2020-06-02   04:38:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Heatlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer
Försök 1 (13)
Sponsor: NJIE
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:30
0 50m
1 50m
2 50m
507 3 Natalia Ljung 2004 SPIF SF 50m
397 4 Stefania Patra 2010 SÖDERTÖRN 50m
393 5 Meya Svanljung 2010 SÖDERTÖRN 50m
6 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:32
188 0 Kiira Mauranen 1999 SK NEPTUN 50m
163 1 Vivyan Wallqvist 2007 SK NEPTUN 51.78 50m
273 2 Lea Rosenholm 2006 SPÅRVÄGEN 47.77 50m
146 3 Engla Blanco 2006 SK NEPTUN 47.25 50m
216 4 Boel Araskog 2007 SKURU IK 42.88 50m
190 5 Ebba Bjerstedt 2005 SK NEPTUN 43.86 50m
164 6 Olivia Strömberg 2007 SK NEPTUN 47.27 50m
269 7 Anna Malmring 2006 SPÅRVÄGEN 49.32 50m
408 8 Alva Jacobsson 2005 TYRESÖ SS 56.35 50m
9 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:33
413 0 Elma Ridhagen 2004 TYRESÖ SS 42.38 50m
381 1 Thea Severinsson 2008 SÖDERTÖRN 41.41 50m
218 2 Julia Rodriguez Räms 2007 SKURU IK 40.87 50m
103 3 Isabel Teglöf 2003 SK NEPTUN 40.19 50m
159 4 Sheila Hedman 2006 SK NEPTUN 39.60 50m
41 5 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 40.17 50m
150 6 Sofia Bang 2007 SK NEPTUN 40.79 50m
13 7 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 BOTK-RÖNN 41.27 50m
212 8 Iris Flykt-Rosén 2007 SKURU IK 41.49 50m
220 9 Aurora Pinho 2006 SKURU IK 42.43 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:34
463 0 Vera Romin 2005 STRÄNGNÄS 38.92 50m
487 1 Nerejda Zakeri 2005 SPIF SF 38.54 50m
378 2 Lovisa Lindberg 2007 SÖDERTÖRN 38.26 50m
149 3 Sara Lofter 2006 SK NEPTUN 37.84 50m
334 4 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 37.23 50m
169 5 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 37.41 50m
158 6 Delara Ronquist 2007 SK NEPTUN 38.09 50m
165 7 Signe Mueller 2007 SK NEPTUN 38.33 50m
380 8 Lea Sarlija 2004 SÖDERTÖRN 38.81 50m
170 9 Julia Lundgren 2007 SK NEPTUN 39.14 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:36
310 0 Alva Herlitz 2005 SKK 36.81 50m
237 1 Emilia Wullrich 2003 SPÅRVÄGEN 36.45 50m
214 2 Elisia Berg 2006 SKURU IK 36.37 50m
160 3 Alicia Dahlberg 2007 SK NEPTUN 36.28 50m
33 4 Frida Karlsson 2005 ESKILSTUNA 35.84 50m
134 5 Melanie Blix Grimaldi 2005 SK NEPTUN 35.97 50m
177 6 Felicia Berg 2007 SK NEPTUN 36.35 50m
344 7 Sara Andersson 2005 SÖDERTÄLJE 36.40 50m
323 8 Wilma  Landegren 2004 SÖDERTÄLJE 36.48 50m
222 9 Viktoria Milic 2008 SKURU IK 37.05 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:37
331 0 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 35.59 50m
382 1 Nadja Travar 2007 SÖDERTÖRN 35.32 50m
206 2 Nicole Wahlström 2005 SKURU IK 35.22 50m
40 3 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 35.02 50m
372 4 Julia Ottosson 2006 SÖDERTÖRN 34.52 50m
166 5 Lea Rodin 2006 SK NEPTUN 34.76 50m
411 6 Emilia Bertoli 2005 TYRESÖ SS 35.17 50m
197 7 Ida Edvinsson 2004 SKURU IK 35.28 50m
121 8 Nike Johnston 2005 SK NEPTUN 35.40 50m
124 9 Sofija Lajsic 2002 SK NEPTUN 35.69 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:38
18 0 Erica Griberg 2005 BOTK-RÖNN 34.19 50m
37 1 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 ESKILSTUNA 33.90 50m
297 2 Hilma Brunnberg 2003 SKK 33.55 50m
35 3 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 33.40 50m
100 4 Else Jomaa 2004 SK NEPTUN 33.30 50m
470 5 Nicole Papachristou 2003 SPIF SF 33.31 50m
31 6 My Larsson 2005 ESKILSTUNA 33.51 50m
34 7 Sigrid Bengtsson 2005 ESKILSTUNA 33.65 50m
32 8 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 34.00 50m
401 9 Sofia Björkman 2002 TYRESÖ SS 34.40 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:39
261 0 Stella  Egmar 2006 SPÅRVÄGEN 33.24 50m
321 1 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 32.97 50m
154 2 Molly Rantil 2005 SK NEPTUN 32.94 50m
400 3 Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS 32.79 50m
419 4 Anna Ladis 2001 TÄBY SIM 32.79 50m
208 5 Alva Furingsten 2006 SKURU IK 32.79 50m
12 6 Jemina Granholm 2002 BOTK-RÖNN 32.84 50m
292 7 Madicken Eriksson 2003 SKK 32.95 50m
36 8 Maja Björkbacka 2005 ESKILSTUNA 33.08 50m
420 9 Smilla Hedlund 2001 TÄBY SIM 33.28 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:40
14 0 Ida Nygren 2004 BOTK-RÖNN 32.74 50m
151 1 Anna Eneroth 2007 SK NEPTUN 32.60 50m
422 2 Ingrid Franks 2003 TÄBY SIM 32.50 50m
405 3 Emma Parsons 2002 TYRESÖ SS 32.23 50m
356 4 Michelle Aspberg 2002 SÖDERTÖRN 32.13 50m
451 5 Therese Baltzarsson 2001 SS04 32.23 50m
406 6 Matilda Ringbom 2003 TYRESÖ SS 32.24 50m
62 7 Hanna Carlberg 2003 LIDINGÖ SK 32.54 50m
298 8 Sara Torstensson 2004 SKK 32.68 50m
130 9 Maja Wallberg 2005 SK NEPTUN 32.78 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
08:41
Anm tid
Start ca:
152 0 Lovisa Ramsten 2005 SK NEPTUN 32.07 50m
403 1 Tea Angerfelt 2004 TYRESÖ SS 31.84 50m
82 2 Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN 31.66 50m
450 3 Rebecca Höglind 1998 SS04 31.58 50m
476 4 Maria Bang 2003 SPIF SF 31.29 50m
432 5 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 31.37 50m
198 6 Tora Hansson 2002 SKURU IK 31.64 50m
133 7 Ingrid Lund 2006 SK NEPTUN 31.71 50m
86 8 Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN 31.93 50m
147 9 Emilia Lind 2006 SK NEPTUN 32.10 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:43
363 0 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 31.06 50m
27 1 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 30.75 50m
286 2 Klara Eklöf 2002 SKK 30.38 50m
318 3 Filippa Malmström 2003 SÖDERTÄLJE 29.52 50m
347 4 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 28.32 50m
285 5 Emilia Christiansen 1999 SKK 28.98 50m
42 6 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 29.59 50m
303 7 Johanna Bagelius 2004 SKK 30.64 50m
421 8 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 31.00 50m
417 9 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 31.25 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:44
311 0 Ella  Bolmstrand 2004 SKK 31.03 50m
475 1 Heidi Saluveer 2003 SPIF SF 30.72 50m
119 2 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 30.27 50m
287 3 Smilla Lönnberg 2001 SKK 29.46 50m
360 4 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 27.70 50m
5 5 Maria Grandt 1998 HOVEDSTAD 28.86 50m
111 6 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 29.59 50m
423 7 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM 30.55 50m
221 8 Emma Lundberg 2005 SKURU IK 30.99 50m
127 9 Wilma Åhlén 2005 SK NEPTUN 31.09 50m
Gren 1, SKINS 50m Fjärilsim Damer Försök 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
08:45
Anm tid
Start ca:
23 0 Adina Nyström 1999 ESKILSTUNA 31.02 50m
295 1 Nora Segerström 2002 SKK 30.66 50m
28 2 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 30.04 50m
92 3 Alexandra Jensen 2001 SK NEPTUN 29.38 50m
10 4 Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS 27.27 50m
1 5 Anna Wermuth 1996 HOVEDSTAD 28.41 50m
346 6 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 29.56 50m
24 7 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 30.45 50m
88 8 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 30.98 50m
55 9 Amanda Andersson 2003 LIDINGÖ SK 31.09 50m
2020-02-01 08:19:46 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner