2020-02-19   04:43:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
132  Rosamarie Grevelund  2007  0784AR  HØRSHOLM    50m  50.06 
263  Viola Søbye  2006  0648AT  VÆRLØSE    25m  44.28 
166  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  0732AS  HELSINGØR    50m  49.47 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Mette Roat Jørgensen  2007  0716AU  VÆRLØSE    25m  43.27 
277  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  40.38 
39  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    50m  39.08 
133  Thilde Hjortshøj  2006  0648AO  HØRSHOLM    50m  39.39 
176  Anna Bay-Jensen  2006  0618AR  HELSINGØR    25m  41.00 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  38.44 
Anna Merl Larsen  2006  0636AK  A6JYLLINGE    25m  37.78 
73  Laura Weng Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  37.48 
102  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    25m  37.57 
205  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  37.79 
72  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  38.49 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    50m  36.16 
186  Sofie Anker Nielsen  2006  0694AU  HELSINGØR    25m  35.32 
SIF Bramm  2006  0624AE  A6JYLLINGE    25m  33.21 
27  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6 SLANGE    25m  34.43 
251  Amalie Helfelt  2006  0652AP  VÆRLØSE    25m  35.66 
188  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  0704AD  HELSINGØR    50m  37.20 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Astrid Hjuler Britze  2006  0684AE  HØRSHOLM    25m  36.11 
230  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    25m  35.28 
70  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  31.76 
275  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  34.13 
38  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  0776AA  BIRKERØD    25m  35.54 
264  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    25m  37.17 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  35.84 
106  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  34.69 
66  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  31.56 
202  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  34.10 
117  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  35.48 
30  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  A6 SLANGE    25m  36.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark