2020-04-03   10:58:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Startlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
2 SKINS 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: NJIE
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 76 Simon Sjödin Simklubben Neptun 1986 AG6786 50m 24.31
2 19 Jonathan Kling Eskilstuna Simklubb 1993 AF1193 50m 24.48
3 520 Pontus Flodqvist Simklubben Neptun 1988 AB5388 50m 24.58 EFT
4 20 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 24.59
5 80 Kristian Kron Simklubben Neptun 1992 AY2192 50m 25.61
6 81 Fabian Bergman Simklubben Neptun 1994 AQ2194 50m 25.73
7 228 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 25.75
8 289 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 25.77
9 349 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 50m 25.85
10 77 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 25.95
11 199 Arvid Hallenborg Skuru Idrottsklubb 2002 AM1902 50m 26.16
12 454 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 26.64
13 453 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2001 AK8901 50m 26.75
14 85 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 50m 27.14
15 60 Noah Stenström Lidingö Simklubb 2000 AX4300 50m 27.39
16 288 Tor Selander Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH4902 50m 27.45
17 105 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 50m 27.47
18 320 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 50m 27.48
19 290 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 27.65
20 452 Philip Bentzer Solna Sundbyberg SS 04 2001 AH6701 50m 27.76
21 501 David MacLeod Stockholmspolisens IF SF 2001 BA1701 50m 27.84
22 455 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 27.92
23 348 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 50m 28.05
24 91 Albin Eriksson Simklubben Neptun 2003 AF3503 50m 28.07
25 316 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap 2002 AD3102 50m 28.08
26 9 Ali Jafaar Simklubben Neptun 1998 AY4598 50m 28.11
27 54 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 50m 28.38
28 433 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 50m 28.38
29 427 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 28.43
30 457 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 28.43
31 196 Arvid Nilsson Skuru Idrottsklubb 2003 AG2703 50m 28.62
32 87 Simon Blom Simklubben Neptun 1999 AQ9199 50m 28.67
33 478 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 50m 28.79
34 236 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 50m 28.96
35 44 Hugo Malmberg Järfälla Simsällskap 2001 AH9701 50m 28.97
36 483 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 29.13
37 50 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 29.21
38 254 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 29.22
39 229 Rasmus Hanson Spårvägen Simförening 2003 AB1303 50m 29.23
40 102 Nicolas Jernberg Simklubben Neptun 2001 AU4301 50m 29.28
41 426 Axel von Goës Täby Sim 2002 AP1502 50m 29.32
42 243 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 29.35
43 255 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 50m 29.53
44 469 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 50m 29.53
45 205 Victor Bäckström Skuru Idrottsklubb 2003 AQ1303 50m 29.60
46 418 Andres Pöllänen Täby Sim 2001 AM5901 50m 29.60
47 96 Malte Norberg Simklubben Neptun 2003 AI7903 50m 29.81
48 305 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 50m 29.99
49 58 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 30.13
50 365 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 30.22
51 204 Siavash Vatani Skuru Idrottsklubb 2003 AP0503 50m 30.26
52 25 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 50m 30.37
53 109 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 30.45
54 235 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 30.63
55 477 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 50m 30.80
56 340 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 50m 31.02
57 429 Erik Åstrand Täby Sim 2003 AO2903 50m 31.05
58 106 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 31.13
59 122 Isak Wallström-Blomgren Simklubben Neptun 2003 AQ9303 50m 31.15
60 407 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 50m 31.24
61 431 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 50m 31.28
62 114 Malte Haargaard Simklubben Neptun 2003 AP2703 50m 31.43
63 233 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 50m 31.56
64 491 Aryan Munshi Stockholmspolisens IF SF 2002 AZ0102 50m 31.71
65 162 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 50m 31.89
66 181 Alexander Jansson Simklubben Neptun 2002 BO0702 50m 31.99
67 53 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 50m 32.05
68 317 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 2002 AJ7102 50m 32.20
69 136 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 32.45
70 336 Elton Söderberg Södertälje Simsällskap 2006 AH0306 50m 32.71
71 168 Alexander Olausson Simklubben Neptun 2004 AY5504 50m 32.77
72 39 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 50m 33.23
73 125 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 50m 33.46
74 464 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 50m 33.49
75 30 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 50m 34.07
76 98 Hugo Lundströmer Simklubben Neptun 2003 AI8903 50m 34.12
77 126 Tee Thern Simklubben Neptun 2006 AC3106 50m 34.37
78 142 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 50m 34.44
79 16 Jakob Khaytan Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2003 AX6503 50m 34.50
80 207 Axel Hallenborg Skuru Idrottsklubb 2004 AO5504 50m 34.88
81 174 Vincent Forss Simklubben Neptun 2007 AL9107 50m 35.05
82 145 Axel Skott Storheden Simklubben Neptun 2006 AI3506 50m 35.78
83 465 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 50m 36.05
84 140 Milton Eriksson Simklubben Neptun 2007 AC8307 50m 36.42
85 184 Felix Lindström Simklubben Neptun 2002 BO0902 50m 36.90
86 129 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 50m 37.29
87 301 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 50m 38.20
88 110 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 50m 38.32
89 161 Vincent Nordlander Simklubben Neptun 2007 AF2707 50m 38.70
90 387 Lucas Netzell Södertörns Simsällskap 2008 AD4108 50m 39.32
91 139 Christos Theodosiadis Simklubben Neptun 2006 AI7106 50m 39.70
92 502 Sam Asaad Stockholmspolisens IF SF 2006 AS1906 50m 39.79
93 385 Moritz  Karlsson Södertörns Simsällskap 2008 AC8908 50m 40.01
94 178 Edvin Kallin Simklubben Neptun 2005 AW3105 50m 40.40
95 219 Leo Brehmer Skuru Idrottsklubb 2005 AT6305 50m 40.47
96 143 Theodor Gladare Simklubben Neptun 2007 AC0707 50m 40.81
97 29 Samuel Paulson Eskilstuna Simklubb 2004 AG3504 50m 41.40
98 225 Philip Hedqvist Göthberg Skuru Idrottsklubb 2007 AP0907 50m 41.72
99 144 Ludvig Löfström Simklubben Neptun 2006 AI4506 50m 42.44
100 172 Marco Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2007 AL3307 50m 42.92
101 232 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 50m 43.39
102 175 Zacharias Sandström Simklubben Neptun 2007 AL7307 50m 46.10
103 179 Lo Sanderfelt Simklubben Neptun 2004 AZ9904 50m 46.28
104 185 Alejandro Rei Bacas Fujiki Simklubben Neptun 2007 AS5907 50m 47.22
105 333 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 50m 50.84
106 173 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 2007 AL2307 50m 52.98
107 186 Martin Prochazka Simklubben Neptun 2006 AX3706 50m
108 182 Alexander Richards Nilsson Simklubben Neptun 2005 AX9905 50m
109 8 Axel Kallin Simklubben Neptun 2007 AL3107 50m
2020-02-02 14:25:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner