2020-04-04   18:04:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 114
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
 
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
173  Laurits Bach Holm  2008  0821AN  GLADSAXE    25m   
20  Noah Dietrichsen  2010  1091AC  A6 SLANGE    25m  58.42 
32  Sofus Borlund Dahl  2007  0789AP  BIRKERØD    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Axel Bonke Jensen  2009  0989AB  ALLERØD    25m  53.51 
211  Kalle Grydgaard  2009  0903AC  VI39    25m  50.49 
208  August Ibsen  2008  0807AF  VI39    25m  49.81 
188  William Bank Jørgensen  2008  0843AE  GLADSAXE    25m  50.14 
111  Hugo Krage Lykke  2010  1025AD  HØRSHOLM    25m  50.89 
116  Robert Nordby  2009  0921AE  HØRSHOLM    25m  56.20 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Nicolai Preben-Andersen  2007  0751AN  VÆRLØSE    50m  49.05 
115  Nicolaj Semklo  2008  0817AI  HØRSHOLM    50m  48.55 
48  Sebastian Rønnoe  2009  0975AG  BIRKERØD    25m  48.00 
10  Isaac Hammer Toftkær  2009  0969AC  A6 SLANGE    25m  48.03 
108  Emil Slente Türck  2008  0897AH  HØRSHOLM    25m  48.72 
119  William Brigsted Vissing  2008  0809AH  HØRSHOLM    25m  49.67 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Frederik Kindberg  2008  0885AF  VI39    25m  47.29 
164  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  46.39 
114  Lucas Hermann-Grund  2007  0775AJ  HØRSHOLM    25m  44.60 
113  Jeppe Bruun-Møller  2009  0985AC  HØRSHOLM    50m  45.63 
157  Nikolaj Skak Pedersen  2008  0827AC  GLADSAXE    25m  46.62 
169  Hubert Fosbøl  2007  0793AC  GLADSAXE    25m  47.34 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    25m  43.84 
107  Emil Arnum Kofoed  2008  0867AH  HØRSHOLM    25m  43.25 
27  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  41.78 
181  Sebastian Brice Meierhans  2008  0883AB  GLADSAXE    25m  42.36 
137  Otto Damsgaard Reinicke  2007  0793AH  HELSINGØR    50m  43.44 
199  Julius Holst Krabbe  2007  0749AL  VÆRLØSE    25m  43.93 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  39.87 
175  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  36.77 
184  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    50m  34.72 
58  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERØD    25m  35.67 
214  Mathias Johansen  2007  0723AF  VI39    25m  37.99 
209  Emil Mandsberg  2008  0885AD  VI39    50m  41.53 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Nikolaj Nielsen  2007  0793AG  VI39    25m  39.66 
213  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  36.53 
Frederik Kepp Jensen  2007  0781AA  A6JYLLINGE    25m  33.51 
127  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGØR    25m  35.41 
132  Bastian Zahle  2008  0825AE  HELSINGØR    25m  37.01 
178  Nicklas Hiort  2008  0891AE  GLADSAXE    25m  40.56 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Christian Kempel Laursen  2008  0849AD  VÆRLØSE    25m  38.77 
179  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  36.16 
131  Asger Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGØR    25m  33.50 
130  Anders Rye Gefke  2008  0855AB  HELSINGØR    25m  35.02 
207  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  36.89 
135  Luca de Masi  2008  0877AD  HELSINGØR    50m  40.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark