2021-10-25   19:50:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Lb 115
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stvne by  Blovstrd    Udskriftstidspunkt  07:41   
  Arrangr  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  30 november 2019         
 
 
 
Lb 115, 200m Rygsvmning Damer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 12:36 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
42  Liva Dugbk  2009  0978AG  BIRKERD    25m   
16  Lina Thejlman  2008  0868AC  A6 SLANGE    25m   
43  Mai Ellen Frederiksen  2010  1006AH  BIRKERD    25m   
81  Sophia Zllner  2008  0874AA  LYNGBY    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Louise Olsen  2008  0816AF  A6 SLANGE    25m   
Caja Basler Abildgaard  2009  0974AD  A6JYLLINGE    25m   
185  Victoria Brammer Krgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    25m   
160  Julie Preuss Nielsen  2009  0986AA  GLADSAXE    25m   
92  Emma Mollerup  2009  0974AE  LYNGBY    25m   
41  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERD    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Johanne Hjer  2008  0868AK  A6JYLLINGE    25m   
166  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    25m  4:25.01 
204  Sophia Groth  2010  1072AD  VRLSE    25m  3:59.09 
161  Frida Rasmussen Hegh  2009  0968AA  GLADSAXE    50m  4:12.26 
183  Veronica Dyhre  2009  0946AA  GLADSAXE    25m  4:43.17 
Dyveke Larsen  2009  0956AE  A6 SLANGE    25m   

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Sofie Lykke  2008  0814AH  A6 SLANGE    25m  3:42.15 
82  Sara Ljusheva  2009  0976AE  LYNGBY    50m  3:30.00 
168  Freya Valentin  2008  0888AG  GLADSAXE    25m  3:19.38 
86  Ellen-Mai Teilmann  2009  0964AE  LYNGBY    25m  3:22.07 
96  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    50m  3:38.59 
167  Emma Mcpherran  2009  0986AB  GLADSAXE    50m  3:51.33 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Amelia Eriksen  2008  0892AD  HELSINGR    25m  3:16.02 
52  Alma Lanng Geneser  2008  0862AE  ALLERD    25m  3:14.55 
19  Silje Rasmussen  2008  0894AF  A6 SLANGE    25m  3:12.91 
171  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    50m  3:13.85 
90  Alvilda Hjberg  2008  0832AG  LYNGBY    50m  3:15.51 
172  Laura Klug Christensen  2008  0836AN  GLADSAXE    25m  3:17.27 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Anja Englert  2008  0866AE  ALLERD    50m  3:11.11 
57  Simone Stenberg  2008  0844AB  ALLERD    25m  3:02.98 
31  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERD    25m  2:37.64 
56  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERD    25m  3:00.70 
85  Ida Mathiesen  2008  0876AK  LYNGBY    25m  3:08.36 
78  Caroline Toftelund Larsen  2008  0866AK  LYNGBY    50m  3:11.33 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  07:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner