2020-04-02   13:03:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Startlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
7 200m Ryggsim Damer
Sponsor: Delicato
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 424 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:21.00
2 75 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 50m 2:24.61
3 2 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 2002 0224AU 50m 2:26.11
4 430 Emilia Forsberg Täby Sim 2003 BN9203 50m 2:26.95
5 357 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap 2003 AW2603 50m 2:29.41
6 97 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 2:33.61
7 366 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 50m 2:34.25
8 31 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 50m 2:35.12
9 476 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 50m 2:35.22
10 303 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 2:35.93
11 121 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 2:36.52
12 149 Sara Lofter Simklubben Neptun 2006 AS2806 50m 2:36.67
13 112 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 50m 2:40.25
14 86 Linnea Gyllberg Simklubben Neptun 2000 AL4800 50m 2:40.29
15 373 Maja Frejd Södertörns Simsällskap 2004 BL8404 50m 2:42.56
16 12 Jemina Granholm Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 BB9802 50m 2:43.38
17 147 Emilia Lind Simklubben Neptun 2006 AR8806 50m 2:46.35
18 35 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 50m 2:47.72
19 310 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 2:47.96
20 152 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 50m 2:48.14
21 24 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 2:49.27
22 443 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 50m 2:49.57
23 411 Emilia Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 2:50.11
24 253 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 50m 2:52.72
25 34 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 2:56.75
26 441 Beatrice Olsson Wisby Simsällskap 2006 BD0206 50m 2:57.00
27 410 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 50m 2:59.60
28 15 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 50m 3:01.78
29 248 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 50m 3:03.34
30 27 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 3:05.78
31 463 Vera Romin Strängnäs Simklubb 2005 AG1605 50m 3:16.88
32 261 Stella  Egmar Spårvägen Simförening 2006 AW9806 50m 3:22.43
33 74 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 50m 3:33.80
34 269 Anna Malmring Spårvägen Simförening 2006 BC4206 50m 3:43.03
35 281 Filippa Lock Spårvägen Simförening 2007 BF3607 50m
36 282 Ida Sundbom Spårvägen Simförening 2007 BF4607 50m
37 432 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m
38 275 Elin Yavuz Spårvägen Simförening 2007 AW9807 50m
39 485 Sara Wattad Stockholmspolisens IF SF 2006 AI6206 50m
40 514 Alva Ek Stockholmspolisens IF SF 2006 BS2206 50m
41 291 Cecilia Viberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AU1603 50m
2020-02-02 14:25:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner