2020-02-17   23:02:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  12 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
 
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (9) 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:39,37 - 1996-2007: 03:07,02 - 2008 og yngre: 03:46,00 
 
Vejledende starttid 10:21 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
35  Villads Elliot Lumholtz  2008  0817AJ  PINGVINEN    25m   
182  Sander Drews  2008  0879AM  BSK08    25m   
36  Alexander W. Andersen  2008  0815AI  PINGVINEN    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
12  Magne Christiansen  2011    NEJST    25m   
118  Martin Hedegaard Balslev  2008  0815AH  HOBRO    25m   
312  Lucas Kroer  2007  0741AO  SØHESTEN    25m   
115  Kian Asbert Tome  2009  0999AD  HOBRO    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Frederik Larsen  2008    NEJST    25m  4:14.57 
100  Nikolaj Baars  2008  0893AG  JARL    25m  3:14.86 
123  Elias Hansen  2009  0959AD  HOBRO    25m  3:08.28 
120  Peter Høenhof Vesterskov  2007  0755AI  HOBRO    25m  3:11.54 
101  Malthe Bach Larsen  2008  0847AA  JARL    25m  3:15.94 
116  Johannes Munk Haugaard  2009  0925BB  HOBRO    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Ditlev Sørensen  2009  0961AE  HOBRO    25m  3:00.08 
199  Mikkel P. Christensen  2006  0691AP  AARS    25m  2:53.53 
113  Jonatan Schubart Nielsen  2006  0655AP  HOBRO    25m  2:48.87 
200  Noah Markussen  2006  0657AO  AARS    25m  2:50.87 
140  Frederik Vernersen  2005  0599AI  HOBRO    25m  2:58.11 
38  Victor Vixø Momme  2007  0793AJ  PINGVINEN    25m  3:03.37 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Sebastian Beier  2007  0735AM  JARL    25m  2:41.00 
208  Kristian Ølgaard  2005  0549AP  AARS    25m  2:38.79 
146  Christian Balslev  2006  0651AN  HOBRO    25m  2:36.40 
303  Sebastian Emil Thomsen  2002  0221AU  SØHESTEN    25m  2:38.22 
117  Magnus Østergaard  2008  0805AF  HOBRO    25m  2:40.52 
269  Mikkel Rubæk  2006  0671AP  AABYBRO    25m  2:45.00 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Patrick Nørgaard Andersen  2006  0617AM  HOBRO    25m  2:32.15 
262  Gustav Brix Rasmussen  2004  0499AQ  AABYBRO    25m  2:26.52 
52  David Tuan V. Valbjørn  2002  0229AQ  PINGVINEN    25m  2:25.97 
141  Patrick Kjær Laugesen  2006  0677AO  HOBRO    25m  2:26.16 
181  Oliver Feldthusen  2003  0301AP  BSK08    25m  2:31.00 
210  Nikolaj Rytger Knudsen  2006  0603AI  AARS    25m  2:35.43 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  Per Odrich  2006  0635AA  HOBRO    25m  2:22.78 
268  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  2:22.40 
263  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  2:21.03 
145  Lucas Hansen  2005  0581AL  HOBRO    25m  2:21.17 
57  Marcus Albæk  2004  0465AM  PINGVINEN    25m  2:22.58 
220  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    25m  2:23.03 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Bastian Stausholm Larsen  2005  0555AO  AABYBRO    25m  2:16.63 
27  Elias Bock Johansen  2005  0545AO  PINGVINEN    25m  2:16.27 
46  Lukas Aarup-Kristensen  2004  0465AP  PINGVINEN    25m  2:15.15 
307  Esben Kilde Johansen  2004  0415AS  SØHESTEN    25m  2:15.76 
205  Elmer Oosterhof  2005  0521AI  AARS    25m  2:16.44 
229  Sebastian B Lehmann  2004  0439AF  AALBORG    25m  2:18.10 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  David Johansen  2001  0179AN  SØHESTEN    25m  2:13.01 
48  Oscar Pedersen  2004  0445AE  PINGVINEN    25m  2:09.67 
231  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  9807AK  AALBORG    25m  2:05.81 
266  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  AABYBRO    25m  2:07.96 
244  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  2:12.72 
227  Niklas T. Kristiansen  2000  0059AF  AALBORG    25m  2:13.14 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  12 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark