2020-02-19   04:47:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6 SLANGE    25m  42.04 
94  Olivia Barfoed  2007  0762AL  LYNGBY    50m  37.66 
129  Anna Bruun-Møller  2007  0746AI  HØRSHOLM    25m  35.29 
41  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  37.03 
268  Sofie K. Eriksen  2007  0754AU  VÆRLØSE    50m  38.74 
267  Nanna Hessner  2007  0764AU  VÆRLØSE    25m  43.51 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  34.75 
176  Anna Bay-Jensen  2006  0618AR  HELSINGØR    25m  34.70 
115  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  34.19 
274  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    50m  34.33 
198  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    50m  34.73 
73  Laura Weng Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    50m  34.94 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  33.01 
201  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  32.91 
106  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  32.64 
32  Mira Capito  2007  0778AI  A6 SLANGE    25m  32.79 
188  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  0704AD  HELSINGØR    25m  32.91 
218  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  33.10 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
K-Lee Hansen  2007  0756AE  A6JYLLINGE    25m  32.37 
206  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  32.20 
133  Thilde Hjortshøj  2006  0648AO  HØRSHOLM    25m  32.03 
67  Liva Wissing  2006  0642AC  ALLERØD    50m  32.05 
216  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    50m  32.28 
31  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  0764AM  A6 SLANGE    25m  32.40 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Anna Merl Larsen  2006  0636AK  A6JYLLINGE    25m  31.59 
202  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  29.96 
29  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  A6 SLANGE    50m  28.57 
39  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  29.78 
264  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    50m  30.90 
40  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  32.01 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  A6 SLANGE    25m  31.33 
66  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    50m  29.87 
74  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  28.26 
229  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    25m  29.65 
184  Olga Vejlby  2006  0622AP  HELSINGØR    25m  30.70 
117  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  31.89 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  30.95 
204  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  29.87 
114  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  28.07 
270  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    50m  29.30 
119  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  30.47 
207  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  31.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark