2021-04-17   23:40:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Linköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen 12/10 2019 kl 09:00

Document
Heatlista
UGP 1
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:00
Anm tid
Start ca:
1 25m
70 2 Lily Viberg 2008 JÖNKÖPING 25m
214 3 Maja Göthe 2010 NKK 25m
164 4 Rebecca Isoz 2008 LASS 25m
5 25m
6 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:04
235 1 Felicia Johansson 2007 VÄRNAMO SS 4:03.46 25m
242 2 Elisabeth Xu 2008 NKK 3:49.24 25m
234 3 Daria Anghelescu 2007 VÄRNAMO SS 3:31.56 25m
236 4 Lovisa Holm 2010 VÄRNAMO SS 3:46.30 25m
206 5 Leah Norén 2008 NKK 3:53.00 25m
151 6 Ellen Borg 2009 LASS 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:08
66 1 Gréta Soltész 2008 JÖNKÖPING 3:25.79 25m
72 2 Alva Beard 2006 JÖNKÖPING 3:22.92 25m
232 3 Anna Cvitanovic 2008 VÄRNAMO SS 3:19.89 25m
60 4 Hanna Sandberg 2007 JÖNKÖPING 3:20.75 25m
208 5 Emmie jakobsson 2010 NKK 3:24.89 50m
3 6 Leonie Specht 2004 EKSJÖ SLS 3:26.48 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:12
64 1 Ronja Johansson Magnusson 2007 JÖNKÖPING 3:19.60 25m
167 2 Saga Quarles van Ufford 2008 LASS 3:19.00 50m
2 3 Maya Hultqvist 2004 EKSJÖ SLS 3:14.65 25m
71 4 Hana Sistek 2006 JÖNKÖPING 3:17.19 25m
57 5 Emma Leandersson 2007 JÖNKÖPING 3:19.52 25m
204 6 Nora Grönberg 2007 NKK 3:19.68 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:16
159 1 Lovisa Comstedt 2009 LASS 3:12.69 25m
231 2 Elsa Dahlberg 2008 VÄRNAMO SS 3:10.02 25m
237 3 Siri Gustafsson 2007 VÄRNAMO SS 3:07.37 25m
46 4 Lina Liljekvist 2006 JÖNKÖPING 3:08.12 25m
241 5 Alice Holmberg 2007 LASS 3:12.39 25m
149 6 Nellie Johansson Jöngren 2009 LASS 3:13.15 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:20
68 1 Ajla Sistek 2006 JÖNKÖPING 3:04.60 25m
11 2 Hanna Johansson 2005 FINSPÅNG 3:03.12 50m
165 3 Elma Halak 2007 LASS 3:02.85 25m
132 4 Tilda Larsson 2008 LASS 3:02.97 25m
158 5 Ellen Almén 2007 LASS 3:04.33 50m
48 6 Tilde Florin 2006 JÖNKÖPING 3:06.36 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:23
Anm tid
Start ca:
147 1 Alice Björnholm 2008 LASS 3:01.44 50m
166 2 Julia Karlberg 2007 LASS 2:59.04 50m
150 3 Elin Axelsson 2008 LASS 2:57.55 50m
133 4 Hanna Oehm 2007 LASS 2:57.79 25m
233 5 Bianca Maria Cornea 2005 VÄRNAMO SS 3:01.19 25m
163 6 Esther Mira Nath 2005 LASS 3:01.60 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:27
130 1 Viola Högberg 2007 LASS 2:56.09 50m
200 2 Jonna Klasén 2008 NKK 2:53.98 50m
196 3 Alicia Wallberg 2007 NKK 2:52.62 25m
134 4 Emma Persson 2007 LASS 2:52.85 25m
39 5 Elin Engqvist 2005 JÖNKÖPING 2:55.70 25m
144 6 Sigrid Alvehus 2008 LASS 2:56.53 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:30
56 1 Ester Sainz 2008 JÖNKÖPING 2:50.41 50m
137 2 Henny Paläng 2006 LASS 2:49.19 25m
129 3 Sofia Holmqvist 2008 LASS 2:46.65 25m
1 4 Evelina Johnsson 2004 EKSJÖ SLS 2:47.34 25m
52 5 Isabella Isomaa 2007 JÖNKÖPING 2:49.49 25m
161 6 Ester Taléus 2007 LASS 2:52.15 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
136 1 Majken Alvehus 2005 LASS 2:43.68 25m
27 2 Tilda Andersson 2006 JÖNKÖPING 2:42.84 25m
8 3 Felicia Gustavsson 2006 FINSPÅNG 2:39.60 25m
131 4 Fanny Ivarsson 2007 LASS 2:41.22 25m
189 5 Cornelia Eidefors 2002 NKK 2:43.44 25m
148 6 Alwa Merenius 2006 LASS 2:43.91 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 11 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
127 1 Darya Abbaspour 2005 LASS 2:36.92 50m
223 2 Emelie Jansson 2006 VÄRNAMO SS 2:36.02 25m
239 3 Alice Johansson 2005 LASS 2:33.72 25m
119 4 Stella  Åqvist 2005 LASS 2:34.06 25m
50 5 Alva Johannesson 2005 JÖNKÖPING 2:36.21 25m
145 6 Anna Vikström 2004 LASS 2:38.41 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 12 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:40
228 1 Mara Nichitelea 2006 VÄRNAMO SS 2:32.66 25m
156 2 Emma Liis Eerik 2006 LASS 2:31.86 25m
186 3 Stefanie Petrovic 2003 NKK 2:31.80 25m
188 4 Hilma Broden 2003 NKK 2:31.85 25m
185 5 Ellen Lovinge 2004 NKK 2:32.33 50m
221 6 Ella Stensson 2005 VÄRNAMO SS 2:32.95 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 13 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:43
Anm tid
Start ca:
20 1 Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING 2:27.35 25m
37 2 Ida Jonsson 2005 JÖNKÖPING 2:25.62 50m
102 3 Alice Fransson 2004 LASS 2:21.30 25m
176 4 Leija Johansson Junttila 2006 MOTALA SS 2:23.04 25m
118 5 Emmy Ericson 2003 LASS 2:26.04 25m
177 6 Greta Sjögren 2007 MOTALA SS 2:31.35 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 14 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
107 1 Elsa  Linné 2003 LASS 2:18.57 25m
220 2 Siri Bälter 2004 VÄRNAMO SS 2:17.27 25m
19 3 Jazmina Hedqvist 2002 JÖNKÖPING 2:15.65 25m
113 4 Amanda Weiding 2003 LASS 2:16.80 25m
24 5 Natalie Stjärnås 2003 JÖNKÖPING 2:17.28 25m
15 6 Emmie Davis 2002 JÖNKÖPING 2:20.50 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 15 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
36 1 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 2:15.34 25m
28 2 Wilma Svensson 2004 JÖNKÖPING 2:15.08 25m
12 3 Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING 2:13.29 25m
222 4 Nina Mirkhan 2006 VÄRNAMO SS 2:14.24 50m
103 5 Darja Koutchinskaia 2003 LASS 2:15.31 25m
227 6 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 2:15.60 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 16 (16)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
26 1 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 2:10.29 25m
95 2 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:09.00 25m
80 3 Emma Magnusson 1998 LASS 2:03.28 25m
238 4 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 2:05.25 25m
91 5 Elin Gunnarsson 2002 LASS 2:10.10 25m
116 6 Märta Högfeldt 2005 LASS 2:11.25 25m
2019-10-12 08:17:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner