2020-02-17   22:46:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  09:08   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer  Finaler (12) 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
Vejledende starttid 12:23 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
96  Nikoline Løkke  2010  1008AL  JARL    25m   
298  Asta Kappel Jensen  2007  0742AZ  SMUT    25m   
265  Johanna Sandager Borup  2005  0548BC  AABYBRO    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
248  Agnes Brix Rasmussen  2008  0868AT  AABYBRO    25m   
Sofie Egholm  2009  0930AJ  NEJST    25m  2:31.29 
88  Hannah Wærness  2009  0990BD  JARL    25m   
91  Josephine Jakobsen  2010  1006AL  JARL    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Emilie Toft Iversen  2007  0758AW  NEJST    25m  2:02.21 
122  Celina Thorup Kristensen  2009  0926BB  HOBRO    25m  1:55.04 
119  Josefine Lykkegaard Rasmu  2009  0948AF  HOBRO    25m  1:48.24 
93  Katrine Bavnshøj  2004  0486BC  JARL    25m  1:54.35 
94  Lærke Andersen  2009  0996BB  JARL    25m  1:56.41 
Julie Welle  2009    NEJST    25m  2:18.93 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Iben Hjorth  2008  0836AT  JARL    25m  1:43.25 
78  Sara Khelil  2003  0356BF  SNEDSTED    25m  1:40.56 
314  Clara Kornum  2007  0704AM  SØHESTEN    25m  1:38.53 
309  Freja Møller Winther  2006  0696AT  SØHESTEN    25m  1:39.46 
128  Maja Tøth  2008  0838AM  HOBRO    25m  1:41.73 
125  Laura Nørgaard Andersen  2008  0832AT  HOBRO    25m  1:44.44 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Caroline Larsen  2007  0706AY  SØHESTEN    25m  1:37.31 
204  Christina Markussen  2005  0538AW  AARS    25m  1:33.59 
253  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  AABYBRO    25m  1:33.03 
121  Caroline Rebo Mejlstrup  2008  0892AJ  HOBRO    25m  1:33.08 
202  Amanda Holmberg  2007  0774AU  AARS    25m  1:34.83 
30  Anna Skovhus Lydersen  2007  0772AP  PINGVINEN    25m  1:38.40 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Alberte Rise  2007  0752AP  PINGVINEN    25m  1:32.18 
34  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  0552AX  PINGVINEN    25m  1:31.73 
250  Sofie Callsen  2008  0844AM  AABYBRO    25m  1:29.30 
Freya Kobber Nielsen  2001  0152BD  NEJST    25m  1:31.39 
81  Agnes Immersen Lyndrup  2004  0426BE  SNEDSTED    25m  1:32.05 
195  Alma Nielsen  2005  0552BC  AARS    25m  1:32.50 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Signe Broe Larsen  2007  0756AR  BSK08    25m  1:27.02 
178  Malou Callisen  2007  0766AR  BSK08    25m  1:26.71 
32  Astrid O. Thomassen  2007  0796AK  PINGVINEN    25m  1:25.94 
261  Ellen Brix Rasmussen  2006  0666AW  AABYBRO    25m  1:26.22 
111  Gudrun Pólsdóttir  2006  0698AS  HOBRO    25m  1:26.81 
174  Iben Thomasen  2008  0816AK  BSK08    25m  1:28.05 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Sarah Frandsen  2007  0752AU  SØHESTEN    25m  1:25.80 
180  Neya Damgaard  2007  0776AR  BSK08    25m  1:25.25 
217  Emilie Sofie Hansen  2001  0168BE  AALBORG    25m  1:24.35 
76  Emma Bojesen  2004  0434AV  SNEDSTED    25m  1:25.00 
287  Zenia Christensen  2005  0572AL  SMUT    25m  1:25.61 
206  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  AARS    25m  1:25.81 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Louise Hove  2002  0246BA  SNEDSTED    25m  1:22.25 
109  Ane Walmar  2007  0746AS  HOBRO    25m  1:21.54 
257  Carla Brix Rasmussen  2006  0656AW  AABYBRO    25m  1:21.04 
305  Mille Fischer Hovalt  2004  0456AW  SØHESTEN    25m  1:21.29 
290  Michelle Bloch Sørensen  2004  0426AX  SMUT    25m  1:21.74 
25  Lise Ingeborg Christiansen  2007  0792AQ  PINGVINEN    25m  1:23.02 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
288  Maja Bech Færløv Andersen  2005  0534AR  SMUT    25m  1:20.30 
148  Iben Schønwandt  2003  0398BC  HOBRO    25m  1:19.91 
23  Clara Hejndorff Bøgsted  2006  0626AO  PINGVINEN    25m  1:18.30 
135  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  0658AV  HOBRO    25m  1:19.07 
311  Nana Starcke Jeppesen  2006  0676AW  SØHESTEN    25m  1:20.22 
24  Frida Juliansdottir  2005  0558AW  PINGVINEN    25m  1:20.42 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Alma Munk Haugaard  2007  0786AN  HOBRO    25m  1:16.84 
43  Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    25m  1:16.70 
45  Linea Lodberg Klein  2005  0536AK  PINGVINEN    25m  1:15.31 
53  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  PINGVINEN    25m  1:16.05 
177  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  1:16.83 
284  Anne Rasmussen Sand  2000  0058AT  SMUT    25m  1:17.31 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
226  Nete Lund Madsen  2001  0186AZ  AALBORG    25m  1:14.15 
222  Laura Rønn Danielsen  2004  0404AP  AALBORG    25m  1:12.96 
137  Karoline Prang Andersen  2005  0534AH  HOBRO    25m  1:10.44 
51  Freja Friborg  2004  0404AT  PINGVINEN    25m  1:12.21 
291  Liva Lauridsen Vorgod  2005  0566AR  SMUT    25m  1:13.59 
136  Laura Vedel Larsen  2005  0554AK  HOBRO    25m  1:14.56 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark