2019-11-22   11:08:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
3 100m Medley Herrar Senior
Sponsor: Sörmlandsidrotten
WR 50.26 Vladimir Morozov 1992 Ryssland RUS Eindhoven NED 2018-09-28
WJ 50.63 Kliment Kolesnikov 2001 Ryssland RUS Hangzhou CHN 2018-12-14
ER 50.26 Vladimir Morozov 1992 Ryssland RUS Eindhoven NED 2018-09-28
EJ 50.63 Kliment Kolesnikov 2000 Ryssland RUS Hangzhou CHN 2018-12-14
NR 52.51 Simon Sjödin 1986 Sverige SWE Istanbul TUR 2012-12-15
NJ 53.73 Sverre Naess 1992 Norge NOR Istanbul TUR 2009-12-12
SR 52.51 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Istanbul TUR 2012-12-15
SJ 54.31 Sebastian Holmberg 1991 Täby Sim SWE Stockholm SWE 2011-11-24
MR 52.89 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-11-14
EM 53.92
FM: Simon Sjödin (1986) 52.89 FJ: Robin Hansom (2001) 54.87
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 287 Simon Sjödin Simklubben Neptun 1986 AG6786 25m 52.89
2 375 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 54.87
3 293 Fabian Bergman Simklubben Neptun 1994 AQ2194 25m 55.44
4 109 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 25m 55.74
5 187 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 25m 55.82
6 218 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 25m 56.99
7 536 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 25m 57.28
8 391 Björn Seeliger Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 BA7300 25m 57.33
9 486 Linus Kanth Västerås Simsällskap 1991 AP5991 25m 57.46
10 414 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 25m 57.67
11 178 Oskar Johansson Kungsbacka Simsällskap 1993 AY7593 25m 57.83
12 116 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 25m 58.16
13 447 Jonatan Carlsson Föreningen Varbergs Sim 2001 AJ6301 25m 58.18
14 514 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 25m 58.28
15 220 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 25m 58.29
16 377 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 25m 58.94
17 298 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 25m 59.04
18 336 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 59.05
19 455 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 25m 59.12
20 277 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 25m 59.16
21 325 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 25m 59.35
22 334 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 25m 59.47
2000 AH1100
23 341 David Falk Simklubben Poseidon 25m 59.52
2003 AD3103
24 121 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 25m 59.54
2000 AN1300
25 53 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 25m 59.59
1999 AD2799
26 87 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 25m 59.65
2001 AC0901
27 113 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 25m 59.98
2002 AB6302
28 506 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 25m 59.99
2001 AJ4301
29 340 Nils Wergeland Simklubben Poseidon 25m 1:00.20
2002 AE4902
2019-11-06 12:59:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner