2020-02-19   05:39:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
243  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  34.53 
56  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    50m  29.02 
78  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    50m  29.35 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    50m  28.62 
232  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    25m  28.14 
116  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    50m  27.98 
174  Lucas T. Mortensen  2004  0431AN  HELSINGØR    50m  27.98 
Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6JYLLINGE    25m  28.44 
85  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  28.88 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6JYLLINGE    25m  27.59 
128  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    25m  26.01 
155  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  23.96 
293  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  25.24 
58  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  26.47 
159  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    50m  27.93 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Kasper Feld Sørensen  2002  0239AG  LYNGBY    50m  27.07 
244  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  25.90 
120  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  23.92 
153  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    25m  25.21 
15  Noah Tranum  2004  0449AG  A6JYLLINGE    25m  26.23 
173  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  0345AP  HELSINGØR    50m  27.90 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    50m  26.88 
150  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    50m  25.63 
57  Alfred Højberg  2002  0267AD  BIRKERØD    25m  23.73 
151  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    50m  24.91 
13  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6JYLLINGE    50m  26.15 
109  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  27.65 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark