2021-04-17   23:37:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Linköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen 12/10 2019 kl 09:00

Document
Heatlista
UGP 1
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:10
Anm tid
Start ca:
1 25m
213 2 Wanessa Iwung 2009 NKK 25m
212 3 Vera Hagström 2011 NKK 25m
214 4 Maja Göthe 2010 NKK 25m
5 25m
6 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:12
1 25m
133 2 Hanna Oehm 2007 LASS 2:28.80 50m
235 3 Felicia Johansson 2007 VÄRNAMO SS 2:06.20 25m
236 4 Lovisa Holm 2010 VÄRNAMO SS 2:09.55 25m
164 5 Rebecca Isoz 2008 LASS 25m
6 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
161 1 Ester Taléus 2007 LASS 2:00.41 25m
158 2 Ellen Almén 2007 LASS 1:57.98 25m
234 3 Daria Anghelescu 2007 VÄRNAMO SS 1:55.07 25m
151 4 Ellen Borg 2009 LASS 1:55.48 50m
232 5 Anna Cvitanovic 2008 VÄRNAMO SS 1:59.61 25m
57 6 Emma Leandersson 2007 JÖNKÖPING 2:00.49 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
165 1 Elma Halak 2007 LASS 1:53.87 50m
206 2 Leah Norén 2008 NKK 1:53.49 25m
3 3 Leonie Specht 2004 EKSJÖ SLS 1:52.65 25m
204 4 Nora Grönberg 2007 NKK 1:53.37 25m
159 5 Lovisa Comstedt 2009 LASS 1:53.74 50m
64 6 Ronja Johansson Magnusson 2007 JÖNKÖPING 1:54.91 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
60 1 Hanna Sandberg 2007 JÖNKÖPING 1:51.56 25m
144 2 Sigrid Alvehus 2008 LASS 1:47.33 25m
233 3 Bianca Maria Cornea 2005 VÄRNAMO SS 1:46.97 25m
167 4 Saga Quarles van Ufford 2008 LASS 1:47.21 50m
70 5 Lily Viberg 2008 JÖNKÖPING 1:48.94 25m
208 6 Emmie jakobsson 2010 NKK 1:52.58 50m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
2 1 Maya Hultqvist 2004 EKSJÖ SLS 1:45.74 25m
149 2 Nellie Johansson Jöngren 2009 LASS 1:45.10 50m
72 3 Alva Beard 2006 JÖNKÖPING 1:41.98 25m
241 4 Alice Holmberg 2007 LASS 1:42.91 25m
1 5 Evelina Johnsson 2004 EKSJÖ SLS 1:45.36 25m
150 6 Elin Axelsson 2008 LASS 1:46.64 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:24
Anm tid
Start ca:
242 1 Elisabeth Xu 2008 NKK 1:41.63 25m
132 2 Tilda Larsson 2008 LASS 1:40.96 50m
66 3 Gréta Soltész 2008 JÖNKÖPING 1:40.38 25m
134 4 Emma Persson 2007 LASS 1:40.76 25m
147 5 Alice Björnholm 2008 LASS 1:41.49 25m
200 6 Jonna Klasén 2008 NKK 1:41.80 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
136 1 Majken Alvehus 2005 LASS 1:38.29 25m
131 2 Fanny Ivarsson 2007 LASS 1:36.87 50m
137 3 Henny Paläng 2006 LASS 1:36.37 50m
198 4 Ella Hagström 2007 NKK 1:36.61 25m
119 5 Stella  Åqvist 2005 LASS 1:37.23 25m
237 6 Siri Gustafsson 2007 VÄRNAMO SS 1:38.81 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
228 1 Mara Nichitelea 2006 VÄRNAMO SS 1:35.34 25m
156 2 Emma Liis Eerik 2006 LASS 1:35.00 25m
189 3 Cornelia Eidefors 2002 NKK 1:34.27 25m
39 4 Elin Engqvist 2005 JÖNKÖPING 1:34.43 50m
53 5 Wilma Ristl 2006 JÖNKÖPING 1:35.18 25m
130 6 Viola Högberg 2007 LASS 1:35.74 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
11 1 Hanna Johansson 2005 FINSPÅNG 1:33.72 25m
42 2 Emma Bergqvist 2007 JÖNKÖPING 1:33.55 50m
239 3 Alice Johansson 2005 LASS 1:32.47 25m
129 4 Sofia Holmqvist 2008 LASS 1:33.04 25m
185 5 Ellen Lovinge 2004 NKK 1:33.61 25m
8 6 Felicia Gustavsson 2006 FINSPÅNG 1:33.84 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
194 1 Edith Nyman 2007 NKK 1:30.66 25m
196 2 Alicia Wallberg 2007 NKK 1:30.35 25m
186 3 Stefanie Petrovic 2003 NKK 1:28.10 25m
115 4 Frida Erlandsson 2006 LASS 1:29.11 25m
135 5 Althaea Süsskind 2007 LASS 1:30.51 50m
188 6 Hilma Broden 2003 NKK 1:30.79 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
9 1 Engla Dunhagen 2006 FINSPÅNG 1:27.20 25m
176 2 Leija Johansson Junttila 2006 MOTALA SS 1:24.58 25m
88 3 Martina Karlsson 2003 LASS 1:21.01 50m
102 4 Alice Fransson 2004 LASS 1:21.48 25m
218 5 Lovisa Svensson 2002 VÄRNAMO SS 1:25.39 25m
128 6 Frida Holmqvist 2005 LASS 1:27.41 25m
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:37
Anm tid
Start ca:
36 1 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 1:18.18 50m
19 2 Jazmina Hedqvist 2002 JÖNKÖPING 1:15.82 25m
92 3 Wilma Holmertz 2003 LASS 1:14.25 25m
106 4 Alva Högberg 2002 LASS 1:14.62 25m
97 5 Hanna Persson 2004 LASS 1:16.89 50m
20 6 Wilma Carlheim 2003 JÖNKÖPING 1:20.37 25m
2019-10-12 08:17:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner