m  1:17.78   
19  69  Markussen Karen  2007  ALLERØD  0704AA  25 m  1:17.96   
20  168  Kanstrup-Clausen Lucca  2006  HELSINGØR  0662AH  25 m  1:18.26   
21  27  Dietrichsen Anna  2006  A6 SLANGE  0694AB  25 m  1:18.28   
22  229  Lunding Julie Heurlin  2006  GENTOFTE  0626AA  25 m  1:18.29   
23  130  Britze Astrid Hjuler  2006  HØRSHOLM  0684AE  25 m  1:18.48   
24  67  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  1:18.96   
25  251  Helfelt Amalie  2006  VÆRLØSE  0652AP  25 m  1:19.31   
26  30  Kjærsgaard Jasmin  2006  A6 SLANGE  0682AF  25 m  1:20.15   
27  Larsen Anna Merl  2006  A6JYLLINGE  0636AK  25 m  1:21.12   
28  185  Martinsen Silvia  2007  HELSINGØR  0792AC  25 m  1:21.30   
29  274  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  1:21.38   
30  72  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  1:21.76   
31  188  Skjøth-Rasmussen Ulrikke  2007  HELSINGØR  0704AD  25 m  1:22.34   
32  Hansen K-Lee  2007  A6JYLLINGE  0756AE  25 m  1:22.50   
33  215  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  1:22.82   
34  218  Lange Sofie Emilie  2007  GLADSAXE  0702AB  25 m  1:22.88   
35  32  Capito Mira  2007  A6 SLANGE  0778AI  25 m  1:23.02   
36  187  Gjedsted Sofie Kofoed  2006  HELSINGØR  0648AR  25 m  1:23.06   
37  230  Lauritzen Anna Hinsch  2006  GENTOFTE  0664AK  25 m  1:23.18   
38  135  Dommer Emilie  2007  HØRSHOLM  0706AF  25 m  1:23.42   
39  133  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:23.58   
40  273  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:23.91   
41  40  Snitker Vivian Bahador  2007  BIRKERØD  0758AI  25 m  1:24.20   
42  165  Thorsen Kamilla Elisabeth  2007  HELSINGØR  0746AJ  25 m  1:24.44   
43  184  Vejlby Olga  2006  HELSINGØR  0622AP  25 m  1:25.05   
44  41  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:26.07   
45  263  Søbye Viola  2006  VÆRLØSE  0648AT  25 m  1:26.37   
46  94  Barfoed Olivia  2007  LYNGBY  0762AL  25 m  1:34.37   
47  166  Schmidt-Nielsen Molly E.  2007  HELSINGØR  0732AS  25 m  1:37.26   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
54_S
Løb 54, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
47  Rosengaard Tobias  2005  BIRKERØD  0511AB  25 m  1:02.01   
276  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:02.82   
269  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  1:05.56   
208  Hansen Nicholas H.  2005  GLADSAXE  0515AF  25 m  1:06.94   
211  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  25 m  1:08.09   
76  Gersby Frederik  2006  ALLERØD  0673AB  25 m  1:09.63   
134  Retbøll-Bauer Mikkel  2006  HØRSHOLM  0637AD  25 m  1:11.03   
82  Larsen Malthe Funk  2005  ALLERØD  0577AB  25 m  1:11.93   
182  Heinrichsen Linus  2006  HELSINGØR  0693AE  25 m  1:12.27   
10  136  Svensson Oscar  2005  HØRSHOLM  0557AH  25 m  1:12.35   
11  200  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  1:12.53   
12  203  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  1:12.60   
13  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:13.21   
14  254  Krabbe Fabian Holst  2005  VÆRLØSE  0539AJ  25 m  1:13.87   
15  179  Koefoed Jens Christian  2006  HELSINGØR  0639AF  25 m  1:14.39   
16  214  Søhoel William Brix  2006  GLADSAXE  0671AF  25 m  1:15.66   
17  77  Framke Johannes  2006  ALLERØD  0615AE  25 m  1:15.92   
18  93  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  25 m  1:16.60   
19  217  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  1:17.47   
20  210  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  25 m  1:19.47   
21  197  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  1:21.08   
22  271  Vestergaard Frederik  2006  VI39  0675AK  25 m  1:21.59   
23  180  Clausen Jonas Holm  2006  HELSINGØR  0603AK  25 m  1:24.29   
24  272  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  1:24.45   
25  265  Madsen Jacob Michael  2006  VÆRLØSE  0663AQ  25 m  1:24.91   
26  131  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  2:05.12   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
55_S
Løb 55, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
22  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  A6JYLLINGE  0232AJ  25 m  1:05.53   
160  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  1:06.20   
95  Stenholt Ella Korre  2003  LYNGBY  0398AP  25 m  1:07.09   
97  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  25 m  1:08.22   
246  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  25 m  1:09.92   
86  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  25 m  1:10.23   
162  Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  25 m  1:10.30   
146  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  1:10.73   
240  Soelberg Malou  2004  GENTOFTE  0438AE  25 m  1:11.05   
10  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:11.08   
11  96  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  25 m  1:11.25   
12  158  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  25 m  1:11.31   
13  62  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  1:11.54   
14  241  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  25 m  1:12.36   
15  103  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:12.44   
16  170  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  25 m  1:12.51   
17  164  Schmidt-Lund Matilde  2005  HOVEDSTAD  0542AC  25 m  1:12.60   
18  61  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD  0526AE  25 m  1:12.78   
19  231  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  25 m  1:12.84   
20  87  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  1:13.05   
21  163  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  25 m  1:14.25   
22  63  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  25 m  1:14.34   
23  262  Hansen Signe Holm  2005  VÆRLØSE  0598AK  25 m  1:14.35   
24  156  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  25 m  1:14.42   
25  59  Højberg Asta  2005  BIRKERØD  0546AB  25 m  1:15.22   
26  49  Nimb Isabella Victoria  2004  BIRKERØD  0428AK  25 m  1:16.11   
27  80  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:16.25   
28  253  Larsen Esther Haudrum  2005  VÆRLØSE  0574AK  25 m  1:16.71   
29  121  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  1:16.99   
30  234  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  25 m  1:17.10   
31  51  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  1:17.28   
32  172  Pedersen Caroline Søgaard  2005  HELSINGØR  0562AX  25 m  1:17.42   
33  139  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:19.26   
34  259  Thomsen Martha Bødker  2005  VÆRLØSE  0586AH  25 m  1:19.61   
35  252  Thomsen Ella Bødker  2005  VÆRLØSE  0576AH  25 m  1:20.73   
36  24  Gydesen Liva  2005  A6 LAKSEN  0568AZ  25 m  1:22.44   
37  137  From Mille Dige  2004  HØRSHOLM  0438AW  25 m  1:34.74   
38  260  Ottosen Clara Øvergård  2005  VÆRLØSE  0508BA  25 m  1:46.77   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
56_S
Løb 56, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
120  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  59.72   
151  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  25 m  1:00.18   
52  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  25 m  1:02.90   
153  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  1:02.98   
55  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:03.11   
155  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  1:05.46   
54  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:06.28   
159  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  25 m  1:06.56   
242  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  25 m  1:07.28   
10  105  Textor-Broch Bror  2003  LYNGBY  0381AD  25 m  1:07.94   
11  56  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  25 m  1:09.55   
12  161  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  1:09.86   
13  174  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  25 m  1:10.52   
14  79  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:12.03   
15  90  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  1:16.12   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
57_S
Løb 57, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
284  A6 Senior  1999  A6    25 m  1:45.26   
127  Lyngby  1998  LYNGBY    25 m  1:50.77   
248  Gentofte Piger 1  2003  GENTOFTE    25 m  1:54.10   
287  S3 1  2006  SIGMA    25 m  1:57.48   
249  Gentofte Piger 2  2003  GENTOFTE    25 m  1:58.29   
280  A6 Piger 1  2006  A6    25 m  1:58.42   
220  Gsc Piger 1  2006  GLADSAXE    25 m  1:59.66   
124  Lyngby Navy Manes  2006  LYNGBY    25 m  2:01.38   
279  Girl Power  2006  VI39    25 m  2:03.10   
10  189  Helsingør Damer 1  2006  HELSINGØR    25 m  2:04.78   
11  288  S3 2  2007  SIGMA    25 m  2:04.91   
12  283  A6 Piger 2  2006  A6    25 m  2:07.31   
13  221  Gsc Piger 2  2006  GLADSAXE    25 m  2:07.44   
14  144  Red Stags 1  2006  HØRSHOLM    25 m  2:07.68   
15  191  Helsingør Damer 2  2006  HELSINGØR    25 m  2:08.71   
16  289  S3 3  2006  SIGMA    25 m  2:10.79   
17  126  Lyngby Navy Manes Ii  2006  LYNGBY    25 m  2:13.33   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 
58_S
Løb 58, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
125  Lyngby Navy Manes  2001  LYNGBY    25 m  1:42.82   
250  Gentofte Drenge 1  1999  GENTOFTE    25 m  1:47.30   
285  S3 1  2005  SIGMA    25 m  1:47.81   
222  Gsc Drenge 1  2005  GLADSAXE    25 m  1:48.32   
192  Helsingør Drenge 1  2005  HELSINGØR    25 m  1:49.59   
278  Bane 2  2006  VI39    25 m  1:53.92   
223  Gsc Drenge 2  2005  GLADSAXE    25 m  1:54.24   
286  S3 2  2005  SIGMA    25 m  1:56.52   
143  Red Stags 1  2005  HØRSHOLM    25 m  1:57.97   
10  290  S3 3  2005  SIGMA    25 m  2:04.17   
11  194  Helsingør Drenge 2  1995  HELSINGØR    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  22:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark