2020-04-02   12:18:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Heatlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar
Försök 1 (11)
Sponsor: NJIE
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:46
8 0 Axel Kallin 2007 SK NEPTUN 50m
186 1 Martin Prochazka 2006 SK NEPTUN 50m
333 2 Sixten  Selander 2006 SÖDERTÄLJE 50.84 50m
179 3 Lo Sanderfelt 2004 SK NEPTUN 46.28 50m
232 4 Gustav Annas 2003 SPÅRVÄGEN 43.39 50m
175 5 Zacharias Sandström 2007 SK NEPTUN 46.10 50m
185 6 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 SK NEPTUN 47.22 50m
173 7 Theo Priftakis Abascal 2007 SK NEPTUN 52.98 50m
182 8 Alexander Richards Nilsson 2005 SK NEPTUN 50m
9 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:48
144 0 Ludvig Löfström 2006 SK NEPTUN 42.44 50m
29 1 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 41.40 50m
219 2 Leo Brehmer 2005 SKURU IK 40.47 50m
385 3 Moritz  Karlsson 2008 SÖDERTÖRN 40.01 50m
139 4 Christos Theodosiadis 2006 SK NEPTUN 39.70 50m
502 5 Sam Asaad 2006 SPIF SF 39.79 50m
178 6 Edvin Kallin 2005 SK NEPTUN 40.40 50m
143 7 Theodor Gladare 2007 SK NEPTUN 40.81 50m
225 8 Philip Hedqvist Göthberg 2007 SKURU IK 41.72 50m
172 9 Marco Blix Grimaldi 2007 SK NEPTUN 42.92 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:49
161 0 Vincent Nordlander 2007 SK NEPTUN 38.70 50m
301 1 Gustav Åsbrink 2005 SKK 38.20 50m
184 2 Felix Lindström 2002 SK NEPTUN 36.90 50m
465 3 Adam Lidholm 2006 STRÄNGNÄS 36.05 50m
174 4 Vincent Forss 2007 SK NEPTUN 35.05 50m
145 5 Axel Skott Storheden 2006 SK NEPTUN 35.78 50m
140 6 Milton Eriksson 2007 SK NEPTUN 36.42 50m
129 7 Aksel Hillerström Vagli 2006 SK NEPTUN 37.29 50m
110 8 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 38.32 50m
387 9 Lucas Netzell 2008 SÖDERTÖRN 39.32 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:50
16 0 Jakob Khaytan 2003 BOTK-RÖNN 34.50 50m
126 1 Tee Thern 2006 SK NEPTUN 34.37 50m
30 2 Eric Åhlén 2006 ESKILSTUNA 34.07 50m
125 3 Ferdinand Bang 2005 SK NEPTUN 33.46 50m
168 4 Alexander Olausson 2004 SK NEPTUN 32.77 50m
39 5 Joel Aggefors 2003 GUSTAVSBER 33.23 50m
464 6 Elias Arvidsson 2005 STRÄNGNÄS 33.49 50m
98 7 Hugo Lundströmer 2003 SK NEPTUN 34.12 50m
142 8 Tim Rogersson 2005 SK NEPTUN 34.44 50m
207 9 Axel Hallenborg 2004 SKURU IK 34.88 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:51
136 0 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 32.45 50m
53 1 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 32.05 50m
162 2 Marcus Lundgren 2006 SK NEPTUN 31.89 50m
233 3 Jannis Siotis 2003 SPÅRVÄGEN 31.56 50m
431 4 David Alonso 2003 TÄBY SIM 31.28 50m
114 5 Malte Haargaard 2003 SK NEPTUN 31.43 50m
491 6 Aryan Munshi 2002 SPIF SF 31.71 50m
181 7 Alexander Jansson 2002 SK NEPTUN 31.99 50m
317 8 Casper Runfjäll 2002 SÖDERTÄLJE 32.20 50m
336 9 Elton Söderberg 2006 SÖDERTÄLJE 32.71 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:53
122 0 Isak Wallström-Blomgren 2003 SK NEPTUN 31.15 50m
429 1 Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM 31.05 50m
477 2 Pijus Guvenius 2003 SPIF SF 30.80 50m
109 3 Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN 30.45 50m
204 4 Siavash Vatani 2003 SKURU IK 30.26 50m
25 5 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 30.37 50m
235 6 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 30.63 50m
340 7 Spencer Huerta 2004 SÖDERTÄLJE 31.02 50m
106 8 Morris Martin 2004 SK NEPTUN 31.13 50m
407 9 Simon Brunn 2004 TYRESÖ SS 31.24 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:54
58 0 Johannes Fällgren 2002 LIDINGÖ SK 30.13 50m
96 1 Malte Norberg 2003 SK NEPTUN 29.81 50m
205 2 Victor Bäckström 2003 SKURU IK 29.60 50m
255 3 Nils Backlund 2002 SPÅRVÄGEN 29.53 50m
426 4 Axel von Goës 2002 TÄBY SIM 29.32 50m
243 5 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 29.35 50m
469 6 Gustav Niring 2004 SPIF SF 29.53 50m
418 7 Andres Pöllänen 2001 TÄBY SIM 29.60 50m
305 8 Anton Graner 2005 SKK 29.99 50m
365 9 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 30.22 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:55
229 0 Rasmus Hanson 2003 SPÅRVÄGEN 29.23 50m
50 1 Nils Malmberg 2004 JÄRFÄLLA S 29.21 50m
44 2 Hugo Malmberg 2001 JÄRFÄLLA S 28.97 50m
478 3 Axel Lewander 2004 SPIF SF 28.79 50m
196 4 Arvid Nilsson 2003 SKURU IK 28.62 50m
87 5 Simon Blom 1999 SK NEPTUN 28.67 50m
236 6 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 28.96 50m
483 7 Hugo Seemann 2003 SPIF SF 29.13 50m
254 8 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 29.22 50m
102 9 Nicolas Jernberg 2001 SK NEPTUN 29.28 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:56
54 0 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 28.38 50m
501 1 David MacLeod 2001 SPIF SF 27.84 50m
60 2 Noah Stenström 2000 LIDINGÖ SK 27.39 50m
349 3 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 25.85 50m
520 4 Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN 24.58 50m
81 5 Fabian Bergman 1994 SK NEPTUN 25.73 50m
454 6 Johan Hennert 2001 SS04 26.64 50m
320 7 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 27.48 50m
91 8 Albin Eriksson 2003 SK NEPTUN 28.07 50m
457 9 Douglas Reuterskiöld 2002 SS04 28.43 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
08:57
Anm tid
Start ca:
9 0 Ali Jafaar 1998 SK NEPTUN 28.11 50m
452 1 Philip Bentzer 2001 SS04 27.76 50m
85 2 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 27.14 50m
289 3 Carl Wennerholm 2002 SKK 25.77 50m
19 4 Jonathan Kling 1993 ESKILSTUNA 24.48 50m
80 5 Kristian Kron 1992 SK NEPTUN 25.61 50m
199 6 Arvid Hallenborg 2002 SKURU IK 26.16 50m
105 7 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN 27.47 50m
348 8 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 28.05 50m
427 9 Isac Rune 2003 TÄBY SIM 28.43 50m
Gren 2, SKINS 50m Fjärilsim Herrar Försök 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
08:58
316 0 Erik Bergstrand 2002 SÖDERTÄLJE 28.08 50m
290 1 Gabriel Henkel 2001 SKK 27.65 50m
453 2 Kalle Voigt 2001 SS04 26.75 50m
228 3 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 25.75 50m
76 4 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 24.31 50m
20 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 24.59 50m
77 6 Patric Ridell 1993 SK NEPTUN 25.95 50m
288 7 Tor Selander 2002 SKK 27.45 50m
455 8 Leo Jakobsson 2002 SS04 27.92 50m
433 9 Jesper Granath 2002 WISBY SS 28.38 50m
2020-02-01 08:19:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner