2020-02-19   05:18:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Rosamarie Grevelund  2007  0784AR  HØRSHOLM    50m  1:02.40 
135  Emilie Dommer  2007  0706AF  HØRSHOLM    25m  42.22 
263  Viola Søbye  2006  0648AT  VÆRLØSE    25m  40.62 
123  Alma Hartmann Jensen  2007  0744AT  LYNGBY    25m  41.85 
94  Olivia Barfoed  2007  0762AL  LYNGBY    25m  43.99 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  40.23 
165  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  0746AJ  HELSINGØR    25m  38.35 
102  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    25m  38.03 
115  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  38.09 
32  Mira Capito  2007  0778AI  A6 SLANGE    25m  38.96 
129  Anna Bruun-Møller  2007  0746AI  HØRSHOLM    25m  40.42 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  37.12 
215  Laura Kaysfeld  2007  0798AN  GLADSAXE    25m  36.97 
206  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  35.93 
67  Liva Wissing  2006  0642AC  ALLERØD    50m  36.44 
274  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    50m  37.01 
Lærke Stenholt Røpke  2006  0698AA  A6JYLLINGE    25m  37.28 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    50m  35.59 
187  Sofie Kofoed Gjedsted  2006  0648AR  HELSINGØR    25m  35.19 
184  Olga Vejlby  2006  0622AP  HELSINGØR    50m  34.74 
119  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  34.93 
27  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6 SLANGE    25m  35.21 
31  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  0764AM  A6 SLANGE    25m  35.64 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  34.42 
117  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  34.24 
69  Karen Markussen  2007  0704AA  ALLERØD    25m  34.07 
185  Silvia Martinsen  2007  0792AC  HELSINGØR    25m  34.19 
68  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    25m  34.32 
K-Lee Hansen  2007  0756AE  A6JYLLINGE    25m  34.61 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Naya Høi Greve  2007  0796AE  A6 SLANGE    25m  33.87 
219  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    50m  32.75 
202  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  31.39 
113  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  32.02 
229  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    50m  33.39 
199  Bianca Roos  2006  0622AB  GLADSAXE    25m  33.92 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Ea Lund Havgaard  2007  0728AD  HELSINGØR    25m  33.52 
SIF Bramm  2006  0624AE  A6JYLLINGE    50m  32.67 
70  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    50m  30.50 
204  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  31.75 
275  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    50m  33.20 
277  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  33.92 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  Caroline Haugland  2007  0756AJ  HELSINGØR    25m  33.52 
38  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  32.33 
29  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  A6 SLANGE    25m  30.33 
270  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    50m  31.43 
228  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  33.04 
264  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    25m  33.91 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark