2020-02-17   22:38:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  12 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (5) 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 05:38,72 - 1996-2007: 03:46,75 - 2008 og yngre: 04:34,01 
 
Vejledende starttid 12:32 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
102  Sebastian Beier  2007  0735AM  JARL    25m   
35  Villads Elliot Lumholtz  2008  0817AJ  PINGVINEN    25m   
97  Oskar Kragh Engbjerg  2008  0805AH  JARL    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
252  Tobias Stausholm Larsen  2009  0931BC  AABYBRO    25m   
11  Mattie Christiansen  2008  0813AL  NEJST    25m  4:19.00 
73  Mathias Madsen  2004  0477AK  SNEDSTED    25m   
95  Mads Peter Jensen  2008  0883AG  JARL    25m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Malthe Monberg  2006  0611AR  SNEDSTED    25m  3:45.26 
75  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  SNEDSTED    25m  3:32.76 
113  Jonatan Schubart Nielsen  2006  0655AP  HOBRO    25m  3:30.78 
15  Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  NEJST    25m  3:32.75 
269  Mikkel Rubæk  2006  0671AP  AABYBRO    25m  3:35.00 
37  Gustav Ø. Pedersen  2008  0875AD  PINGVINEN    25m  4:01.81 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Vilmer Damgaard  2006  0605AP  AABYBRO    25m  3:16.68 
220  Jens Mejdahl  2003  0327AR  AALBORG    25m  3:10.79 
251  Sebastian Porsborg  2007  0797AH  AABYBRO    25m  3:00.64 
27  Elias Bock Johansen  2005  0545AO  PINGVINEN    25m  3:03.21 
209  Mathias Johansen  2005  0543AI  AARS    25m  3:11.23 
268  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  3:20.49 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
244  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  2:48.14 
47  Mikkel Hedeby Madsen  2002  0217AT  PINGVINEN    25m  2:47.57 
207  Kris Jensen  2004  0489AK  AARS    25m  2:40.13 
140  Frederik Vernersen  2005  0599AI  HOBRO    25m  2:41.03 
203  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  AARS    25m  2:47.62 
29  William Elliot Lumholtz  2006  0611AI  PINGVINEN    25m  2:54.78 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  12 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark