2020-04-04   17:37:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Joulukuunkisat

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
1 200m Vapaauinti Naiset
14 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 157 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 50m 2:26.24
2005 05A383
2 220 Milla Haapamäki Oulun Uinti 1906 50m 2:27.54
2006 06A991
3 159 Elina Turunen Oulun Uinti 1906 50m 2:27.79
2005 05A444
4 284 Elli Hakola Kempeleen Pyrintö 50m 2:33.71
2006 06A435
5 27 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 2:33.77
6 321 Eevi Hirvasoja Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2007 07A244 50m 2:37.95
7 193 Iida Ryhänen Oulun Uinti 1906 2006 06A769 50m 2:38.76
8 75 Annabella Karjalainen Oulun Lohet 2007 07A084 50m 2:39.85
9 194 Maria Issakainen Oulun Uinti 1906 2006 06A787 50m 2:41.62
10 91 Ailiina Koskinen Oulun Lohet 2005 05B107 50m 2:45.18
11 281 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö 2005 05A575 50m 2:45.56
12 68 teresa pulkkinen Oulun Lohet 2005 05A314 50m 2:47.32
13 175 Anniina Aada Eveliina Törmi Oulun Uinti 1906 2005 05A648 50m 2:48.58
14 72 Emma Autio Oulun Lohet 2007 07A049 50m 2:49.64
15 223 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 2008 08A520 50m 2:50.16
16 95 Mea Prykäri Oulun Lohet 2007 07A699 50m 2:52.88
17 221 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 2006 06A992 50m 2:53.32
18 86 Juuli Uusitalo Oulun Lohet 2007 07A534 50m 2:53.57
19 39 Saara Nissinen Kemin Työväen Uimarit 2006 06A834 50m 2:54.24
20 209 Aino Leinonen Oulun Uinti 1906 2007 07A626 50m 2:55.45
21 180 Inka Tolonen Oulun Uinti 1906 2006 06A460 50m 3:01.15
22 111 Nelli Vilppola Oulun Lohet 2007 07A915 50m 3:03.57
23 105 Selja Tiensuu Oulun Lohet 2007 07A882 50m 3:07.58
24 106 Enni Alatalo Oulun Lohet 2007 07A821 50m 3:25.84
25 188 Lotta Tonteri Oulun Uinti 1906 2007 07A386 50m 3:29.96
26 191 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 2007 07A415 50m 3:35.61
27 352 Sunná-Maaria Jomppanen Swimming Club Rovaniemi 2009 09A721 50m 3:54.07
28 252 Aino Lamminpää Oulun Uinti 1906 2007 07A903 50m
29 25 Minea Kynkäänniemi Raision Urheilijat 2007 07A849 50m
15 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 142 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 50m 2:18.17
2 65 Nanna Savolainen Oulun Lohet 2004 04A430 50m 2:22.73
3 57 Anni Willman Oulun Lohet 2001 01A189 50m 2:24.10
4 161 Inka Karjalainen Oulun Uinti 1906 2004 04A711 50m 2:25.32
5 345 Maria Kaarlejärvi Swimming Club Rovaniemi 2004 04B182 50m 2:32.46
6 275 Clara-Sophie Scheib Kempeleen Pyrintö 2003 03A585 50m 2:45.06
7 23 Venla Saarimaa Nivalan Saukot 2004 04B322 50m 2:57.04
2019-12-03 10:39:38 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
2 200m Vapaauinti Miehet
15 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 171 Jere Hannuksela Oulun Uinti 1906 50m 2:10.46
2004 04A877
2 162 Rasmus Koskela Oulun Uinti 1906 50m 2:11.70
2004 04A713
3 177 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 50m 2:23.82
2006 06A373
4 48 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura 50m 2:26.29
2006 06A342
5 197 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 2007 07A519 50m 2:34.84
6 16 Aatu Mäkinen Nivalan Saukot 2005 05A920 50m 2:42.82
7 203 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 2007 07A556 50m 2:46.64
8 278 Elias Laukka Kempeleen Pyrintö 2005 05A457 50m 2:47.21
9 183 Arttu Kortetjärvi Oulun Uinti 1906 2006 06A631 50m 2:51.94
10 24 Mikael Kynkäänniemi Raision Urheilijat 2008 08A327 50m 2:52.01
11 40 Tuomas Nissinen Kemin Työväen Uimarit 2008 08A299 50m 2:53.61
12 211 Antti Turunen Oulun Uinti 1906 2007 07A635 50m 2:57.73
13 206 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 2008 08A349 50m 2:59.11
14 214 Santeri Vanhala Oulun Uinti 1906 2008 08A399 50m 3:04.21
15 213 Julius Katajaharju Oulun Uinti 1906 2007 07A657 50m 3:08.20
16 69 Eetu Kahelin Oulun Lohet 2007 07A025 50m 3:08.58
17 351 Veeti Polojärvi Swimming Club Rovaniemi 2008 08A904 50m 3:29.01
18 94 Petrus Bergman Oulun Lohet 2007 07A686 50m 3:31.14
19 257 Eelis Illikainen Oulun Uinti 1906 2010 10A176 50m 3:48.21
20 289 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö 2007 07A358 50m
16 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 141 Olli-Pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 50m 2:03.06
2 5 Nader Khalili Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01B263 50m 2:03.45
3 130 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 50m 2:07.48
4 64 Mikael Ryynänen Oulun Lohet 2003 03A344 50m 2:22.79
5 123 Esa Päätalo Oulun Uinti 1906 1965 65A041 50m 2:24.98
6 341 Aleksanteri Angelva Swimming Club Rovaniemi 2001 01A173 50m 2:30.83
7 210 Heikki Koskela Oulun Uinti 1906 1968 68A085 50m 2:50.70
2019-12-03 10:39:40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
3 50m Rintauinti Naiset
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 52 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura 50m 46.55
2009 09A216
2 242 Laura Rytilahti Oulun Uinti 1906 50m 47.38
2008 08A650
3 192 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 50m 47.44
2009 09A072
4 55 Helka Honka Kemin Uimaseura 50m 50.19
2008 08A752
5 233 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 50.88
6 292 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m 50.96
7 218 Amaya Luukkonen Oulun Uinti 1906 2008 08A476 50m 51.24
8 299 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 2008 08A531 50m 52.49
9 337 Minttu Riekki Kuusamon Erä-Veikot 2008 08A859 50m 52.55
10 113 Saimi Siika-aho Oulun Lohet 2009 09A433 50m 53.95
11 110 Helmi Pekkala Oulun Lohet 2008 08A711 50m 54.10
12 313 Elviira Sanaksenaho Kempeleen Pyrintö 2009 09A550 50m 54.78
13 327 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2009 09A204 50m 54.82
14 316 Sanni Pellikainen Kempeleen Pyrintö 2009 09A703 50m 55.43
15 51 Iida Niemi Kemin Uimaseura 2008 08A394 50m 55.71
16 54 Minka Adeleine Torvikoski Kemin Uimaseura 2011 11A047 50m 56.82
17 235 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 2009 09A376 50m 58.23
18 234 Ella Haapamäki Oulun Uinti 1906 2008 08A576 50m 59.39
19 254 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 2008 08A715 50m 1:01.60
20 42 Siiri-Unelma Hentilä Kemin Työväen Uimarit 2010 10A090 50m 1:04.02
21 332 Saana Runtti Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2010 10A339 50m 1:05.50
22 312 Iiris Leinonen Kempeleen Pyrintö 2009 09A542 50m 1:07.04
23 315 Neea Huhtala Kempeleen Pyrintö 2009 09A602 50m
24 374 Melina Kokko Oulun Uinti 1906 2010 10A175 50m
25 56 Heini Kela Kemin Uimaseura 2009 09A683 50m
12-14 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 151 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 2005 05A161 50m 34.85
2 165 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 50m 35.34
3 35 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 2006 06A219 50m 36.92
4 38 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 37.88
5 152 Vilma Kiviniemi Oulun Uinti 1906 2005 05A181 50m 38.00
6 282 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö 2005 05A721 50m 39.54
7 32 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 2006 06A106 50m 39.87
8 97 Iinu Tiainen Oulun Lohet 2007 07A747 50m 39.96
9 15 Tiia Mielonen Nivalan Saukot 2006 06A625 50m 39.99
10 343 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2005 05A430 50m 40.07
11 342 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2007 07A045 50m 40.26
12 172 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 2005 05A611 50m 40.59
13 6 Saaga Kähkönen Vieskan Uimarit 2006 06A470 50m 41.53
14 19 Eerika Ekdahl Nivalan Saukot 2007 07A734 50m 41.70
15 43 Armi Tavi Kemin Työväen Uimarit 2007 07A987 50m 42.03
16 359 Lina Juutilainen Rovaniemen Uimaseura 2007 07A429 50m 42.09
17 336 Roosa-Marie Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot 2005 05B131 50m 42.34
18 83 Pinja Niskanen Oulun Lohet 2007 07A270 50m 42.64
19 167 Pinja Lohiniva Oulun Uinti 1906 2005 05A541 50m 43.36
20 81 Maija Leinonen Oulun Lohet 2007 07A259 50m 44.62
21 33 Oona Lipponen Kemin Työväen Uimarit 2006 06A127 50m 44.91
22 41 Milla Seppälä Kemin Työväen Uimarit 2007 07A592 50m 45.38
23 346 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi 2007 07A676 50m 45.93
24 219 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 2005 05B143 50m 45.93
25 88 Noora Tuominen Oulun Lohet 2007 07A606 50m 46.15
26 166 Sofia Katariina Merituulia
Kilpeläinen
Oulun Uinti 1906 2005 05A542 50m 46.39
27 99 Emilia Sainio Oulun Lohet 50m 46.54
2006 06A972
28 92 Riia Aho Oulun Lohet 50m 46.58
2007 07A677
29 334 Raita Virtanen Kuusamon Erä-Veikot 50m 47.30
2005 05A530
30 222 ANNI BACKMAN Oulun Uinti 1906 50m 47.37
2006 06B002
31 349 Aada Vanhanarkaus Swimming Club Rovaniemi 50m 47.84
2007 07B004
32 190 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 50m 47.99
2007 07A418
33 37 Aino Kauppinen Kemin Työväen Uimarit 50m 48.08
2006 06A658
34 90 Meeri Uusitalo Oulun Lohet 50m 48.44
2007 07A578
35 7 Elsa Pelkonen Vieskan Uimarit 50m 48.85
2007 07A207
36 348 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi 50m 49.52
2007 07A925
37 106 Enni Alatalo Oulun Lohet 50m 49.63
2007 07A821
38 11 Sini Saari Vieskan Uimarit 50m 50.39
2007 07A410
39 18 Lotta Päiveröinen Nivalan Saukot 50m 50.69
2007 07A726
40 330 Milla Moilanen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
50m 50.85
2007 07A981
41 310 Jutta Vesala Kempeleen Pyrintö 2006 06B135 50m 51.11
42 252 Aino Lamminpää Oulun Uinti 1906 2007 07A903 50m 51.48
43 364 Hilla Kuusela Rovaniemen Uimaseura 2006 06B216 50m 52.81
44 338 Hilla Lämsä Kuusamon Erä-Veikot 2007 07B094 50m 52.85
45 250 Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 2007 07A870 50m 53.16
46 309 Enna Neitola Kempeleen Pyrintö 2006 06B124 50m 53.44
47 46 Nella Jäärni Kemin Työväen Uimarit 2007 07B099 50m 53.75
48 339 Vilma-Liina määttä Kuusamon Erä-Veikot 2007 07B124 50m
49 109 Nea Vuoma Oulun Lohet 2005 05B185 50m
15 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 276 Helmi Jouhten Kempeleen Pyrintö 2004 04A360 50m 34.37
2 354 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2000 00B005 50m 35.08
3 143 Olga emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 50m 35.30
4 61 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 50m 36.06
5 62 Pauliina Eerika Lohilahti Oulun Lohet 2002 02A196 50m 36.42
6 274 Miina Laukka Kempeleen Pyrintö 2003 03A196 50m 36.58
7 370 Inka Elamaa Oulun Lohet 2004 04A328 50m 37.40 LAT
8 70 Iiris Isokoski Oulun Lohet 2003 03A890 50m 37.78
9 58 Emma Pajuluoma Oulun Lohet 2001 01A210 50m 38.84
10 369 Amalia Siekkinen Oulun Lohet 2002 02A189 50m 39.29 LAT
11 164 Tiia Kujala Oulun Uinti 1906 1968 68A078 50m 43.55
12 63 Siiri Keisu Oulun Lohet 2003 03A311 50m 43.94
13 366 Inna Pajuluoma Kampuksen Plaani 1999 99A141 50m 44.12
14 22 Jasmin Weckman Nivalan Saukot 2004 04B291 50m 48.09
15 318 Assia Heikkilä Kempeleen Pyrintö 2004 04B356 50m 50.17
16 169 Mervi Ukkola Oulun Uinti 1906 1970 70A158 50m 53.63
2019-12-03 10:39:40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
4 50m Rintauinti Miehet
12 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 232 Nikita Maximov Oulun Uinti 1906 50m 43.13
2008 08A619
2 49 Nooa Kaunisto Kemin Uimaseura 50m 43.24
2007 07A125
3 28 Oskari Hakkarainen Kajaanin Uimaseura 50m 45.15
2007 07A432
4 12 Emil Koskela Vieskan Uimarit 50m 45.17
2008 08A434
5 85 Ahti Kotila Oulun Lohet 2008 08A158 50m 47.53
6 238 Oskari Matilainen Oulun Uinti 1906 2008 08A616 50m 47.95
7 340 Aatu Pesonen Kuusamon Erä-Veikot 2007 07B125 50m 48.19
8 224 Aaron Rantsi Oulun Uinti 1906 2009 09A229 50m 49.27
9 36 Lauri Junttari Kemin Työväen Uimarit 2007 07A320 50m 49.51
10 308 Miko Helve Kempeleen Pyrintö 2008 08A763 50m 50.45
11 13 Leevi Sammalmaa Vieskan Uimarit 2007 07A712 50m 50.50
12 230 Eliel Käkelä Oulun Uinti 1906 2008 08A606 50m 50.74
13 361 Kristian Juutilainen Rovaniemen Uimaseura 2008 08A507 50m 52.43
14 236 Luka Walter Oulun Uinti 1906 2008 08A676 50m 53.17
15 244 Otto Järvinen Oulun Uinti 1906 2008 08A593 50m 53.35
16 243 Emil Järvinen Oulun Uinti 1906 2008 08A594 50m 53.35
17 228 Veeti Väyrynen Oulun Uinti 1906 2009 09A277 50m 53.78
18 34 Rasmus Kinnunen Kemin Työväen Uimarit 2007 07A035 50m 54.15
19 302 Perttu Piippo Kempeleen Pyrintö 2008 08A697 50m 54.82
20 216 Jamie Härkönen Oulun Uinti 1906 2007 07A693 50m 55.10
21 101 Jonne Rantakeisu Oulun Lohet 2008 08A643 50m 55.11
22 298 Jalo Anttonen Kempeleen Pyrintö 2007 07A750 50m 56.81
23 258 Lenni Oskari Peltoniemi Oulun Uinti 1906 2010 10A177 50m 1:00.28
24 257 Eelis Illikainen Oulun Uinti 1906 2010 10A176 50m 1:01.99
25 217 Artem Teryaev Oulun Uinti 1906 2007 07A700 50m 1:03.69
26 373 Tomi Rantala Kempeleen Pyrintö 2009 09A465 50m 1:03.77 LAT
27 331 Matti Leinonen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2011 11A079 50m 1:04.82
28 311 Onni Kallio Kempeleen Pyrintö 2008 08A824 50m 1:05.88
29 303 Iiro Matinolli Kempeleen Pyrintö 2009 09A423 50m 1:06.28
30 104 Tuomas Pääaho Oulun Lohet 2008 08A642 50m 1:06.30
31 267 Aleksi Emil Rajakangas Oulun Uinti 1906 2010 10A360 50m 1:07.74
32 44 Aleksi Kallioinen Kemin Työväen Uimarit 2009 09A684 50m 1:09.62
33 184 Peetu Pulkkinen Oulun Uinti 1906 2010 10A005 50m 1:09.85
34 255 TongWei Qu Oulun Uinti 1906 2009 09A436 50m
13-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 179 Atte Leinonen Oulun Uinti 1906 2004 04B030 50m 34.53
2 176 Roni Heikkinen Oulun Uinti 1906 2005 05A646 50m 35.79
3 185 Erblin Latifi Oulun Uinti 1906 2005 05A921 50m 36.07
4 174 Lauri Siurua Oulun Uinti 1906 2005 05A631 50m 36.79
5 357 Onni Salonen Swimming Club Vuokatti 2005 05B094 50m 41.37
6 177 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 50m 43.92
7 324 Valtteri Kotijärvi Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2006 06A828 50m 44.19
8 21 Aleksi Peltosaari Nivalan Saukot 2004 04B289 50m 44.78
9 76 Paavo Lyly-Yrjänäinen Oulun Lohet 2005 05A590 50m 45.39
10 215 Miika Suorsa Oulun Uinti 1906 2006 06A927 50m 46.55
11 335 Juho Tarvainen Kuusamon Erä-Veikot 2004 04A836 50m 46.60
12 155 Ilari Raesalmi Oulun Uinti 1906 2005 05A281 50m 47.49
13 251 Aaro Kyntömaa Oulun Uinti 1906 2006 06B054 50m 50.67
14 307 Touko Hakola Kempeleen Pyrintö 2006 06B114 50m 52.55
15 362 Julius Turunen Rovaniemen Uimaseura 2006 06B148 50m 56.60
16 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 130 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 50m 31.80
2 135 Aleksi Rajaniemi Oulun Uinti 1906 2002 02A263 50m 31.93
3 121 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 1994 94A080 50m 32.52
4 129 Valtteri Taskinen Oulun Uinti 1906 2002 02A093 50m 32.57
5 372 Joonatan Lehtonen Oulun Uinti 1906 1993 93B240 50m 33.17 LAT
6 145 Niklas Raesalmi Oulun Uinti 1906 2002 02A657 50m 33.56
7 144 Sihan Yu Oulun Uinti 1906 2003 03A332 50m 33.92
8 368 Miikka Willman Oulun Lohet 1998 98A208 50m 35.42 LAT
2019-12-03 10:39:42 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
5 100m Selkäuinti Naiset
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 205 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 50m 1:26.71
2008 08A354
2 328 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto
uintijaosto
50m 1:27.19
2008 08A479
3 326 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2008 08A323 50m 1:31.52
4 223 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 2008 08A520 50m 1:31.74
5 87 Ellen Laine Oulun Lohet 2008 08A302 50m 1:32.15
6 10 Iida-Carita Niskanen Vieskan Uimarit 2008 08A155 50m 1:35.29
7 327 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2009 09A204 50m 1:39.81
8 108 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet 2009 09A406 50m 1:39.87
9 301 Noora Haikola Kempeleen Pyrintö 2011 11A054 50m 1:41.18
10 304 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö 2008 08A707 50m 1:41.65
11 2 Kerttu Kiiski Helsingfors Simsällskap 2009 09A324 50m 1:43.56
12 293 Ada-Sofia Juntunen Kempeleen Pyrintö 2008 08A458 50m 1:44.10
13 314 Emma Hakkarainen Kempeleen Pyrintö 2008 08A861 50m 1:44.54
14 112 Nevia Viuhkola Oulun Lohet 2009 09A434 50m 1:44.76
15 116 Enna Alasuutari Oulun Lohet 2009 09A504 50m 1:46.38
16 300 Laura Haikola Kempeleen Pyrintö 2009 09A416 50m 1:50.03
17 329 Tuuli Leinonen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2009 09A349 50m 1:54.45
18 117 Ulpu Nissi Oulun Lohet 2009 09A514 50m 1:54.75
19 352 Sunná-Maaria Jomppanen Swimming Club Rovaniemi 2009 09A721 50m
20 42 Siiri-Unelma Hentilä Kemin Työväen Uimarit 2010 10A090 50m
12-14 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 247 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 2006 06B036 50m 1:07.49
2 156 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2005 05A356 50m 1:08.53
3 74 Sara Seppänen Oulun Lohet 2006 06A236 50m 1:12.68 LAT
4 26 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A331 50m 1:15.65
5 204 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 50m 1:16.48
6 355 Lidia Evans Swimming Club Vuokatti 2005 05A543 50m 1:17.20
7 38 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 1:17.48
8 170 Aada Hirvasoja Oulun Uinti 1906 2005 05A577 50m 1:17.86
9 277 Milla Marttila Kempeleen Pyrintö 2005 05A452 50m 1:19.10
10 27 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 1:19.63
11 157 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 2005 05A383 50m 1:19.82
12 35 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 2006 06A219 50m 1:20.48
13 71 Ellen Krüger Oulun Lohet 2007 07A037 50m 1:20.85
14 344 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi 2005 05A581 50m 1:21.55
15 290 Angelica Helena Kristiina Kärki Kempeleen Pyrintö 2006 06A737 50m 1:23.14
16 75 Annabella Karjalainen Oulun Lohet 2007 07A084 50m 1:23.52
17 103 Silja Sipovaara Oulun Lohet 2007 07A881 50m 1:24.75
18 182 Vilma Madetoja Oulun Uinti 1906 2005 05A825 50m 1:25.79
19 11 Sini Saari Vieskan Uimarit 2007 07A410 50m 1:26.66
20 323 Iina Pasuri Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2007 07A476 50m 1:27.01
21 207 Saimi Kiviniemi Oulun Uinti 1906 2007 07A593 50m 1:27.73
22 72 Emma Autio Oulun Lohet 2007 07A049 50m 1:28.31
23 78 Inka Ylipahkala Oulun Lohet 2006 06A384 50m 1:28.67
24 348 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi 2007 07A925 50m 1:30.61
25 221 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 2006 06A992 50m 1:32.03
26 17 Katri Kangas Nivalan Saukot 2006 06A706 50m 1:34.28
27 347 Lilja Polojärvi Swimming Club Rovaniemi 2006 06A954 50m 1:35.02
28 350 Elle Härkönen Swimming Club Rovaniemi 2007 07B012 50m 1:40.82
29 191 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 2007 07A415 50m 1:41.79
30 288 Fanni Emilia Törmänen Kempeleen Pyrintö 2006 06A582 50m 1:42.63
31 188 Lotta Tonteri Oulun Uinti 1906 2007 07A386 50m 1:47.83
32 115 Sunna Rasmus Oulun Lohet 2007 07A957 50m 1:51.14
33 45 Tilda Keskitalo Kemin Työväen Uimarit 2007 07B096 50m 2:05.17
15 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 354 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2000 00B005 50m 1:11.39
2 181 Aada Suotula Oulun Uinti 1906 2004 04B088 50m 1:15.19
3 31 Kiia Junttari Kemin Työväen Uimarit 2004 04A131 50m 1:19.63
4 59 Heidi Blankenstein Oulun Lohet 2001 01A271 50m 1:22.39
5 82 Greta Suorsa Oulun Lohet 2003 03B205 50m 1:28.94
6 365 Meri-Maari Mäkinen Vanders 1992 92A142 50m 1:40.67
7 23 Venla Saarimaa Nivalan Saukot 2004 04B322 50m 1:51.56
2019-12-03 10:39:42 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
6 100m Selkäuinti Miehet
12 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 197 Leevi Väyrynen Oulun Uinti 1906 50m 1:16.95
2007 07A519
2 203 Niko Kumpulainen Oulun Uinti 1906 50m 1:25.60
2007 07A556
3 200 Eduard Chirica Oulun Uinti 1906 50m 1:25.71
2007 07A529
4 14 Aatu Poikkimäki Vieskan Uimarit 50m 1:25.88
2008 08A443
5 289 Tuomo Strömmer Kempeleen Pyrintö 2007 07A358 50m 1:26.22
6 360 Veeti Riskilä Rovaniemen Uimaseura 2007 07A708 50m 1:27.14
7 217 Artem Teryaev Oulun Uinti 1906 2007 07A700 50m 1:32.14
8 208 Joonas Keränen Oulun Uinti 1906 2007 07A619 50m 1:32.24
9 206 Tiitus Nygård Oulun Uinti 1906 2008 08A349 50m 1:32.63
10 34 Rasmus Kinnunen Kemin Työväen Uimarit 2007 07A035 50m 1:36.13
11 214 Santeri Vanhala Oulun Uinti 1906 2008 08A399 50m 1:37.18
12 53 Henri Heiskanen Kemin Uimaseura 2007 07A811 50m 1:37.31
13 100 Simon Hiltunen Oulun Lohet 2008 08A547 50m 1:38.24
14 102 Kim Salonen Oulun Lohet 2008 08A657 50m 1:38.74
15 118 Jeriko Helanen Oulun Lohet 2008 08A802 50m 1:38.78
16 69 Eetu Kahelin Oulun Lohet 2007 07A025 50m 1:39.96
17 196 Paavo Juhani Andreas
Kilpeläinen
Oulun Uinti 1906 2008 08A273 50m 1:42.98
18 213 Julius Katajaharju Oulun Uinti 1906 2007 07A657 50m 1:43.30
19 94 Petrus Bergman Oulun Lohet 2007 07A686 50m 1:43.72
20 297 Veikka Palo Kempeleen Pyrintö 2009 09A201 50m 1:44.30
21 107 Olli Henriksson Oulun Lohet 2007 07A833 50m 1:45.17
22 40 Tuomas Nissinen Kemin Työväen Uimarit 2008 08A299 50m 1:45.33
23 305 Julius Hilli Kempeleen Pyrintö 2008 08A703 50m 1:46.43
24 286 Leevi Rasila Kempeleen Pyrintö 2009 09A033 50m 1:46.98
25 256 Oliver Norrena Oulun Uinti 1906 2008 08A722 50m 1:50.26
26 294 Veikka Niku Kempeleen Pyrintö 2008 08A462 50m 1:52.90
27 85 Ahti Kotila Oulun Lohet 2008 08A158 50m
28 44 Aleksi Kallioinen Kemin Työväen Uimarit 2009 09A684 50m
29 93 Lars Forchini Oulun Lohet 2007 07A672 50m
30 351 Veeti Polojärvi Swimming Club Rovaniemi 2008 08A904 50m
13-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 185 Erblin Latifi Oulun Uinti 1906 2005 05A921 50m 1:07.54
2 177 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 50m 1:13.29
3 239 Samuli Koskela Oulun Uinti 1906 2006 06B051 50m 1:24.06
4 215 Miika Suorsa Oulun Uinti 1906 2006 06A927 50m 1:26.28
5 241 Juho Rytilahti Oulun Uinti 1906 2006 06B064 50m 1:48.45
16 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 128 Topias Nygård Oulun Uinti 1906 2000 00A602 50m 56.11
2 141 Olli-Pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 50m 1:02.87
3 5 Nader Khalili Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01B263 50m 1:05.79
2019-12-03 10:39:43 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
7 100m Perhosuinti Naiset
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 8 Malla Hämäläinen Vieskan Uimarit 50m 1:21.44
2008 08A079
2 153 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 50m 1:28.90
2008 08A001
3 326 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto
uintijaosto
50m 1:36.37
2008 08A323
4 89 Ella Lyytikäinen Oulun Lohet 2008 08A352 50m 1:38.57
5 9 Nella Hämäläinen Vieskan Uimarit 2008 08A081 50m 1:39.70
6 295 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö 2009 09A200 50m 1:45.55
7 306 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö 2008 08A727 50m 1:45.66
8 299 Sanna Törmä Kempeleen Pyrintö 2008 08A531 50m 2:00.54
9 292 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö 2009 09A197 50m
10 327 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2009 09A204 50m
12-14 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 280 Kerttu Törmälä Kempeleen Pyrintö 2005 05A503 50m 1:15.42
2 26 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A331 50m 1:17.93
3 79 Ruut Salmi Oulun Lohet 2007 07A162 50m 1:21.89
4 32 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit 2006 06A106 50m 1:23.24
5 33 Oona Lipponen Kemin Työväen Uimarit 2006 06A127 50m 1:25.98
6 39 Saara Nissinen Kemin Työväen Uimarit 2006 06A834 50m 1:28.27
7 73 Martta Ryynänen Oulun Lohet 2005 05A532 50m 1:31.20
8 342 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2007 07A045 50m 1:31.21
9 7 Elsa Pelkonen Vieskan Uimarit 2007 07A207 50m 1:32.33
10 86 Juuli Uusitalo Oulun Lohet 2007 07A534 50m 1:32.37
11 281 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö 2005 05A575 50m 1:35.17
12 95 Mea Prykäri Oulun Lohet 2007 07A699 50m 1:35.45
13 68 teresa pulkkinen Oulun Lohet 2005 05A314 50m 1:36.26
14 283 Aava Näykki Kempeleen Pyrintö 2007 07A180 50m 1:36.29
15 72 Emma Autio Oulun Lohet 2007 07A049 50m 1:37.06
16 334 Raita Virtanen Kuusamon Erä-Veikot 2005 05A530 50m 1:38.03
17 187 Elina Jaako Oulun Uinti 1906 2007 07A382 50m 1:40.10
18 81 Maija Leinonen Oulun Lohet 2007 07A259 50m 1:41.41
19 83 Pinja Niskanen Oulun Lohet 2007 07A270 50m 1:44.55
20 322 Luna Sivonen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2007 07A439 50m 1:51.49
15 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 139 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 50m 1:04.98
2 371 Pinja Sipovaara Oulun Lohet 2002 02B101 50m 1:14.44 LAT
3 1 Jessika Markkanen Helsingfors Simsällskap 1999 99A400 50m 1:14.55
4 356 Ronja Kämäräinen Swimming Club Vuokatti 2004 04A905 50m 1:15.95
5 84 Vilma Niskanen Oulun Lohet 2004 04B109 50m 1:19.05
6 50 Saana Näsi Kemin Uimaseura 2004 04A952 50m 1:23.92
2019-12-03 10:39:44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
8 100m Perhosuinti Miehet
12 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 296 Veeti Palo Kempeleen Pyrintö 50m 1:28.34
2007 07A751
2 28 Oskari Hakkarainen Kajaanin Uimaseura 50m 1:30.84
2007 07A432
3 36 Lauri Junttari Kemin Työväen Uimarit 50m 1:32.77
2007 07A320
13-15 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 171 Jere Hannuksela Oulun Uinti 1906 2004 04A877 50m 1:03.45
2 162 Rasmus Koskela Oulun Uinti 1906 2004 04A713 50m 1:10.23
3 177 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 50m 1:20.46
4 174 Lauri Siurua Oulun Uinti 1906 2005 05A631 50m 1:23.37
5 178 Artturi Väänänen Oulun Uinti 1906 2005 05A709 50m 1:29.11
6 183 Arttu Kortetjärvi Oulun Uinti 1906 2006 06A631 50m 1:34.76
7 278 Elias Laukka Kempeleen Pyrintö 2005 05A457 50m 1:36.69
16 and older
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 122 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 50m 56.57
2 130 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 50m 1:02.62
3 144 Sihan Yu Oulun Uinti 1906 2003 03A332 50m 1:08.93
4 47 Henrik Siltari Kemin Uimaseura 2002 02A355 50m 1:10.70
5 64 Mikael Ryynänen Oulun Lohet 2003 03A344 50m 1:11.45
6 168 MIIKKA MATTILA Oulun Uinti 1906 1977 77A112 50m 1:32.22
2019-12-03 10:39:44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Entry List
Joulukuunkisat
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2019 to joulu 6, 2019
9 50m Vapaauinti Naiset
11 and younger
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 205 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 50m 33.02
2008 08A354
2 326 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto
uintijaosto
50m 35.26
2008 08A323
3 198 Anna Emilia Rajakangas Oulun Uinti 1906 2008 08A294 50m 35.99
4 199 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 2009 09A114 50m 36.44
5 192 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 2009 09A072 50m 36.62
6 52 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura 2009 09A216 50m 36.65
7 56 Heini Kela Kemin Uimaseura 2009 09A683 50m 36.98
8 218 Amaya Luukkonen Oulun Uinti 1906 2008 08A476 50m 37.58
9 10 Iida-Carita Niskanen Vieskan Uimarit 2008 08A155 50m 37.79
10 87 Ellen Laine Oulun Lohet 2008 08A302 50m 38.09
11 301 Noora Haikola Kempeleen Pyrintö 2011 11A054 50m 38.14
12 233 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 2009 09A305 50m 38.25
13 304 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö 2008 08A707 50m 38.76
14 55 Helka Honka Kemin Uimaseura 2008 08A752 50m 39.39
15 242 Laura Rytilahti Oulun Uinti 1906 2008 08A650 50m 39.82
16 235 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 2009 09A376 50m 39.94
17 51 Iida Niemi Kemin Uimaseura 2008 08A394 50m 40.31
18 337 Minttu Riekki Kuusamon Erä-Veikot 2008 08A859 50m 40.72
19 313 Elviira Sanaksenaho Kempeleen Pyrintö 2009 09A550 50m 42.90
20 234 Ella Haapamäki Oulun Uinti 1906 2008 08A576 50m 42.92
21 254 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 2008 08A715 50m 43.35
22 54 Minka Adeleine Torvikoski Kemin Uimaseura 2011 11A047 50m 43.93
23 332 Saana Runtti Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2010 10A339 50m 43.97
24 316 Sanni Pellikainen Kempeleen Pyrintö 2009 09A703 50m 45.28
25 253 Marianna Hiltunen Oulun Uinti 1906 2011 11A052 50m 45.73
26 113 Saimi Siika-aho Oulun Lohet 2009 09A433 50m 45.88
27 261 Elsa Myllyniemi Oulun Uinti 1906 2009 09A581 50m 46.08
28 42 Siiri-Unelma Hentilä Kemin Työväen Uimarit 2010 10A090 50m 46.83
29 329 Tuuli Leinonen Haukiputaan Heitto
uintijaosto
2009 09A349 50m 47.27
30 110 Helmi Pekkala Oulun Lohet 2008 08A711 50m 47.96
31 315 Neea Huhtala Kempeleen Pyrintö 2009 09A602 50m 51.01
32 Oulun Uinti 1906 50m 51.31
268 Sofia Pitkänen 2009 09A706
33 Kempeleen Pyrintö 50m 51.84
312 Iiris Leinonen 2009 09A542
34 Oulun Uinti 1906 50m 56.02
374 Melina Kokko 2010 10A175
12-14 years
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 151 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 50m 28.74
2005 05A161
2 376 Alexia Emma Josefiina
Tahkola
Oulun Uinti 1906 50m 28.77
2005 05A363
3 247 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 2006 06B036 50m 29.03
4 158 Laura Rajavaara Oulun Uinti 1906 2005 05A443 50m 29.16
5 15 Tiia Mielonen Nivalan Saukot 2006 06A625 50m 30.00
6 35 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 2006 06A219 50m 30.03
7 80 Mandi Vuoristo Oulun Lohet 2005 05A789 50m 30.56
8 344 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi 2005 05A581 50m 30.86
9 204 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 50m 30.87
10 282 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö 2005 05A721 50m 31.02
11 189 Venla Talvensaari Oulun Uinti 1906 2006 06A693 50m 31.11
12 38 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit 2005 05B027 50m 31.17
13 355 Lidia Evans Swimming Club Vuokatti 2005 05A543 50m 31.20
14 358 Anna Kortesalmi Rovaniemen Uimaseura 2006 06A003 50m 31.39
15 71 Ellen Krüger Oulun Lohet 2007 07A037 50m 31.45
16 220 Milla Haapamäki Oulun Uinti 1906 2006 06A991 50m 31.55
17 284 Elli Hakola Kempeleen Pyrintö 2006 06A435 50m 31.57
18 19 Eerika Ekdahl Nivalan Saukot 2007 07A734 50m 31.80
19 170 Aada Hirvasoja Oulun Uinti 1906 2005 05A577 50m 31.86
20 27 Iiris Uusitalo Kajaanin Uimaseura 2006 06A409 50m 31.86
21 342 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2007 07A045 50m 31.86
22 75 Annabella Karjalainen Oulun Lohet 2007 07A084 50m 32.72
23 182 Vilma Madetoja Oulun Uinti 1906 2005 05A825 50m 33.13
24 11 Sini Saari Vieskan Uimarit 2007 07A410 50m 33.68
25 291 Katariina Maria Sylvia Kärki Kempeleen Pyrintö 2005 05B002 50m 33.73
26 41 Milla Seppälä Kemin Työväen Uimarit 2007 07A592 50m 33.95
27 17 Katri Kangas Nivalan Saukot 2006 06A706 50m 34.00
28 43 Armi Tavi Kemin Työväen Uimarit 2007 07A987 50m 34.01
29 91 Ailiina Koskinen Oulun Lohet 2005 05B107 50m 34.08