2020-02-22   02:40:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2019         
 
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
181  Laurits Højgaard Allin  2006  0659AI  HELSINGØR    25m  41.75 
261  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    25m  40.26 
138  Damian Dembinski-Eker  2006  0697AQ  HØRSHOLM    25m  41.74 
256  Kaare Asskildt  2006  0659AJ  VÆRLØSE    50m  42.83 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Frederik Vestergaard  2006  0675AK  VI39    25m  35.69 
203  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  33.34 
44  Oliver Lassen  2005  0571AF  BIRKERØD    25m  31.12 
65  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  32.33 
76  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    50m  34.46 
265  Jacob Michael Madsen  2006  0663AQ  VÆRLØSE    50m  38.44 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HØRSHOLM    25m  35.50 
136  Oscar Svensson  2005  0557AH  HØRSHOLM    25m  33.25 
212  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  31.10 
213  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  32.17 
208  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  33.82 
37  Christian Alexander Nimb  2006  0679AH  BIRKERØD    50m  38.36 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    50m  35.11 
81  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  32.41 
196  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  30.18 
104  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  31.65 
211  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    50m  33.70 
93  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  36.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark