2020-04-02   12:29:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Startlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
8 400m Frisim Herrar
Sponsor: Delicato
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 290 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 4:11.07
2 228 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 4:13.93
3 229 Rasmus Hanson Spårvägen Simförening 2003 AB1303 50m 4:20.88
4 50 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 50m 4:21.65
5 84 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 50m 4:25.17
6 455 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 2002 AG4302 50m 4:28.41
7 106 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 50m 4:29.58
8 47 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 50m 4:30.16
9 49 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 50m 4:31.62
10 365 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 50m 4:32.04
11 87 Simon Blom Simklubben Neptun 1999 AQ9199 50m 4:32.27
12 431 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 50m 4:32.54
13 201 Ted Wiker Skuru Idrottsklubb 2004 AE1304 50m 4:33.23
14 428 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 50m 4:33.97
15 22 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 50m 4:34.33
16 477 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 50m 4:34.33
17 48 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 50m 4:34.37
18 436 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 50m 4:34.78
19 433 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 50m 4:39.13
20 53 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 50m 4:39.99
21 459 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 50m 4:40.01
22 51 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 50m 4:40.10
23 58 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 4:42.39
24 364 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap 2002 AT3302 50m 4:44.62
25 243 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 4:49.84
26 263 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 50m 4:51.09
27 391 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 4:51.63
28 367 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 50m 4:54.15
29 489 Jan Salentin Stockholmspolisens IF SF 2004 AT2104 50m 4:54.40
30 256 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 50m 5:00.94
31 457 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 2002 AM1302 50m 5:02.21
32 377 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 50m 5:09.64
33 153 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 50m 5:11.55
34 446 Benjamin Wirelius Wisby Simsällskap 2006 AS3306 50m 5:12.43
35 241 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 50m 5:17.98
36 299 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 50m 5:18.06
37 30 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 50m 5:20.27
38 340 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 50m 5:29.46
39 260 Nathanael Alexanderson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 50m 6:13.90
40 274 Wilmer Riisgaard Spårvägen Simförening 2006 AR1506 50m
41 280 Teodor Ström Spårvägen Simförening 2007 AO4907 50m
2020-02-02 14:25:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner