2020-02-19   04:51:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer  Indledende (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
260  Clara Øvergård Ottosen  2005  0508BA  VÆRLØSE    25m  49.08 
259  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  VÆRLØSE    50m  36.93 
137  Mille Dige From  2004  0438AW  HØRSHOLM    50m  41.46 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    25m  36.08 
Julie Merl Larsen  2005  0584AB  A6JYLLINGE    25m  35.68 
80  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  35.28 
252  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  VÆRLØSE    25m  35.49 
51  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  35.87 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Freja Møller  2004  0442AF  A6 SLANGE    50m  34.81 
175  Johanne Weber  2005  0574AH  HELSINGØR    25m  34.59 
49  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    50m  33.81 
62  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  34.13 
24  Liva Gydesen  2005  0568AZ  A6 LAKSEN    25m  34.72 
234  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  35.20 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  33.68 
10  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  A6JYLLINGE    50m  33.51 
59  Asta Højberg  2005  0546AB  BIRKERØD    50m  33.02 
108  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    50m  33.34 
50  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    50m  33.54 
257  Liv Salhauge  2005  0586AE  VÆRLØSE    25m  33.76 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  32.63 
164  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    25m  32.20 
237  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    25m  32.01 
145  Ana Rosa Kragh  2005  0518AD  HOVEDSTAD    25m  32.12 
87  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  32.44 
103  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  32.71 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6 SLANGE    50m  31.63 
226  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  31.59 
170  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  31.32 
107  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  31.36 
12  Silja Brage  2005  0544AL  A6JYLLINGE    25m  31.62 
247  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  31.68 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  31.29 
61  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    50m  31.21 
172  Caroline Søgaard Pedersen  2005  0562AX  HELSINGØR    50m  31.14 
156  Olivia Augustinus  2004  0432BD  HOVEDSTAD    50m  31.18 
111  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  31.26 
16  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6JYLLINGE    50m  31.31 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6JYLLINGE    50m  30.85 
158  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  30.24 
98  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    25m  29.72 
95  Ella Korre Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  30.07 
89  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  30.58 
97  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    50m  31.03 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    25m  30.82 
64  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  30.23 
84  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  29.14 
240  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    50m  30.06 
110  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    50m  30.44 
157  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    25m  30.92 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  30.71 
162  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    25m  30.19 
Andrea Paaske  2001  0186AF  A6JYLLINGE    50m  28.36 
20  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6JYLLINGE    25m  29.94 
233  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  30.28 
146  Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    50m  30.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark