2020-02-19   04:47:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer  Indledende (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    25m  31.10 
25  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6 LAKSEN    25m  30.65 
46  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  30.24 
56  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    50m  30.36 
105  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    50m  30.97 
54  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    50m  32.30 

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Kasper Feld Sørensen  2002  0239AG  LYNGBY    25m  30.03 
171  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    50m  29.62 
13  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6JYLLINGE    50m  29.36 
Anders K. Kortegaard  2004  0471AB  A6JYLLINGE    25m  29.45 
116  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  29.84 
17  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6JYLLINGE    25m  30.19 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  29.26 
55  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    50m  28.62 
128  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    25m  27.56 
293  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  28.10 
Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6JYLLINGE    25m  29.01 
23  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6JYLLINGE    25m  29.35 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Mads Frederik Eilersen  2001  0149AS  GENTOFTE    25m  29.18 
153  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    25m  28.31 
Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6JYLLINGE    50m  26.09 
152  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    50m  27.64 
109  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  28.95 
227  Bjørn Sandbeck  1999  9957AB  GENTOFTE    50m  29.31 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    50m  29.12 
174  Lucas T. Mortensen  2004  0431AN  HELSINGØR    25m  28.20 
120  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  25.60 
244  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  27.61 
26  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6 LAKSEN    50m  28.79 
242  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    25m  29.31 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark