2020-02-17   23:34:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  09:08   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (12) 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:56,95 - 1996-2007: 00:38,13 - 2008 og yngre: 00:46,07 
 
Vejledende starttid 09:44 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
172  Frederik Meyer Møller  2006  0665AS  BSK08    25m   
301  Malthe Emil Lassen  2010  1047AI  SMUT    25m   
296  Sander Lybech  2010  1009AH  SMUT    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Mikkel Amby Kaae  2008  0835AP  SMUT    25m   
132  Tristan Martinus Dalmose  2011  1123AC  HOBRO    25m  1:02.50 
12  Magne Christiansen  2011    NEJST    25m  58.84 
134  Silas Schubart Nielsen  2008  0851AO  HOBRO    25m  1:02.24 
302  Kim Christensen  1965  6599AA  SMUT    25m   
98  Rasmus Hørlyck  2009  0963BD  JARL    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Alexander W. Andersen  2008  0815AI  PINGVINEN    25m  47.15 
123  Elias Hansen  2009  0959AD  HOBRO    25m  45.49 
256  Frederik Jensen  2007  0797AI  AABYBRO    25m  44.35 
13  Frederik Larsen  2008    NEJST    25m  44.65 
182  Sander Drews  2008  0879AM  BSK08    25m  45.90 
133  Sebastian Mohr  2009  0987BA  HOBRO    25m  50.81 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
William Nicolajsen  2008  0815AL  NEJST    25m  43.63 
118  Martin Hedegaard Balslev  2008  0815AH  HOBRO    25m  40.67 
116  Johannes Munk Haugaard  2009  0925BB  HOBRO    25m  39.14 
14  Oliver Størup  2006  0613AR  NEJST    25m  39.68 
183  Sebastian Thielst  2005  0525AR  BSK08    25m  41.81 
173  Hjalte Nymann Bukholt  2007  0725AP  BSK08    25m  44.17 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Lucas Kroer  2007  0741AO  SØHESTEN    25m  38.52 
255  Christian Abrahamsen  2009  0943AF  AABYBRO    25m  37.51 
80  Malthe Monberg  2006  0611AR  SNEDSTED    25m  36.69 
110  Ditlev Sørensen  2009  0961AE  HOBRO    25m  37.33 
243  Magnus Manstrup  2008  0845AM  AABYBRO    25m  38.40 
37  Gustav Ø. Pedersen  2008  0875AD  PINGVINEN    25m  38.97 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Victor Vixø Momme  2007  0793AJ  PINGVINEN    25m  35.94 
75  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  SNEDSTED    25m  35.20 
26  Lucas Skjødt Broe  2007  0721AH  PINGVINEN    25m  34.35 
259  Vilmer Damgaard  2006  0605AP  AABYBRO    25m  34.58 
199  Mikkel P. Christensen  2006  0691AP  AARS    25m  35.23 
292  Tobias Schwab  2009  0985AF  SMUT    25m  36.33 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Noah Markussen  2006  0657AO  AARS    25m  33.73 
73  Mathias Madsen  2004  0477AK  SNEDSTED    25m  33.43 
269  Mikkel Rubæk  2006  0671AP  AABYBRO    25m  33.23 
175  Ivan Hjermitslev  2004  0401AS  BSK08    25m  33.32 
15  Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  NEJST    25m  33.66 
114  Patrick Nørgaard Andersen  2006  0617AM  HOBRO    25m  33.87 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Rasmus Starcke Jeppesen  2008  0813AI  SØHESTEN    25m  31.84 
29  William Elliot Lumholtz  2006  0611AI  PINGVINEN    25m  31.28 
220  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    25m  30.43 
262  Gustav Brix Rasmussen  2004  0499AQ  AABYBRO    25m  30.95 
251  Sebastian Porsborg  2007  0797AH  AABYBRO    25m  31.65 
141  Patrick Kjær Laugesen  2006  0677AO  HOBRO    25m  32.35 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Sebastian Emil Thomsen  2002  0221AU  SØHESTEN    25m  30.36 
27  Elias Bock Johansen  2005  0545AO  PINGVINEN    25m  29.98 
208  Kristian Ølgaard  2005  0549AP  AARS    25m  29.17 
31  Valentin Thordal  2005  0547AK  PINGVINEN    25m  29.32 
50  Jimmy Nielsen  2003  0325AE  PINGVINEN    25m  29.98 
181  Oliver Feldthusen  2003  0301AP  BSK08    25m  30.37 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Elmer Oosterhof  2005  0521AI  AARS    25m  28.96 
52  David Tuan V. Valbjørn  2002  0229AQ  PINGVINEN    25m  28.95 
229  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    25m  28.11 
218  Frederik P Justesen  2003  0383AL  AALBORG    25m  28.80 
263  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  28.96 
307  Esben Kilde Johansen  2004  0415AS  SØHESTEN    25m  29.05 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Malte P Iversen  2004  0403AN  AALBORG    25m  27.82 
49  Joachim Hedegaard Nielsen  2002  0247AM  PINGVINEN    25m  26.81 
266  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  26.38 
244  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  26.58 
304  David Johansen  2001  0179AN  SØHESTEN    25m  27.49 
203  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  AARS    25m  28.00 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Scott Stegenborg  2000  0063AH  AALBORG    25m  26.12 
48  Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  26.06 
233  Jonathan L Kristensen  2000  0037AH  AALBORG    25m  25.66 
211  Tobias Vestby Jensen  2003  0309AN  AARS    25m  25.91 
231  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  9807AK  AALBORG    25m  26.09 
46  Lukas Aarup-Kristensen  2004  0465AP  PINGVINEN    25m  26.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark