2021-04-17   07:18:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för KM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 15 dec, pass 1 kl. 10.00

Document
Startlista
KM 2019 Upsala Simsällskap
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2019 till den 15 dec 2019
1 50m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 16 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 25m 28.62
2 10 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 25m 29.26
3 46 Nike Söderström Upsala Simsällskap 2007 AG2607 25m 29.38
4 5 Tova Franzén Upsala Simsällskap 2001 AK9601 25m 29.50
5 18 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 25m 29.91
6 39 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 25m 29.92
7 38 Malva Morell Upsala Simsällskap 2004 BG2604 25m 30.27
8 15 Alma Bergqvist Upsala Simsällskap 2005 AC5205 25m 30.43
9 25 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 2005 AH7605 25m 30.46
10 107 Linnea Kroon Simklubben Ena 2003 BM0203 25m 30.50
11 20 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 25m 30.68
12 35 Alva Olsson Upsala Simsällskap 2002 BS5802 25m 30.87
13 26 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 2006 AB8806 25m 31.15
14 11 Malla Myrelid Upsala Simsällskap 2002 AQ0202 25m 31.27
15 8 Matilda Bohman Upsala Simsällskap 2002 AP0802 25m 31.47
16 14 Carina Andersson Upsala Simsällskap 1975 AA3875 25m 31.63
17 17 Emma Alfredeen Upsala Simsällskap 2003 AS7803 25m 31.84
18 9 Kajsa Franzén Upsala Simsällskap 2004 AC7204 25m 31.93
19 47 Nora Högström Upsala Simsällskap 2007 AG1807 25m 31.94
20 72 Annahita Kamkar Upsala Simsällskap 2008 AO5408 25m 32.10
21 57 Alva Marhold Upsala Simsällskap 2007 AL5407 25m 32.21
22 30 Ebba Lundqvist Upsala Simsällskap 2007 AA1807 25m 32.28
23 31 Lovis Lång Upsala Simsällskap 2005 AM4205 25m 32.67
24 59 Lava Pelling Trautenberger Upsala Simsällskap 2008 AG3608 25m 33.41
25 21 Ella Andersson Upsala Simsällskap 2007 AA6207 25m 34.24
26 64 Linnea Glantz Upsala Simsällskap 2007 AW3607 25m 34.47
27 66 Tilda Isenstam Upsala Simsällskap 2009 AC9809 25m 34.56
28 34 Edith Lindhagen Upsala Simsällskap 2004 BF3204 50m 34.83
29 74 Signe Grundemar Upsala Simsällskap 2006 BM8806 25m 34.85
30 81 Louise Pallas Upsala Simsällskap 2006 BQ9606 25m 35.10
31 61 Isabelle Vallgren Upsala Simsällskap 2006 BF3406 25m 35.37
32 108 Lisa Kroon Simklubben Ena 2006 BB0406 25m 35.50
33 71 Isa Modig Upsala Simsällskap 2008 AM3208 25m 36.47
34 60 Tea Wetterbom Upsala Simsällskap 2006 BF4406 25m 36.58
35 84 Emma Tapper Upsala Simsällskap 2008 AW6608 25m 38.37
36 62 Alvi Myrelid Upsala Simsällskap 2008 AH7608 25m 39.10
37 58 Nora Pitic Upsala Simsällskap 2008 AD5808 25m 39.28
38 73 Julia Allard Upsala Simsällskap 2008 AO2408 25m 39.32
39 67 Inez Lundqvist Upsala Simsällskap 2009 AD2209 25m 39.36
40 92 Anya Davidson Upsala Simsällskap 2010 AF5010 25m 40.13
41 56 Märta Hamberg Upsala Simsällskap 2007 AL2407 25m 41.99
42 88 Saga Jägare Upsala Simsällskap 2010 AF0410 25m 43.19
43 109 Nelly Widmark Upsala Simsällskap 2008 AP0408 25m 43.32 EFT
44 110 Louise Ahlstedt Upsala Simsällskap 2010 AH1810 25m 44.49 EFT
45 70 Elin Bohman Upsala Simsällskap 2009 AD9609 25m 46.03
46 96 Elsie Lund Upsala Simsällskap 2010 AH2210 25m 46.55
47 99 Ester Wallström Upsala Simsällskap 2009 AR3209 25m 46.80
48 91 Selma Widmark Upsala Simsällskap 2011 AB7811 25m 49.25
49 78 Signe Bergqvist Upsala Simsällskap 2009 AF5409 25m 49.86 S1
50 98 Ida Schönberg Upsala Simsällskap 2009 AP5809 25m 50.21
51 111 Olivia Melin Upsala Simsällskap 2009 AR2809 25m 51.18 EFT
52 90 Caisa Karlsson Upsala Simsällskap 2008 AZ2808 25m
53 105 Ida Richter Upsala Simsällskap 2010 AM0410 25m
54 93 Julia Fomkina Upsala Simsällskap 2009 AP4609 25m
55 101 Alice Allard Upsala Simsällskap 2010 AL9610 25m
56 94 Astrid Kumlin Upsala Simsällskap 2008 BC0208 25m
57 103 Ella Ahlgren Upsala Simsällskap 2011 AE3011 25m
58 104 Ella Söderberg Upsala Simsällskap 2010 AM0210 25m
2019-12-23 12:39:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner