2020-04-03   08:37:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Heatlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 5, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (9)
Sponsor: Delicato
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
0 50m
521 1 Amelia Gustafsson 2006 SK NEPTUN 1:31.39 50m
397 2 Stefania Patra 2010 SÖDERTÖRN 50m
275 3 Elin Yavuz 2007 SPÅRVÄGEN 1:58.07 50m
511 4 Elisa Olsson 2007 SPIF SF 1:53.94 50m
390 5 Jasmin Nassiri 2007 SÖDERTÖRN 1:56.21 50m
282 6 Ida Sundbom 2007 SPÅRVÄGEN 2:09.78 50m
393 7 Meya Svanljung 2010 SÖDERTÖRN 50m
8 50m
9 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:44
269 0 Anna Malmring 2006 SPÅRVÄGEN 1:44.66 50m
170 1 Julia Lundgren 2007 SK NEPTUN 1:43.95 50m
273 2 Lea Rosenholm 2006 SPÅRVÄGEN 1:43.37 50m
334 3 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 1:43.03 50m
17 4 Mimmi Nordström Renlund 2007 BOTK-RÖNN 1:41.74 50m
40 5 Bonnie Tham 2006 GUSTAVSBER 1:41.90 50m
386 6 Thea  Hollén 2007 SÖDERTÖRN 1:43.05 50m
212 7 Iris Flykt-Rosén 2007 SKURU IK 1:43.81 50m
442 8 Elin Palmqvist 2006 WISBY SS 1:44.21 50m
164 9 Olivia Strömberg 2007 SK NEPTUN 1:46.30 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:46
270 0 Iris Wik 2006 SPÅRVÄGEN 1:41.16 50m
323 1 Wilma  Landegren 2004 SÖDERTÄLJE 1:40.33 50m
74 2 Ida Herold 2005 LIDINGÖ SK 1:40.20 50m
281 3 Filippa Lock 2007 SPÅRVÄGEN 1:39.95 50m
18 4 Erica Griberg 2005 BOTK-RÖNN 1:38.49 50m
381 5 Thea Severinsson 2008 SÖDERTÖRN 1:38.90 50m
379 6 Malva Lundberg 2007 SÖDERTÖRN 1:39.95 50m
268 7 Liv Dahl 2005 SPÅRVÄGEN 1:40.20 50m
163 8 Vivyan Wallqvist 2007 SK NEPTUN 1:40.97 50m
384 9 Sejla Dacic 2009 SÖDERTÖRN 1:41.60 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
41 0 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 1:36.33 50m
224 1 Liv Öhrman 2007 SKURU IK 1:36.22 50m
154 2 Molly Rantil 2005 SK NEPTUN 1:34.60 50m
15 3 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 BOTK-RÖNN 1:33.38 50m
14 4 Ida Nygren 2004 BOTK-RÖNN 1:32.89 50m
408 5 Alva Jacobsson 2005 TYRESÖ SS 1:33.15 50m
166 6 Lea Rodin 2006 SK NEPTUN 1:33.80 50m
441 7 Beatrice Olsson 2006 WISBY SS 1:35.38 50m
440 8 Astrid Sippmanne 2007 WISBY SS 1:36.27 50m
378 9 Lovisa Lindberg 2007 SÖDERTÖRN 1:38.20 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:51
31 0 My Larsson 2005 ESKILSTUNA 1:31.92 50m
215 1 Emma Lidell 2005 SKURU IK 1:31.04 50m
148 2 Saga Lööf 2005 SK NEPTUN 1:29.92 50m
238 3 Johanna Granhällen 2002 SPÅRVÄGEN 1:28.89 50m
413 4 Elma Ridhagen 2004 TYRESÖ SS 1:28.60 50m
131 5 Alice Stenbeck 2006 SK NEPTUN 1:28.76 50m
32 6 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 1:29.37 50m
130 7 Maja Wallberg 2005 SK NEPTUN 1:30.38 50m
388 8 Moa Forsgren 2008 SÖDERTÖRN 1:31.91 50m
253 9 Lisa Uddeholt 2005 SPÅRVÄGEN 1:32.32 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
37 0 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 ESKILSTUNA 1:27.44 50m
470 1 Nicole Papachristou 2003 SPIF SF 1:26.45 50m
252 2 Alina Färm 2005 SPÅRVÄGEN 1:26.32 50m
321 3 Emilia Tshibanda 2004 SÖDERTÄLJE 1:25.92 50m
331 4 Clara Teljstedt 2006 SÖDERTÄLJE 1:25.43 50m
382 5 Nadja Travar 2007 SÖDERTÖRN 1:25.47 50m
410 6 Alicia Söderlind 2005 TYRESÖ SS 1:26.23 50m
120 7 Li Elveskog 2004 SK NEPTUN 1:26.41 50m
146 8 Engla Blanco 2006 SK NEPTUN 1:26.83 50m
208 9 Alva Furingsten 2006 SKURU IK 1:28.47 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
108 0 Agnes  Behrenfeldt 2004 SK NEPTUN 1:25.25 50m
451 1 Therese Baltzarsson 2001 SS04 1:22.82 50m
450 2 Rebecca Höglind 1998 SS04 1:21.41 50m
401 3 Sofia Björkman 2002 TYRESÖ SS 1:20.41 50m
28 4 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 1:20.31 50m
88 5 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 1:20.39 50m
292 6 Madicken Eriksson 2003 SKK 1:20.87 50m
107 7 Iris Martinsson 2005 SK NEPTUN 1:22.10 50m
372 8 Julia Ottosson 2006 SÖDERTÖRN 1:23.55 50m
86 9 Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN 1:25.36 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
75 0 Christine Ekman 1994 SK NEPTUN 1:19.19 50m
198 1 Tora Hansson 2002 SKURU IK 1:18.50 50m
35 2 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 1:18.35 50m
45 3 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 1:17.62 50m
99 4 Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN 1:17.49 50m
55 5 Amanda Andersson 2003 LIDINGÖ SK 1:17.52 50m
417 6 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 1:17.73 50m
23 7 Adina Nyström 1999 ESKILSTUNA 1:18.48 50m
298 8 Sara Torstensson 2004 SKK 1:19.02 50m
405 9 Emma Parsons 2002 TYRESÖ SS 1:19.71 50m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:59
420 0 Smilla Hedlund 2001 TÄBY SIM 1:16.88 50m
297 1 Hilma Brunnberg 2003 SKK 1:16.50 50m
422 2 Ingrid Franks 2003 TÄBY SIM 1:15.48 50m
315 3 Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE 1:12.10 50m
1 4 Anna Wermuth 1996 HOVEDSTAD 1:08.93 50m
360 5 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 1:11.04 50m
291 6 Cecilia Viberg 2003 SKK 1:14.02 50m
421 7 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 1:15.58 50m
295 8 Nora Segerström 2002 SKK 1:16.55 50m
27 9 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 1:17.32 50m
2020-02-01 08:19:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner